Autor Wątek: Incydent czy świadome bezprawie?  (Przeczytany 7479 razy)

Anonymous

• Gość
Incydent czy świadome bezprawie?
« dnia: Październik 22, 2006, 23:44:10 pm »

11 października, pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem Samorządnie” udał się z kompletem dokumentów do Urzędu Miejskiego w Wąsoszu, aby zarejestrować w Miejskiej Komisji Wyborczej reprezentowany przez siebie Komitet. I w tym momencie w naszej opowieści o tym, wydawałoby się prostym działaniu administracyjnym, zaczynają się dziać rzeczy dziwne i niespotykane. Otóż dokumenty od pełnomocnika w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej przyjmuje … sekretarz Urzędu – p. Maria Michta. Wydawałoby się fachowiec, prawnik, cóż z tego, że nie jest członkiem Miejskiej Komisji Wyborczej, pewnie szybko i sprawnie dokona niezbędnych czynności rejestracyjnych. I tu kolejna niespodzianka, dla znawców życia codziennego Urzędu w Wąsoszu pewnie nie taka niespodziewana. Pani sekretarz, uzurpująca sobie kompetencje członków Komisji Wyborczej, odmawia przyjęcia prawidłowo przygotowanych list z poparciem dla Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem Samorządnie”. Pomimo jednoznacznej wykładni ordynacji wyborczej, dokonywanej przez Państwową Komisję Wyborczą,  pani Maria Michta w gminie Wąsosz stanowi własne prawo wyborcze!
Komitety Wyborców Niepoprawnych, czyt. ośmielające się mieć krytyczne zdanie na temat jakości pracy obecnie rządzących w gminie, nie mają prawa nawet się zarejestrować. Wypisz wymaluj jak za czasów Frontu Jedności Narodu – młodszym spieszymy wyjaśnić, że za czasów komuny, FJN był atrapą służącą do dokonywania faktycznych wyborów przed tzw. „wyborami”. No cóż, widać, że dla ludzi ekipy obecnego burmistrza pana Stuczyka, tęsknota za starymi, czasami jest silniejsza od obowiązującego prawa.

PS. Po interwencji u Wojewódzkiego Komisarza Wyborczego, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Wąsoszu, p. Wiesława Stuczyk (zbieżność nazwisk nie przypadkowa) zarejestrowała Radnych Komitetu „Razem Samorządnie”.
Były niepotrzebne nerwy, telefony, interwencje – czy tak ma pozostać i być standardem pracy urzędników? 12 listopada większość mieszkańców może dokonać zmiany.

gosc

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2006, 00:29:01 am »
koń nie mieszaj i tak jesteś  skończony!!!!!!!!!!!!!

gosc

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2006, 08:40:42 am »
Tak sie zastanowiam od kiedy to w konkursach /czy tez wyborach/moze w komisji zasiadac
rodzina i to jeszcze jako przewodniczaca . To jest zupelna kpina z wyborcow.Przeciez pani
Wieslawa, to bratowa pana Burmistrza. Ludzie cos mi tu smierdzi!!!!  n9

Blez

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2006, 11:02:06 am »
Tak sobie czytam forum i myśle dlaczego tylko goście zaczynają "mieszać" przed wyborami. Dlaczego Pana PRzybylskiego popierają w większości goście. Ktoś na tym forum miesza i to ostro.
Co do tematu jeżeli taki przypadek miał miejsce to bardzo nie ładnie.

gosc

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2006, 11:55:01 am »
ja jestem gość i nie popieram karina

marcin

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2006, 15:20:19 pm »
Cytat: ""Gość""
koń

karina

Czy naprawdę tak trudno używać imienia i nazwiska kandydata?
Apeluje o szacunek.

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2006, 19:27:59 pm »
Dla tago kandydata niestety trudno jest miec szacunek.

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2006, 20:25:47 pm »
dla obydwu kandydatow powinno sie miec taki szacunek jak oni mieli dla zwyklych szarych ludzi kiedy ich nie potrzebowali a teraz sa potrzebnymi wyborcami NIE ZAPOMINAJMY UPOKORZEN!!!!!! n15

marcin

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2006, 21:49:48 pm »
odmawia przyjęcia prawidłowo przygotowanych list z poparciem dla Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem Samorządnie”.

Dowiedziałem się, że powyższe stwierdzenie nie jest prawdą. Dokumenty nie były właściwie przygotowane. Podpisy osób popierających KWW były podklejone do listy osób popierających KWW. Powyższa praktyka jest niezgodna z prawem. Czy gość potwierdza tę rewelację?

norek

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2006, 23:39:34 pm »
chyba ludzie w Wąsoszu wiedzą ile nerwów kosztowało wielu ludzi Końskie Bezprawie, nie popełnijcie błędu, głosujcie na mniejsze zło.....

Pełnomocnik KWW RS

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2006, 00:01:04 am »
Panie Marcinie, ciekaw jestem, kto udzielił Panu takich informacji?. Sam osobiście składałem listy z podpisami. I zapewniam Pana, że nic nie było podklejane. A po interwencji w Legnicy, usłyszałem od Szanownych Członków Komisji słowa PRZEPRASZAM.

krwawa łania

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2006, 00:38:24 am »
myśle że wybory skończą sie jak przed 4 laty i ogromną przewagą (4 lata temu 200 do 1200 dla pana S.) wygra dotychczasowy imperator, a Pan  n16 raz na zawsze da sobie spokój. Proponuje aby po ogłoszeniu wyników wystawiono ogromne kolumny w oknach gminy zagrano piosenke Q Lazzarus pod tytułem "Good BY Horses" i bedzie ona już naszym hymnem wąsoskim...................

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2006, 08:28:00 am »
n16 hehe dobre

morgana

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2006, 11:40:02 am »
Ciekawe czy po wyborach też będzie tak interesujaco na tym forum. Ale fakt, wygra pan S., to nie ulega wątpliwości.  n5