Wąsosz - forum mieszkańców.

Forum forum.wasosz.net => Edukacja => Wątek zaczęty przez: kuśka w Lipiec 04, 2011, 21:01:49 pm

Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: kuśka w Lipiec 04, 2011, 21:01:49 pm
To (http://elka.pl//content/view/49585/77/) jest naprawdę "wspaniały" pomysł. Ciekawe czyim imieniem nazwą?
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: marcin w Lipiec 07, 2011, 22:19:59 pm
LO im. Benedykta XVI ?  Tak strzelam ;)
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: toshy w Lipiec 08, 2011, 00:24:33 am
Założę się ze te osoby które ukończą tą szkołę to z nich jakieś 95% nie zda matury. Najpierw bym wysłał nauczycieli z Wąsoskich "uczelni" aby się dokształcali bo ich poziom jest imponujący ale dla dzieci z Szkoły specjalnej. Zamiast marnować pieniądze w błoto, zróbcie coś porządnego dla tej młodzieży w Wąsoszu!!
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: kemot w Lipiec 08, 2011, 17:35:26 pm
Cytat: "marcin"
LO im. Benedykta XVI ?  Tak strzelam ;)

 Nie strzelaj bo uznają to za zamach !!!  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: SuperMysz w Lipiec 09, 2011, 18:45:45 pm
Cytat: "toshy"
Najpierw bym wysłał nauczycieli z Wąsoskich "uczelni" aby się dokształcali bo ich poziom jest imponujący ale dla dzieci z Szkoły specjalnej.

ze szkoły specjalnej, nie z szkoły. Proponuję byś dołączył do dokształcających sie nauczycieli, bo masz braki w słownictwie. Jezeli chodzi o dzieci ze szkoły specjalnej buraku, to nie obrażaj ich, bo to że są słabiej rozwinięci nie oznacza, że można im dawać gorszej jakości opiekę !!! - każdy jest człowiekiem !!!
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: kemot w Lipiec 13, 2011, 18:44:14 pm
Popieram przedmówcę ! Nawet nie wiecie że jedno "z tych" jak ich co niektórzy określacie skończyło studia. Dziwne ale prawdziwe. Do szkoły tej uczęszczają nie tylko dzieci z problemami rozwojowymi, ale i ci którzy mieli problemy w szkole czy w domu i to różnego rodzaju....
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: toshy w Lipiec 15, 2011, 01:13:55 am
SuperMysz zacznij porządnie czytać!! Czy ja w swoim komentarzu obraziłem choć jednym słowem dzieci ze szkoły specjalnej?? Nie PROSTAKU!! Tylko naszą kadrę dydaktyczną z Państwowych Szkół!! Następnym razem przeczytaj 2 razy zanim coś skomentujesz!! Jeżeli chodzi o moją literówkę to się odwal zabrakło tylko "e".
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: SuperMysz w Lipiec 16, 2011, 11:51:15 am
Toshy dziecko ja prostakiem nie jestem - za to TY napewno !!! Mojego posta zrozumie tylko inteligentny człowiek, więc nie masz szans, ale postaram Ci go raz jeszcze wyjaśnić. Dzieci obraziłeś - napisałeś, że nauczyciele z wąsoskich szkół mają tak niski poziom, że nadaja się - zaimponowac mogą  tylko dzieciom ze szkoły specjalnej. Nie zamierzam więcej na ten temat dyskutować.  :cry: Oceniając kogoś zacznij od swojego poziomu, a jeśli coś Ci nie pasuje - wyjedź, wyprowadź sie - ochroń swoje dzieci, jeśli takowe masz. Drugie rozwiązanie - napisz do kuratorium i wskaż nauczyciela, który Twoim zdaniem jest niekompetenty i poprzyj to argumentami :) - powodzenia. Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził ! Jesteś prawdziwym Polakiem - znakomicie zrzędzisz i nie potrafisz przystosować się do ogólnych warunków.
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: blez w Lipiec 16, 2011, 15:49:30 pm
Nie wiem kto wpadł na taki pomysł ale w gimnazjum zamyka się oddziały (klasy) i łączy je dla oszczędności, a ktoś miałby finansować jeszcze LO??! - kto wpadł na taki pomysł ?
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: kemot w Lipiec 17, 2011, 08:02:46 am
Jak to kto ? Nasz mER !!! :roll:
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: marcin w Lipiec 18, 2011, 10:38:34 am
Faktem jest, że mamy coraz mniej uczniów - dzieci. Pedagogów chyba przybywa ,ale to takie moje luźne spostrzeżnie. Nauczyciele to w warunkach gminy Wąsosz elita. Warto być z nią w dobrych układach, bo ma wpływ na inne grupy społeczne. Przydaje się to zwłaszcza podczas wyborów ;) Żeby nie narazić się środowisku poprzez "wycinanie" części ciała pedagogicznego, można zyskać ich dozgonną wdzięczność tworząc nowe etaty czyli LO.  Tak ja to odbieram. Może jednak się mylę.
toshy, nauczyciele ze szkoły specjalnej powinni mieć teoretycznie większą wiedzę i umiejętności niż ze szkół normalnych ponieważ ich praca jest zdecydowanie trudniejsza.
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: Zupełnie nikt. w Lipiec 21, 2011, 20:55:33 pm
Cytat: "kemot"
Popieram przedmówcę ! Nawet nie wiecie że jedno "z tych" jak ich co niektórzy określacie skończyło studia. Dziwne ale prawdziwe. Do szkoły tej uczęszczają nie tylko dzieci z problemami rozwojowymi, ale i ci którzy mieli problemy w szkole czy w domu i to różnego rodzaju....

Tutaj się zgodzę,córka mojej szwagierki jest tego przykładem :wink:
Czyżby senk zmienił nick :shock: a może to jakiś nowy oszołom...obecnie z Poznania... :oops:
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: kuśka w Lipiec 26, 2011, 22:58:44 pm
Cytat: "Mazurek"
Czyżby senk zmienił nick

lSenk był ok !
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: marcin w Listopad 22, 2011, 18:30:32 pm
http://elka.pl//content/view/53243/77/ kolejna odsłona historii powstawania LO w Wąsoszu
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: senk w Grudzień 03, 2011, 20:14:25 pm
Jestem  Mazurek. Według mnie to też istna ściema. Walczę o Wąsosz, walczę o szkoły. Walczę o szkołę. Skoro tnie się wydatki likwidując oddziały - to nie można udawać, że chce się utworzyć nową szkołę. Aż śmieszne jest to co wyrabia nasza władza. Walczy tak jak byłby z pisu, Może jakiś przemarsz ulicami Wąsosza, najlepiej pod pomnik rynkowy. Najlepiej 13 grudnia.
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: Zupełnie nikt. w Grudzień 03, 2011, 20:24:31 pm
Tak się składa że mam co nieco pojęcia o szkole,jestem związany z tematem dość osobiście  i z racji pełnionej funkcji.To ze brakuje kasy na wszystko nie jest nowością i można mieć pretensje do władzy ze mało daje,ale warto pomyśleć też o nas,o społeczeństwie które myśli ze wszystko nam się należy,ze państwo ma nam dać...to nie takie proste,jak nie zawalczysz to nic nie dostaniesz.Proponuję żebyś sam coś zrobił i potem krytykował innych,bo taki jak ty zawsze tylko płacze jak to inni tu i tam popełniają błędy...a sam uprawiasz dupochroństwo na całej linii nie robiąc nic...
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: marcin w Grudzień 04, 2011, 13:42:19 pm
Mazurek  oczywiście masz rację w tym co piszesz, może poza ostatnim wersem. Jednak jak się to ma do tematu? LO w Wąsoszu nie wypali, bo szkoła to nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim kadra. Kto będzie uczył młodzież? Nauczyciele z LO w Górze czy Rawicza? Może nauczyciele z gimnazjum wąsoskiego? Nic nie mam do tych ostatnich, ale czy naprawdę będą wstanie przygotować licealistów do podjęcia studiów?
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: kuśka w Grudzień 10, 2011, 08:54:52 am
Cytat: "marcin"
ale czy naprawdę będą wstanie przygotować licealistów do podjęcia studiów?

przecież pokończyli jakieś studia to i będą w stanie
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: Zupełnie nikt. w Grudzień 10, 2011, 15:54:18 pm
Nie rozumiem zupełnie co wy macie z tym wykształceniem,jeśli ktoś skończył dzienne studia to ma wyższe wykształcenie od tego co skończył wieczorowe?czy nauczyciel z Rawicza jest mózgiem a z Wąsosza jest kretynem? Marcin,ty jako osoba wykształcona piszesz takie farmazony,ze aż oczy mi mgłą zachodzą ze śmiechu,znam mnóstwo dobrych nauczycieli,nie wątpię ze dadzą radę dobrze przygotować licealistów do dalszej nauki. :shock:
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: blez w Grudzień 10, 2011, 16:21:14 pm
Cytat: "Mazurek"
jeśli ktoś skończył dzienne studia to ma wyższe wykształcenie od tego co skończył wieczorowe


HEHEHHE no i tu się z tobą nie zgodzę, że ludzie, którzy skończyli wieczorowe i zaoczne mają taką samą wiedzę jak ci co skończyli dzienne. Obecnie studia zaoczne wyglądają tak, że klient płaci - klient wymaga. Wykształcenie na papierze to samo ale niestety wiedzy brak :(
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: Zupełnie nikt. w Grudzień 10, 2011, 16:46:34 pm
Tłumaczył pastuch krowie na rowie...a krowa dalej muuuu.
Proszę administratora o usunięcie mojego konta z tego padołu łez. :oops:
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: marcin w Grudzień 10, 2011, 22:16:04 pm
Mazurek nie dawno w innym wątku pisałeś, że wykształcenie nie jest istotne tylko umiejętności. Zdecyduj się. Jeśli to co piszesz byłoby prawdą to wszystkie szkoły miały by ten sam poziom.
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: Zupełnie nikt. w Grudzień 11, 2011, 11:49:12 am
Wykształcenie nie jest ważne jeśli prowadzisz np.własny interes,często jednak jest wymagane podczas pełnienia pewnych funkcji,nie mylmy pojęc,jeśli ktoś ma wyższe bo skończył studia wieczorowo,a ktoś skończył dzienne to czyje jest ważniejsze?
Nie interesuje mnie czy ktoś kupił dyplom w prywatnej szkole,czy zdobył go nauką i pracą,ważne jest to co ten człowiek sobą reprezentuje jeśli to co robi robi dobrze jest ok,ale jeśli nie ma pojęcia o zawodzie nic mu nie pomoże...rozumiesz? :mrgreen:
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: marcin w Grudzień 12, 2011, 19:59:13 pm
Rozumiem ale to nijak się ma do pytania: Czy nauczyciele gimnazjum będą w stanie przygotować młodzież do podjęcia studiów.  
BTW. Studia zaoczne , wieczorowe czy dzienne reprezentują inne poziomy nauczania mimo, że zakres materiału jest taki sam.
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: Generał Jaruzelski w Grudzień 21, 2011, 09:41:54 am
Cytat: "marcin"
Czy nauczyciele gimnazjum będą w stanie przygotować młodzież do podjęcia studiów.


tak im obiecał...............

a tak naprawde to myśle że zacznie coś działać tak jak koń kiedyś, a jak sie skończy kadencja to odejdzie i zostawi następców z problemem.....
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: senk w Grudzień 27, 2011, 19:27:31 pm
Teraz tam wojskowi rządzić będą. Wracamy do dobrych starych czasów. Tak utęsknionych przez niektórych.   :wink:

[ Dodano: Wto Gru 27, 2011 7:28 pm ]
http://panorama.media.pl/content/view/407036/9/
Fajne komentarze :wink:
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: marcin w Styczeń 06, 2012, 22:46:52 pm
Polecam przeczytać . http://robert-mazulewiczii.blogspot.com/2012/01/wasosz-chce-liceum.html
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: kuśka w Maj 02, 2014, 12:56:17 pm
Cytat: "Mazurek"
Proszę administratora o usunięcie mojego konta z tego padołu łez. :oops:

nie wiem dlaczego tego jeszcze nie zrobiono ?
Tytuł: LO w Wąsoszu
Wiadomość wysłana przez: Zupełnie nikt. w Maj 02, 2014, 20:48:31 pm
Sam zachodzie w głowę... Może  dlatego żeby miał kto dyskutować z tobą... Sam nie wiem