Autor Wątek: Andrzej Łoś z PO marszałkiem województwa dolnośląskiego  (Przeczytany 2072 razy)

marcin

  • Gość
Andrzej Łoś z PO marszałkiem województwa dolnośląskiego
« dnia: Grudzień 09, 2006, 11:25:00 am »
Wczoraj radni Dolnego Śląska wybrali nowy zarząd województwa. Naszym regionem rządzić będzie koalicja PO-PSL przy wsparciu Lewicy i Demokratów. W opozycji jest PiS oraz Samoobrona RP.
- Na marszałka województwa zgłoszono dwóch kandydatów: Andrzeja Łosia z PO (na zdjęciu) oraz ubiegającego się o reelekcję Pawła Wróblewskiego z PiS. Po ogłoszeniu tajnego wyników tajnego głosowania usłyszeliśmy, że Łoś otrzymał 23 głosy a Wróblewski 12. Nowy marszałek otrzymał głosy PO, PSL, Lewicy i Demokratów – powiedział „Życiu Powiatu” Wacław Berus, górowski radny Sejmiku Dolnego Śląska z Samoobrony RP.
Wicemarszałkami zostali: Tadeusz Drab z PSL (odpowiada za ochronę środowiska, gospodarkę wodna i rozwój terenów wiejskich), Marek Moszczyński, niezależny (odpowiada za służbę zdrowia), Patryk Wild z PO (odpowiada za kolej, informatyzację województwa i inwestycje drogowe) oraz Piotr Borys z PO (podlega mu edukacja, kultura i sport). Jak nam powiedział Wacław Berus, ten ostatni otrzymał najwięcej głosów poparcia, gdyż zagłosowała za nim także Samoobrona RP.
 Wiceprzewodniczącymi Sejmiku zostali: Stanisław Jurcewicz z PO, Stanisław Longawa z PSL i Jan Rymarczyk z SLD. Nie przeszedł Paweł Wróblewski, który reprezentował PiS, drugi co do wielkości klub.

Źródło: Życie Powiatu