Autor Wątek: Herb Miasta - można czy nie można ?  (Przeczytany 4841 razy)

kucyk2

  • Gość
Herb Miasta - można czy nie można ?
« dnia: Wrzesień 22, 2006, 22:04:22 pm »
Czy umieszczenie herbu miasta na stronie WWW wymaga czyjejś zgody?
Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyłącza spod ochrony znaki i symbole - w tym państwowe oraz dotyczące samorządu terytorialnego (na przykład herby miast). Wyłączenie spod ochrony nie oznacza, że znaki te są pozbawione ochrony w ogóle. Nie można umieszczać herbu w miejscu lub otoczeniu wskazującym na brak szacunku dla takiego symbolu. Umieszczanie herbu na stronie WWW zawierającej jego historię czy opis jest dozwolone. Nie jest dozwolone użycie herbu, jeżeli wiąże się z działalnością komercyjną lub wprowadza w błąd, na przykład herb na wizytówce przedsiębiorcy może sugerować, że jest on powiązany organizacyjnie z miastem.
http://www.komputerswiat.pl/faq/asp/faq327.asp
http://www.bolkow.net/viewtopic.php?p=5149&sid=1214e8685dca9e900d2d67e63f201333
http://members.lycos.co.uk/fgora/


 n3marcin

  • Gość
Herb Miasta - można czy nie można ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2006, 22:13:22 pm »
Był o tym temat. Rada podjeła uchwałę o zasadach używania herbu i flagi gminy Wąsosz. Oczywiście prawo lokalne nie może być sprzeczne, ani ograniczać prawa powszechnego, jednak dla świętego spokoju umieściłem zmodyfikowany herb, który w/g statutu gminy herbem nie jest. Dziś napisze podanie do Pana burmistrza o pozwolenie używania herbu gminy na naszej stronie. Niech będzie wilk syty i owca cała.

Szukałem tego orzeczenia SN i nie znalazłem, a pan Pluta nie był mi wstanie podać namiarów na owo rozstrzygnięcie.

[ Dodano: 2006-09-22, 23:56 ]

               Burmistrz
               Miasta i Gminy Wąsosz

                       Podanie


   Jako administrator „Gminnego Portalu Intrnetowego – wasosz.com.pl”, znajdującego sie pod adresem http://www.wasosz.com.pl. , zwracam się z prośbą o zezwolenie na  używanie na powyższej stronie herbu i flagi gminy Wąsosz.

   „Gminny Portal Internetowy – wasosz.com.pl” jest witryną niekomercyjną, mającą na celu m.in.  promowanie Ziemi Wąsowskiej.


Z wyrazami szacunku


Czegoś zapomniałem?

[ Dodano: 2006-09-25, 21:41 ]
Złożyłem dziś podanie smiles20