Autor Wątek: Darmowy punkt dostępu do neta  (Przeczytany 45274 razy)

młody

• Gość
Darmowy punkt dostępu do neta
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2005, 18:06:58 pm »
no a jak my to zalatwimy?skad fundusze?admin rozmawial z ta fundacja?

Dobra_Wilczyca

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2005, 18:38:38 pm »
Z tego co wiem, trzeba napisać projekt do "Sami sobie" albo innej, złożyć go i wygrać  smiles20

eN-ija

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2005, 21:31:30 pm »
taaaaa wygrać...trzeba wierzyć w siły naszej społeczności Wąsoskiej...oby smiles16

Posłaniec

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2005, 21:37:07 pm »
Można pokazać co już Marcin zrobił.To jest duży sukces zebrać tyle owieczek w tak krótkim czasie.Wszystko jest do zrobienia.Wystarczy tylko chcieć.

koziarek

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 22, 2005, 13:19:06 pm »
Takie formy aktywizacji sa bardzo wysoko oceniane przez Unie. Mozna by przedstawic ten portal jako np. forme promocji. To jest taki o rzucony pomysl. Co Wy na to, co Admin na to?

Edytka dodaje, ze pomysl rzucony na goraco, bo sie troche spiesze :)

marcin

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2005, 18:30:59 pm »
Rzeczywiście rzucony  ten pomysł smiles23  bo nie wiem komu, w jakim celu i przez kogo, miałby być przedstawiony nasz portal.

Posłaniec

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 22, 2005, 19:22:53 pm »
Przez nas lub przez gminę.
Komu?Urzędnikom EU jako inicjatywa społeczna.
Cel?Wiadomo fundusze na rozwój strony i jej promocję.

marcin

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 22, 2005, 20:05:21 pm »
taaaa, a później żyli długo i szczęśliwie  smiles18

[ Dodano: 2005-11-25, 19:40 ]
Ten pomysł został właśnie zrealizowany w Górze....
Od dziś na parterze budynku Urzędu Miasta i Gminy w Górze uruchomiony został kiosk informatyczny. Ma on służyć petentom Urzędu w dostępie do internetu oraz zbioru powszechnie obowiązujacych przepisów prawnych w wersji ujednoliconej. Kiosk czynny jest w godzinach pracy Urzędu. Aby stworzyć wszystkim zainteresowanym możliwość skorzystania z usług oferowanych przez kiosk wprowadzono normę czasową korzystania ze stanowiska komputerowego, która wynosi maksymalnie 15 minut. W przypadku problemów w korzstaniu z kiosku o pomoc należy zwracać się do punktu informacyjnego.
Oferta ta jest unikatowa. Nie znamy bowiem Urzędu w Polsce, który z taką ofertą wystąpił by do swoich petentów.

Źródło:UMiG Góra

koziarek

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2005, 08:26:37 am »
No i co - taki bardzo glupi ten pomysl???? Takie formy aktywizacji sa bardzo wysoko oceniane przez organy zajmujace sie przyznawaniem srodkow i nie rozumiem ironii w wypowiedzi. Czyzby tylko podpucha w celu wykazania glupoty???? To po co rzucac temat - zeby sie pozniej smiac z odpowiedzi???? Troszke niepowazne.

marcin

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2005, 16:21:25 pm »
Nie rozumiem twojej agresji koziarku.
Uzyskanie pieniędzy na taki cel jak promocja strony, ze środków UE, nie jest prostą sprawą. To nie dopłaty dla rolników, o które wnosi się do ARiMR.
 Ja nie znam żadnego programu, który mógłby dać nam pieniadze. Pod taki Leader+ , czy e-vita nie podpadamy, to programy dla gmin, powiatów (a nasi  decydenci chyba nie są tym zainteresowani). Ja nie jestem wszechwiedzący, a wy jeśli macie taki pomysł, to może wiecie jak go zrealizować. Dlatego zadałem pytania. Oczekiwałem  odpowiedzi, a nie zrugania. Zironizowałem lekko wypowiedź Posłańca, bo urzędnicy UE to w Brukseli siedzą, a chyba tam nie będziemy wysyłać naszego podania o dotację.
Zresztą koziarku nie wypowiadasz się jasno. Czy chodzi ci o promocję strony, czy o punkt dostępu do internetu?
Jeśli chodzi o stanowisko z netem, to bezproblemu dostaniemy na to pieniądze z projektu "Sami sobie". Pozostaje tylko kwestia dogadania się z burmistrzem, bo biblioteka jest w jego gesti.
Śmiejemy się z dowcipów na Hyde Park  smiles4

koziarek

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 29, 2005, 07:56:02 am »
O co mi chodzilo. Przy skladaniu wniosku do projektu "sami sobie" lokalna spolecznosc moze rowniez pokazac swoj rozwoj poprzez taka wlasnie stronke internetowa, ktora aktywizuje mlodych mieszkancow, wprowadza pewna forme rozwoju i jest doskonalym miejscem wymiany pogladow - takich jak np te. Moze faktycznie za ostro wyskoczylem - przepraszam. Nie lezalo w mojej intencji wyklocanie sie. Chce pokazac, ze nawet gmina, czy urzad starajac sie o dofinansowanie ze srodkow unijnych moze pokazac taka stronke jako jeden z argumentow za - to jest wlasnie ta promocja gminy - ta stronka - na ktorej moze byc dany projekt promowany. Kwestia dogadania sie obu stron i sadze, ze efekt bylby bardzo wymierny w postaci uzyskanych srodkow. My jako ludzie nie mamy zadnych szans na uzyskanie pieniedzy. Gdybysmy zawiazali stowarzyszenie, to co innego, bo takie wlasnie maja juz jakies mozliwosci. Sadze, ze nawet do utworzeznia darmowego punktu dostepu do internetu. Chyba EFRR daje takie mozliwosci, musze sprawdzic. Co Ty na to Marcin??? A gdyby wlasnie cos takiego zdzialac??

marcin

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 29, 2005, 22:48:23 pm »
Poruszyłeś jako pierwszy na forum kwestię stowarzyszenia. My- grupa najbardziej aktywnych uczestników- podjeliśmy już pierwsze kroki ku realizacji tego pomysłu. Mamy gotowy statut, który w najbliższych dniach pojawi się na forum. Oczekujemy jego oceny i sugestii jak uczynić go lepszym. Musi to być stowarzyszenie z osobowością prawną. Będzie powiązane prawnie ze stroną wasosz.com.pl.
Druga sprawa. Jesteśmy mieszkańcami gminy i jeśli UM stara się o jakieś pieniadze, oczywiście może wykorzystać istnienie naszej strony, dla dobra ogółu. Chyba wszyscy się zgadzaja ze mną? Prywatnie życzyłbym sobie, żeby jednak nie pomijać faktu, iż jest to oddolna inicjatywa mieszkańców. Wiadomo.. sukces ma później wielu ojców  smiles23
Współpraca z UM chyba będzie koniecznością, jeśli będziemy tak dalej się rozwijać  smiles4

koziarek

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 30, 2005, 07:57:35 am »
Gratuluje pomyslu. Jest to naprawde bardzo cenna inicjatywa. Z checia przeczytam statut i podziele sia moimi sugestiami. Co do sukcesu wielu ojcow - nie sadze, zeby ktos byl na tyle bezczelny, zeby zabierac komus laury. To nie jest fair. A jedna z wazniejszych rzeczy w zyciu to byc wiernym swoim zasadom i byc honorowym. Sadze, ze w przypadku jakichs projektow wspolpraca na pewno predzej czy pozniej sie pojawi. I bedzie bardzo owocna. Stronke przeciez mozna wykorzystac rowniez jako miejsce umieszczania ankiet, a takowe tez sa robione czasem dla celow poszczegolnych projektow. Piekna inicjatywa.

Maruda

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 05, 2005, 00:37:33 am »
to może ja cosik powiem . po pierwsze kasa na program komputerowy no cóż , na początek prosty w użyciu win95 z obsługą usb , koszt programu około 50 zł dla myślących ( z licencją i certyfikatem - czyli  100% legalny  starczy , komputer za 150 zł można mieć - jak sie patrzy .) . Do czego miałby służyć, ano dostęp do różnej maści urzędów i instytucji , oj ułatwiłoby to życie . jakieś pliki z netu ściągnąć - cele naukowe . Gry i strzelanki można na innnych kompach zainstalować  i za drobne opłaty - za to kupować następne  , i serwisować .No i tu sprawa serwisu młodzi pogońcie tych serwisantów z bożej łaski łojących stówe na dzień dobry .Jesteście lepsi od tych z certyfikatem ,sam się o tym przekonałem .A może miasto uruchomi darmowe łącze  przykładem innych miast - zasięg od urzędu przykładowo 1000 m  A opłaty ? to lepsze niż szukanie innych rozrywek przez młodzież !

bee

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 05, 2005, 18:48:53 pm »
Za 150zł to rzeczywiście komp jak sie patrzy. Otworzysz trzy okienka, będziesz się patrzył i czekał  smiles3