Autor Wątek: Darmowy punkt dostępu do neta  (Przeczytany 44897 razy)

Maruda

• Gość
Darmowy punkt dostępu do neta
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 22, 2006, 13:34:41 pm »
Czyli Marcinie , ruszyłeś tych trochę szczątkowych szarych komórek jakie mają Nasi Urzędnicy , i Tobie za to należy się pokłon , co też niniejszym czynię . Odpowiednim ludziom , co przyłożyli ręki di tak szczytnego dzieła  gratuluję siły przebicia i operatywności w działaniu . Nie wiem czy skorzystam z Tego dobronytu , ale ze swej strony dziękuję tym wszystkim co zadziałali, tym co zaś czekali bezczynnie powiem jedno ?                     Wstydżcie się drodzy Państwo , WSTYDŻCIE ! oj! i to bardzo

marcin

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 30, 2006, 00:25:12 am »
NIe przypisuje sobie żadnej zasługi, być może projekt ten został już dawno złożnony, nim powstało forum. Czy gmina otrzymała te komputery  w ramach ministerialnego programu „IKONKA”?
Może jakiś pracownik się wypowie...

dido

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 30, 2006, 10:21:39 am »
Z tego co się dowiedziałem to te komputry do biblioteki zdobył Dyrektor Domu Kultury. Dostał je z Ministerstwa Kultury w ramach jakiegoś programu.

marcin

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 30, 2006, 15:06:11 pm »
Czyli wychodzi na to, że kompiki z "ikonki".

Czym jest ten program?
Odpowiedź poniżej.
News z dnia:piątek, 18 marca 2005
Ministerialny program budowy internetowych "czytelni" obejmuje kolejne województwa
Jak dowiedziała się w Ministerstwie Nauki i Informatyzacji PAP, prawdopodobnie dzisiaj rusza program IKONKA w województwie dolnośląskim, a za kilka dni w wielkopolskim. Resort zbiera wciąż wnioski z województwa mazowieckiego. Kolejnym i ostatnim już regionem, na który rozszerzony zostanie program, będzie Śląsk.
Realizowany przez resort nauki program IKONKA polega na tworzeniu punktów powszechnego dostępu do Internetu (tzw. PIAP - Public Internet Access Point) w bibliotekach publicznych wszystkich gmin województwa. Punkty te nazywane są "czytelniami internetowymi".
W ramach Programu "IKONKA" ministerstwo wyposaża biblioteki w sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem oraz zapewnia bibliotekarzom podstawowe szkolenia w zakresie wykorzystywania zasobów Internetu. Każda czytelnia internetowa otrzymuje bezpłatnie 3 komputery PC wyposażone w system operacyjny, pakiet biurowy i program antywirusowy oraz sprzęt sieciowy typu WI-FI umożliwiający łączenie z Internetem w bezpośrednim sąsiedztwie czytelni.
Głównym celem programu jest zapewnienie jak najszerszej grupie społeczności lokalnej łatwego, powszechnego i bezpłatnego dostępu do sieci Internet w ramach nowo powstających Czytelni Internetowych, zgodnie z założeniami Strategii Lizbońskiej oraz realizującej jej cele Strategii Informatyzacji Rzeczpospolitej Polskiej - ePolska na lata 2004-2006.

źródło: PAP

Dlaczego u nas jest 6 komputerów?  smiles23  Czyżbyśmy mieli jedną bibliotekę widmo  smiles24

Brawa dla pana Jakuczyna za inicjatywę i realizację.

bee

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 30, 2006, 22:56:25 pm »
Może dyrek dwoił się w swoich staranich i mamy sześć komputerów  smiles2

Posłaniec

• Gość
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 31, 2006, 00:21:58 am »
W sumie to bardzo dobrze.Pochwalam inicjatywę i chęci.
Ważne jest teraz wypromowanie tego.Bo ludzie mogą nie wiedzieć ,a szkoda by komputery się kurzyły.W sumie dobry pomysł dla starszych ludzi bo jest to droga do skarbnicy wiedzy jaką jest internet.Wszak tam są wszystkie akty prawne przepisy i duuużo innych informacji.

Blez

• Gość
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 28, 2006, 20:26:04 pm »
proponował bym usunąć to wyżej i moj też żeby nie było - chyba troszke nie w temacie  smiles21 jak się myle to przepraszam

bee

• Gość
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 28, 2006, 21:24:59 pm »
Proponuje od razu usuwać takie posty bez edycji. Dzisiaj usunałem 4   n10

marcin

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 28, 2006, 21:29:14 pm »
Ja też to robię, tak jak właśnie usunęłem 5 użytkowników  n1

edit by b4rtus:
zamknałem temat, bo boty sobie go bardzo upodobały. Jak tak będzie dalej to trzeba będzie zablokować możliwość pisania przez gości

marcin

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 09, 2007, 17:06:52 pm »
Otworzyłem temat bo narazie boty nie sprawiają problemów.

Chciałem podać wam linka do artykułu o kiosku internetowym, czyli o urządzeniu jakie proponowałem zamontować gdzieś w Wąsoszu. Na allegro widziałem najtańsze modele tych komputerów za ok. 4000 zł.
Sprawa wciąż jest aktualna. "Sami Sobie" jeszcze czekają.
Link.

młody

• Gość
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 09, 2007, 18:00:28 pm »
"Pierwszą cechą, która zwiększa ich atrakcyjność jest solidność konstrukcji samego urządzenia (...) klawiatura o podwyższonej wytrzymałości (20 mln uderzeń na jeden klawisz!!!)."
No jakby ktoś z wandali był bardzo ambitny to by sobie tak wieczorem stanął w walił w tej jeden klawisz:) Ciekawe, czy liczone to jest palcem, czy młotkiem:)
Pomysł dobry, tylko kto by zajął się uzyskaniem na to środków? Jak narazie mam 6 komputerów w czytelni ZPK (pod kontrolą Suse), lecz prawie nigdy nie można z nich korzystać, ponieważ brak sygnału radiowego internetu. Czy opłaca się inwestować w dosyć drogi web-kiosk, jeśli za to można by dokupić trochę tańszych komputerów do czytelnii i zmienić dostawcę Internetu? Hmm, godne przemyślenia.

[ Dodano: 2007-02-09, 18:11 ]
Na Allegro kosztuje dokładnie 4500 zł.

marcin

• Gość
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 09, 2007, 21:26:19 pm »
Istniejepewna róznica między bywalcami czytelni a np. użytkownikami BP.  Czytelnia jest otwarta w określonych godzinach, nie każdy też tam pójdzie. Taki webkiosk mógłby być "podręką". Wchodzisz do UM i sprawdzasz na bipie gminy do kogo musisz się zwrócić z daną sprawą, tankujesz samochód i przyokazji sprawdzasz pocztę, czekasz na pizzę i piszesz posta na naszym forum :)
Osoba nieobeznana z komputerem widząc webkiosk publicznie dostępny może się skusić na jego "użycie".
Kupowanie kolejnych komputerów, które wymagają pomieszczenia, osoby pilnującej jest zbyt kosztowne i mało efektywne. Oczywiście taka inwestycja musiałaby mieć wsparcie UM.

młody

• Gość
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 09, 2007, 22:20:28 pm »
No tak, ale zakupienie jednego komputera jest mało sensowne. Albo więcej, albo wcale. Przy jednym ustawiałyby się kolejki, bo każdy chciałby zobaczyć do to jest. Trzeba jest dobrze ulokować, nie tylko w obrębie rynku, bo ludzie z osiedla nie będzą taki kawał iść, aby przekonać  się, że przed maszyną ustawiło się parę osób i trzeba czekać. Maszyna niby wytrzymała, ale strach jednak przed wandalami, bo dla nich znajdzie się i tak sposób na zniszczenie. Najpierw trzeba pozyskać pieniądze.