Autor Wątek: Wieczór autorski Tadeusza Żuczkowskiego  (Przeczytany 2123 razy)

marcin

  • Gość
Wieczór autorski Tadeusza Żuczkowskiego
« dnia: Listopad 20, 2006, 16:15:32 pm »
Dom Kultury i Biblioteka Pedagogiczna w Górze zapraszają na wieczór autorski górowianina Tadeusza Żuczkowskiego, na którym będzie on promował swoją pierwszą wydaną niedawno powieść „Jazzus Band”.
Tadeusz Żuczkowski z wykształcenia jest anglistą. Od 13 lat pracuje w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Lesznie, gdzie wykłada literaturę amerykańską i literaturoznawstwo. Na początku lat 90 – tych krótko współpracował też z naszą redakcja. Przygotowywał informacje z Góry i okolic.
W 2002 roku rozpoczął pisanie „Jazzus Band”. Zajęło mu to w sumie 2 lata. Powieść wysłał do 12 wydawnictw. Z dziewięciu dostał negatywne odpowiedzi, a z dwóch nie odezwano się wcale, ale w 2005 roku przyszła wreszcie długo oczekiwana pozytywna wiadomość z Wydawnictwa Dolnośląskiego. Książka jest w sprzedaży od początku października.
„Jazzus Band” opowiada o grupie studentów, wywodzących się przeważnie z małych miejscowości i o niepowtarzalnej atmosferze lat 70 – tych. Pokazuje różne perypetie tych ludzi widziane oczami Piotra, głównego bohatera. Nie ma tu ubeków i solidarnościowców, choć historyczne wydarzenia mają znaczny wpływ na losy bohaterów.
 Impreza odbędzie się w 25 XI o godz. 19.00 w klubie Domu Kultury w Górze. Połączony będzie z występem Michała Żuczkowskiego. Goście będą mogli usłyszeć piosenki do tekstów: E. Stachury, Boba Dylana, R. Wojaczka, S. Grochowiaka, A. Bursy, C. K. Norwida.

Źródło: Panorama Leszczyńska