Wyślij odpowiedź

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.
Nazwa:
Email:
Temat:
Ikona wiadomości:

Weryfikacja:
Co zostało wybudowane na terenie dworca PKSu w Wąsoszu?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć


Podgląd wątku

Wysłany przez: marcin
« dnia: Styczeń 06, 2012, 22:29:32 pm »

Nie jestem ekspertem, ale zdroworozsądkowo tak to właśnie powinno wyglądać. Garaż i zaplecze socjalne dla kierowców i ratowników. Przynajmniej tak widziałem na zachodzie, mój znajomy jest tam ratownikiem. W karetkach nie jeżdżą lekarze tylko właśnie ratownicy. Fajny patent to ratownik na motorze - łatwo i szybko dostaje się na miejsce w czasie miejskich korków. W przypadku różnych zdarzeń najważniejsze są pierwsze minuty, gdy przyjeżdża karetka po 20 minutach często zachodzą już nieodwracalne zmiany w organiźmie.  Oczywiście koszty są po stronie "przeciw" , jednak ile warte jest ludzkie życie? Często słyszymy, że bezcenne.
Wysłany przez: blez
« dnia: Styczeń 06, 2012, 22:14:28 pm »

Heheheh no jasne, że stacja powinna być ale kasy brak.
Skoro Góra nie dostała kontraktu na pogotowie gdzie są (lub były) karetki i pewne zaplecze sanitarne to gdzie Wąsosz. Chyba, że powstanie stacja jako garaż dla karetki i pokoik dla personelu, a pacjentów będą wozić do innych szpitali.
Wysłany przez: marcin
« dnia: Styczeń 06, 2012, 22:06:05 pm »

Czytałem kilka dni temu artykuł na elka.pl o problemach z działalnością pogotowia na terenie naszego powiatu. Pomijając wszystkie zagrywki i rozgrywki tego niezdrowego układu, można  wyłuskać tezę, ze w Wąsoszu przydałaby się stacja/podstacja pogotowia, w celu szybszego dotarcia do osób potrzebujących pomocy. Jakie są za a jakie przeciw? Czekam na przyjemną dyskusję :)