Autor Wątek: Tajemnica Fatimy  (Przeczytany 54752 razy)

Maruda

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« dnia: Sierpień 04, 2006, 22:54:15 pm »
Jest to temat poświęcony Objawieniu MATKI BOŻEJ w Fatima !
Z przykrością muszę tu odnieść się na początku do faktu że tak mało jest informacji w przekazach , i wszystko to  jakoś tak półgębkiem , z niedomówieniami , a wielu napewno chciałoby więcej wiedzieć .........
Jestem w posiadaniu broszurki wydanej no.. prawie 60-siąt lat temu więc w skrócie co  tu pisze : ( oczywiście broszurka wydana została ,, za pozwoleniem władzy duchownej ) .
.///.... otóż Fatima leży w Portugalii , 130 km na północ od Lizbony , w diecezji Leiria . W czasie kiedy działy się opisane zdarzenia okolica słynęła z ludzi bogobojnych spotykających się na nabożeństwach różańcowych . W pażdzierniku 1915 roku  troje dzieci , pasących w okolicy tej miejscowości owce odmawiało różaniec .  Okolica pagórkowata , zakrzaczona ,porośnięta drzewami  i to właśnie nad drzewami ukazała się biała chmurka o dziwnym kształcie . Zjawisko to powtóżyło się parokrotnie w następnych dniach , dzieci zdały się być trochę wystraszone , trochę ciekawe , nie zdawały sobie sprawy z wagi zjawiska .////(W tym miejscu znajdujemy zapis że żadne z nich , ani pisać , ani czytać nie umiało ) ///Na wiosnę 1916 roku dzieci ponownie wyszły ze swoimi owcami i któregoś dnia po zabawie , i zmówieniu różańca
-----od strony wschodniej (autentyczny opis z broszury ) nad niskopiennymi dębami  i krzakami ukazało się im silne światło , mające kształt młodzieńca , jakby prześwietlonego i naświetlonego promieniami słońca . Jasna postać zbliżyła się i przemówiła : ,, Nie bójcie się , jestem Aniołem Pokoju . Pomódlcie się wraz ze mną ."  Postać uklękła , skłoniła głowę głęboko ku ziemi , dzieci uczyniły to samo , i na wezwanie Anioła zaczęły powtarzać (słowa jego modlitwy ).----------
Od tego czasu minęły dnie i tygodnie - ich dni mijały dawnym zwyczajem na zabawie , modlitwie , i pasieniu owiec . W środku lata zjawia się  Anioł i przypomina o modlitwach i ofiarach .(opis w tym miejscu uległ skróceniu )
----------Najstarsza z całej trójki : Łucja ośmielona dobrocią Bożego Posłańca , zapytała :  W  jaki sposób mamy pełnić ofiary ? " . Anioł wyjaśnił dzieciom :
" We wszystkim co tylko możecie ,czyńcie ofiarę w duchu wynagrodzenia za grzeszników , którzy obrażają Boga ,w duchu modlitwy o ich nawrócenie ,Tak uprosicie pokój dla naszej Ojczyzny . Jestem Aniołem Pokoju . Jestem Aniołem Portugalii.  Przede wszystkim przyjmujcie i ochotnie znoście cierpienia , które dopuszcza Bóg ".......
W tych słowach zawarta jest myśl podstawowa zjawisk z Fatima .Dzieci wyznały , że  jakieś dziwne wewnętrzne światło wyjaśniło im znaczenie tych słów , bo z początku nie rozumiały tego słowa " ofiara za grzeszników "
(skrócono dalszy opis ) ..przy końcu września , a może na początku pażdziernika ( opis autentyczny ) zdażyło się coś nowego . Dzieci szły zboczem góry , obok ogrodu oliwnego , który należał do ich rodziców .
Odmawiały różaniec . Nagle na ścieżce ukazał się Anioł .  W rękach trzymał kielich , nad nim Hostię , z której spadały krople krwi do kielicha .  W pewnej chwili Hostia i kielich zawisły w powietrzu na niewidzialnej podstawie . Anioł padł na kolana , twarzą aż ku ziemi , skinął na dzieci , by zrobiły to samo . Klęcząc modlił się ( opis został skrócony z pominięciem słow modlitwy ) a dzieci uczyniły to wraz z Nim ..............a po modlitwie Anioł powstał , ujął kielich i Hostię , podał Hostię Łucji , by ją spożyła , a z kielicha dał pić Hiacyncie i Franciszkowi , mówiąc : " Bierzcie i spożywajcie Ciało i Krew  Chrystusa , straszliwie znieważanego przez niewdzięcznych ludzi  Wynagradzajcie ich zbrodnie , pocieszajcie  waszego Boga " ....po wspólnej modlitwie oddalił się (skrót opisu )
Jak znajdujemy w opisie w dalszej części ---------- To wszystko było dopiero wstępem do zjawisk które rozpoczęły się dnia (opis autentyczny ) 13 maja 1917 roku .Dzieci w tym dniu znowu pasły owce , tym razem w dolinie zwanej Cova da Iria-koncha  Irii .Pochodziły one z przysiółka  Aljustrel , należącego do wsi Fatima .Najstarsza z nich Łucja di Gesu de los Santos miała właśnie lat dziesięć Franciszek Marto liczy lat 9 ,  jego siostrzyczka  Hiacynta Marto lat siedm (op. aut.) .Dwoje młodszych było kuzynami Łucji .
W dalszej części znajduje się opis ich codziennych zajęć do tego dnia  .  
--- Było właśnie południe 13 maja 1917 roku .Na niebie nie było ani jednej chmurki . Nagle nad jednym z niskopiennych dębów ukazały się dzieciom  jakieś niezwykłe światła , jakieś małe jasne obłoczki . Z nich wyłoniła się jasna postać , mająca kształt siedmnastoletniej  dziewicy . Twarz jej poważna , raczej smutna , dobrotliwie zwracała się ku dzieciom i uśmiechała się . Dzieci w pierwszej chwili przestraszyły się , zaczęły się cofać , jakby uciekać przed  niezwykłym zjawiskiem .. Postać ruchem macierzyńskim , łaskawym wstrzymała je , uspokoiła ( w dalszej części znajduje się opis całego spotkania i tego co tam powiedziano .)
Chociaż całe zdarzenie dzieci obiecały sobie zachować w tajemnicy to jednak po przyjściu do domu jedno z nich -Hiacynta próbowała pozbyć się tajemnicy , która jej  ciążyła . Owe zwierzenia potraktowano jednak jako zbyt wybujałom fantazje dziecka  , lub chorobę umysłu.
---- Nazajutrz rano Franek pobiegł do Łucji i doniusł że Hiacynta mimo przyrzeczenia  i wspólnej uchwały  nie dotrzymała tajemnicy i wszystko opowiedziała mamie . Łucja zaraz upomniała ją , zażądała zachowania tajemnicy . Hiacynta przyrzekła , że już teraz będzie naprawdę milczeć .
Celowo pomijam dalszy opis perypetii dzieci z rodzicami i sąsiadami .
--- Następnego miesiąca  , 13 czerwca w dolinie Iria zebrało się około 50
ciekawych osób . ( Następuje opis spotkania i przesłania jakie Ono z sobą niesie ) Łucja ma nauczyć Marię czytać , by ta mogła poznać następny przekaz skierowany do niej .  Wtedy też jak pisze dzieci poznały pewną przekazaną sobie tajemnicę i dalsze swe przeznaczenie !
---- Hiacynta i Franciszek pójdą wkrótce do raju , ty zostaniesz na ziemi dłużej ( te słowa usłyszała Łucja )
Następuje tu opis wachań i zachowań ludzkich wobec opisanych zdarzeń .
---------Dnia 13 lipca rano , Łucja nowu ulega wątpliwością , postanawia w tym dniu do doliny nie iść . Hiacynta i Franek chcieli spełnić życzenie Marii , chcieli iść , ale sami bali się , stanęli i płakali . Wreszcie Łucja dała się przekonać , poszła z nimi do doliny Irda . Po drodze zebrał się tłum , szło z nimi około 4 - 5 tysięcy     ( a gdy spotkanie dobiegło końca )
-----------------.....Łucja odpowiedziała :" To tajemnica dobra  dla nas troje , dla wielu innych ludzi także dobra , ale dla innych niedobra .
 Poprzez burze i przeciwności .............
Wokoło zdarzeń w Fatima powstał olbrzymi krąg zainteresowań , który objął sobą cały kraj  i wszystkie warstwy społeczeństwa .
.................
.....
------W  1919 na miejscu objawienia zbudowano małą kaplicę . Pewnej nocy zniszczono wszystkie przedmioty ( byli niedowiarki i preciwnicy )  ofiarowane przez pielgrzymów na miejscu objawień , wyrąbano.....dąb nad którym zjawiała się Maria . Sprawcy pomylili się w ciemności i pośpiechu , wyrąbali dąb sąąsiedni ,  a nie właściwy .
--------W  r 1920 pewien rzeżbiarz na podstawie opowiadań i opisów podanych przez dzieci , wykonał figurę Matki Boskiej .
-------- Dnia 6 marca 1922 wrogowie Boga i Marii podłożyli pięć bomb pod kaplice Matki Bożej w  dolinie Iria . Nastąpił straszliwy niszczący wybuch , ale figura Matki Boskiej ocalała , bo pobożni wierni na noc chowali ją w domu prywatnym .
A spyta ktoś co z dziećmi ?
 -------W kwietniu 1919 roku po krótkiej chorobie zmarł  Franciszek . Póżniej zachorowała ciężko Hiacynta . Przewieziono ją do szpitala w Lizbonie  dla przeprowadzenia operacji . Wczasie choroby często miała widzenia  Matki Bożej . Życie Hiacynty jako chorej było wzorowe . Dnia 20 lutego 1920 roku umarła w szpitalu w Lizbonie .
--------W r. 1935 na polecenie Biskupa z Leiria przeniesiono ciało do Fatima i pochowano obok Franciszka ( tu następuje szereg opisów , które niestety pomijam )
----Łucja po śmierci oboje rodzeństwa opuszcza rodzinne strony i wstępuje do klasztoru  Doroteuszek  przyjmując nowe imię   ,, Maria Addolorata " tu nauczyła się czytać i nawet pisać na maszynie ,---
----- W ośmnastym roku jej życia przeniesiono ją do innego klasztoru , celem odbycia nowicjatu . Dnia 3 pażdziernika 1934 składa wieczyste śluby zakonne.
----Dnia 31 sierpnia 1934 r . na zlecenie Biskupa z Leiria podaje na piśmie , jaka była treść tajemnicy objawionej przez Marię .( tu następuje szereg przepowiedni - bez komentarza )
--------Wspomniane (w przepowiedni -dod. przez autora opisu )wyżej tajemnicze światło widziano w całej Europie w noc z dnia 24 na 25 stycznia 1938 roku ( mowa najprawdopodobnie o zjawisku nazwanym i tłumaczonym co przez niektórych jako " meteoryt Tungulski " ) Widzieli je także  astronomowie i z braku innego powodu możliwego dla nich do przyjęcia , nazwali je jutrzenką północną
----Wypada w tym miejscu zwrócić czytelnikom uwagę że w opisywanym czaso- okresie  Portugalia była miejscem gwałtownych prześladowań religijnych . Oficjalne przełamanie barier nastąpiło w roku 1938 , po tym jak najwyżsi  przedstawiciele rządu portugalskiego udali się oficjalnie do Fatima .
To tutaj wspomina się że 1943 roku , czyli 25 lat po objawieniu w Fatimie , Portugalia w radiowym przemówieniu głowy kościoła zostaje uznana przez kościół .
---- Po szeregu rozważań i przesłań jakie zawiera ta książeczka na ostatniej stronie widnieje pod tekstem ( ponieważ są tam cytaty i rozważania , a też i głowy kościoła )
1 Papież Pius XII

Uwaga ! Cały tekst wyżej w kolorze czarnym *( nie wiem jaki kolor wyjdzie po opcji - kopiuj tekst - wklej ) jest autentyczny z tym co pisze książeczka , kolor czerwony zwracać ma uwagę na skrócenia w tym miejscu tekstu , kolor niebieski jest mojego autorstwa - jako narratora . Oczywiście całość znajduje się w moich rękach i mogę ją udostępnić do wglądu - niestety , pożyczenie nie wchodzi w rachube ponieważ pożyczając , pozbyłem się wielu wartościowych egzemplarzy

[ Dodano: 2006-08-04, 22:56 ]
no i kolory nie wyszły >Blez

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2006, 23:43:01 pm »
powiem tyle  n32

marcin

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2006, 09:18:27 am »
To jest właśnie wiara. Zaakceptować niezaakceptowalne.

bic

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2006, 11:47:34 am »
Blez, dołączam się do Twojego komentarza   n32  i dodaję od siebie   n32    n32    n32

Anonymous

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2006, 23:50:48 pm »
małe muzgi , mały rozum,  popić , popie.. to jest to co lubicie

Ferret

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2006, 00:26:00 am »
A ty bardzo odwazny, bo anonimowy gościu jaki masz mózg i rozum, że ortografi nie jesteś w stanie sobie przyswoić.?

Ale wracając do tematu: Dziwnie mi się to czyta. Wyczuwam przebarwienia (czyli manipulacje). smiles4

Cytuj
Z przykrością muszę tu odnieść się na początku do faktu że tak mało jest informacji w przekazach , i wszystko to jakoś tak półgębkiem , z niedomówieniami , a wielu napewno chciałoby więcej wiedzieć .........

I tu się z Tobą nie zgodze. Nie należe do osób, które poszukuja takich tematów, a jest mi on dobrze znany. Co prawda datami nie umiałbym "rzucać". Tylko tego o tych pięciu bombach nie kojarze (skąd oni w 1922 r wiedzieli PO wybuchu, że bomb było pięć).

Maruda

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2006, 01:24:10 am »
odsyłam do wydania " Objawienia MATKI BOŻEJ w  Fatimie"  1946  POTULICE POZNAŃ
WYDAWNICTWO SEMINARIUM ZAGRANICZNEGO
Nr . F. 5170 Drukarnia Archidiecezjalna Wrocław , ul. Szewska 43
( Wielkość czcionek przepisana autentycznie zgodnie z tym co pisze na pierwszej stronie okładki , wpis o drukarni znajduje się wewnątrz wydania na przedostatniej stronie -40-tej ) wszelkie pytania nie do mnie a do wydawców , lub duszpasterzy proszę kierować , ale i owszem -jak pisałem , chętnie mogę do sprawdzenia pokazać bo zapis o którym mowa , a podany w wątpliwość , znajduje się na stronie 18 werset 25 i to tyle

[ Dodano: 2006-08-06, 15:17 ]
Zainteresowanym udostępniam skany wydania :

http://img132.imageshack.us/my.php?image=tmp133ai3.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?image=tmp134du5.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?image=tmp135jw9.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?image=tmp136dg2.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?image=tmp137dh5.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?image=tmp138az2.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?image=tmp139xk0.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?image=tmp140oo4.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?image=tmp141ze2.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?image=tmp142jv8.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp143su7.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp144dz5.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp145mk1.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp146uq0.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp147un3.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp148jn9.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp149wc3.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp150jy5.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp151fb9.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp152si2.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?image=tmp153ri2.jpg

Ferret

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2006, 17:40:07 pm »
@Marudo nie wątpie w to, że Ty przekazałeś treść zgodnie z broszurką.
Za to wątpię, że kryminalistyka (jeśli wogóle ktoś wtedy używał tego określenia) w 1922 roku była w stanie po wielkim wybuchu stwierdzić ile było ładunków. Stronkę 18 doczytałem do końca (i reszte przejrzałem). I gdybym był złośliwy to spytałbym czy pamietacie bomby w Warszawie przed wyborami w zeszłym roku.
Wielkie dzięki za te skany. Po przejrzeniu fragmentów w orginalnym stylu musze powiedzieć, że jest to broszura, która mnie wyraźnie zniechęca do uwierzenia w autentyczność wydarzenia (a czytałem o tym także w mediach/wydawnictwach uważane za antyklerykalne i żaden tekst nie budził we mnie tylu wątpliwości). Propaganda , propaganda i jeszcze raz propaganda.

Pozdrawiam

bee

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2006, 17:57:00 pm »
Baju, baju będziesz w raju  n10

Maruda

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2006, 18:50:06 pm »
Właśnie dlatego udostępniłem skany broszurki , żeby nie było przekłamań w historii , ile w tym prawdy ? , a ile fałszu ? dziś trudno dociec - ale jak napisałem w jednym ze swoich postów trzeba samemu odsiać ziarno od plew . Jak też napisałem jestem daleki od fanatyzmu . I jeszcze jedno ! jeśli jest to przedruk starego wydania to odsyłam do jego autorów i jeśli ktoś nie zgadza się z opisem , to nie z moim , a z opisem wydawcy . I to by było na tyle

bee

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2006, 20:14:54 pm »
Działanie kościoła od dawien dawna opierało się na zastraszaniu ciemnoty i grożeniem piekłem. Dlatego także ludzie uczeni byli eliminowani. Prawda bez bajerów.

Blez

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2006, 21:05:49 pm »
A za 2000 lat ludzie znajdą HArego Portera i uznają ga za Boga i bedą wierzyli w cuda jakie wyczyniał   n32

Anonymous

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2006, 01:06:53 am »
heheheheh !!!!! masz racje , a obserwując to forum to Maruda mówi jakby się czegoś naćpał . Co jarasz Marudo?????

---------------------------------------------------------------
edit by marcin
Nie przeklinamy.

nothing

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2006, 23:42:23 pm »
Dlaczego ~gość nie lubi Marudy??

Al Bundy

 • Gość
Tajemnica Fatimy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2006, 21:36:24 pm »
O w morde ależ my w tym kochanym Wąsoszu mamy ludzi mocnej wiary i takie tam inne rzeczy...... sami objawieni por....cy!!Aż sie rzygać chce wszystko na pokaz aż miło.