Autor Wątek: KPEiR w naszym powiecie  (Przeczytany 40087 razy)

marcin

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« dnia: Lipiec 16, 2006, 11:29:45 am »
W Górze powstały struktury gminne kolejnej partii, tym razem jest to Krajowa Partia Emerytów i Rencistów. Jej przewodniczącym wybrano osobę doskonale znaną w mieście, choć niezwiązaną do tej pory z polityką, został nim aktor Zbigniew Waleryś.
Sekretarzem partii w Górze jest Bogumił Błaszczyk, a skarbnikiem Małgorzata Szynkaruk.
- Nie bazujemy na nazwiskach. Jesteśmy grupą osób, która chce coś zrobić – tłumaczy naszemu portalowi Zbigniew Waleryś.
Obecnie górowska Krajowa Partia Rencistów i Emerytów ma 30 członków, którzy złożyli deklaracje, a poza tym, jak twierdzi jej przewodniczący, liczne grono sympatyków.
- Nie byliśmy do tej pory zaangażowali politycznie, ale przyszedł czas, gdy stwierdziliśmy, że dość biernego przyglądania się temu co dzieje się wokół nas. Wybraliśmy tę partię, bo jej program wydał nam się najbardziej sensowny – wyjaśnia Z. Waleryś.
Krajowa Partia Rencistów i Emerytów powstała 10 lat temu, ale wchodząc  koalicje z różnymi ugrupowaniami straciła poparcie wyborców. Dziś chce na nowo zaistnieć na polskiej scenie politycznej, zmienił się jej program, a wkrótce zmieni się także jej nazwa. W sądzie jest już wniosek, aby do istniejącego członu nazwy dołączyć kolejny – „Porozumienie Pokoleń”.  
- Najwięcej naszych członków to osoby w wieku 18 – 30 lat. Przyłączyli się ze względu na program – zaznacza przewodniczący.
Dla młodzieży Krajowa Partia Emerytów i Rencistów w Górze chce zrobić szczególnie wiele m.in. stworzyć skate park, specjalne ściany graffiti, pole paintballu oraz wypromować istniejące w mieście bractwo rycerskie. Z myślą o starszych mieszkańcach chce przeprowadzić szeroko zakrojony program naprawczy, w którym mowa przede wszystkim o zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej miasta. Zakłada on przyłączenie do miasta drugiej linii energetycznej oraz stworzenie specjalnej strefy inwestycyjnej.
- Zdajemy sobie sprawę, że sami nie możemy zbyt wiele zdziałać. Dlatego do wyborów chcemy iść w koalicji. Prowadzimy właśnie bardzo poważne rozmowy na ten temat z Samoobroną – dodaje Zbigniew Waleryś.

Źródło: Panoramam Leszczyńska / A. Machowska

Anonymous

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2006, 12:10:37 pm »
znam osoby z tej partii, porządni ludzie. mam nadzieje, ze uda im się wprowadzić w życie zapowiadane reformy. trzymam kciuki :)

marcin

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2006, 14:06:16 pm »
Reformy z Samoobroną.. gratuluje poczucia humoru  smiles21

Anonymous

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2006, 23:41:38 pm »
nie chodzi o koolidajce z samoobroną marcinie... ale o chęć zrobienia czegoś dla miasta... a ponoć od chęci się zaczyna... pozyjemy, zobaczymy co będzie. mi się podoba zapał do pracy:)

marcin

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2006, 09:26:19 am »
Jeśli wchodzisz między wrony...
Ostatnio wszyscy rozmawiaja z Samoobroną. Każda grupa chcąca coś zrobić zaczyna od rozmów koalicyjnych. Troche to dziwne. Tak przy okazji to program KPEiR dla naszego powiatu jest ogólnikowy i w wielu kwestiach powiela utarty  schemat. Pana Walerysia, przecież znamy doskonale i wiemy o jego słabościach oraz zaletach, które w sumie rysują nam wspaniałego artystę, ale nie polityka.

Anonymous

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2006, 12:30:27 pm »
być może nie jest wytrawnym politykiem, ale dzisiaj wielu ludzi się "przekwalifikowuje". widze marcinie ,ze jesteś bardzo sceptycznie nastawiony. masz prawo. też mi nie odpowiada  koolidacja z samoobroną, ale wierze, że uda się tej partii wiele osiagnąć.

Anonymous

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2006, 12:31:11 pm »
ps. partii pana walerycia:)

marcin

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2006, 13:23:37 pm »
Po pierwsze primo ;) KPEiR to partia roszczeniowa, która była założona w konkretnym celu ( wywalczenia większych świadczeń dla emerytów i rencistów), nawet jeśli dziś zmienia się coś w tej partii, to napewno nie będzie to rewolucja (ludzie starsi nie mają nowoczesnych poglądów(generalizuje)).  
Drugie primo :D Jesli chce się coś zrobić na szczeblu lokalnym, nie trzeba przynależeć do żadnej partii. Dobry, konkretny program oraz uczciwi, pracowici i zamożni ludzie to recepta na sukces. Bez żadnego ogólnokrajowego szyldu, który tylko maskuje mizerność lokalnych pseudoelit ( mówię ogólnie). Wszyscy się znamy, więc po co przyklejać sobie jeszcze jakąś etykietę?
Po trzecie primo :DD Wszystkie partie chcą koalicji z Samoobroną; wygląda na to, że nie będzie opozycji i wszyscy będą u władzy a spoiną będzie partia człowieka, który jest przestępcą. Pieknie, poprostu pięknie.

Anonymous

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2006, 19:06:33 pm »
Drogi Marcinie ...

Co do "pierwszego primo" to największy przedział wiekowy to młodzież.

Co do "drugiego primo"  :) mylisz się, bo to nie jest do końca tak, że niezależny zdziała więcej niż partia.
Jak pewnie wiesz polityka to brudna gra, szczególnie na szczeblu lokanym, gdzie przeciętny człowiek traktuje władzę, jak zgraję kolesi, którzy chcą ugrać coś dla siebie, lub jak zło konieczne. I tutaj właśnie to w grupie jest siła.
A żadne stowarzyszenia, grupy, związki niezależnych nie liczą się w rozmowach, jak jakakolwiek partia o zasięgu krajowym.

Szczególnie jeśli nie jest to zbieranina "nazwisk" tylko ludzi chcących zmian w takim zakonserwowanym politycznie mieście jak Góra.

Dzięki za odzew.

marcin

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2006, 22:37:03 pm »
Przynależność do partii napewno ułatwia rozwój organizacji, jednak to nie jest zasługą osoby, która założyła struktury danego związku. To jak wchodzenie do labiryntu na którego końcu jest nagroda, z tym, że labirynt ten ma wiele pułapek. Takie osoby związane są w jakimś zakresie wytycznymi partii. Oczywiście wszystko jest wporządku do czasu gdy interesy społeczności lokalnej nie przeciwstawiają się interesom organizacji. Osobiście bardzo cenię niezależność, która daje możliwość wyboru zgodnego z oczekiwaniami mieszkańców gminy czy powiatu. Choć wiem, że prawdziwe peniądze ma państwo, które rządzone jest przez partie. Programy, dofinansowania trzeba załatwiać w Wrocławiu czy Warszawie, a jeśli ma się włąściwą patyjną legitymację wszystkie drzwi stają otworem. A bez pieniędzy nie ma rozwoju.
Sprawa byłaby trudna do rozwikłania gdyby nie sumienie. Współczuję ludziom, którzy żyja tylko tu i teraz.

Anonymous

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 18, 2006, 23:37:47 pm »
szczezre marcinie, nie wiem o co Ci chodzi... znalazła się grupa ludzi chcących coś zrobić, a Tobie jak widać jakoś nie w smak. Ważne, ze chcą, że być możeim się uda. Powielanie pomysłów? a czy któryś z nich został wcześniej tak do końca zrealizowany? raczej nie, wiec mozna poweidzieć, że jest szansa na jego doprowadzenie do końca właśnie przez partię p. Walerysia. Niech się rozwijają, próbują... Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to przynajmniej będzie satysfakcja, że komuś w ogóle się coś chciało. A swoją drogą, mam nadzieję, ze w razie jakiejkolwiek porażki partii, nie zaprzestaną walki o polepszenie bytowania górowian.
co do programu partii - jasne, ze narazie wspomniano tylko niektóre aspekty działania. Moze warto się wysilić i poprosić o szczegóły?

marcin

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2006, 17:10:54 pm »
Nie jest mi  nie w smak tworzenie się zrębów kolejnej partii na naszym terenie. To naturalne, że ludzie się organizują, by walczyć o jakieś cele. Mnie osobiście drażni tylko to, iż robi sie to zawsze przed wyborami. Co stało na przeszkodzie by zacząć działać rok czy dwa lata temu? Wydaje mi się, że nie mamy już czasu na próbowanie, staranie się - pewne rzeczy powinno się zrobić natychmiast. Tak jak np. doprowadzenie drugiej lini zasilania.
Czy uważasz, że powinienem prosić o program partii? Wydaje mi się, że to partia powinna mnie prosić o jego przeczytanie (jak każdego obywatela, który jest potencjalnym członkiem).   n36

Anonymous

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2006, 15:49:57 pm »
Witam

Uważam że zamiast się spierać może by warto dać im szansę?
Zdaje się ze od samego poczatku mowli o kulturze i pracy nad mlodzieżą
A o to główne załozenia programowe z zakresu kultura:

"•Rozwój Domu Kultury w Górze oparty na rzeczywistych oczekiwaniach społeczności Góry

•Sala prób muzycznych dla młodzieży ze sprzętem

•Nowe = AKTYWNE sekcje w Domu Kultury (min Dyskusyjny Klub Filmowy i sekcja RPG)

•Częstsze imprezy i koncerty (min Przeglądy Zespołów Muzycznych dla młodzieży)

Szersza współpraca z Bractwem Rycerskim Ziemi Górowskiej

•Podniesienie rangi konkursu poezji Mickiewicza „ADAMUS” jako wizytówki kulturalnej Miasta

•Powstanie skateparku i ściany Grafitti

•Otwarcie Festiwalu Filmowego

•Strzelnica dla młodzieży

Powstanie boiska do koszykówki

•Ścisła współpraca Domu Kultury ze szkołami w Górze i na terenie gminy"

Z tego co wiem program głównie tworzyli młodzi ludzie którzy sami zaproponowali niektore z punktów jakie tu przytoczyłem. Partia słusznie zmienia nazwe na "Porozumienie Pokoleń" - lepiej sie kojarzy.
Jak myslicie czy przedstawione tu postulaty to naprawde baaaardzo droga sprawa i porywanie sie z motyką na słońce?
Wczesniej nikt tego nie proponowal, nie mowiac juz o probie realizacji.
Wiadomo ze nie od razu Krakow zbudowano, ale wydaje mi sie ze to wszystko
nie jest "AŻ" takie górnolotne.
Kwestia dobrej organizacji, i predyspozycji zawodowych ludzi chcacych dzialac.
W koncu jestesmy w Unii.....
Moze niech sprobuja ??

Pozdrawiam  n5

marcin

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2006, 17:16:35 pm »
Unii  ... Górowian?   n36  
Tak poważnie. Wiele z tych punktów jest realizowane w jakimś tam stopniu. Nie bronię obecnej władzy, bo nie wiele wiem o jej sukcesach i porażkach (wystarczają mi nasze  problemy w Wąsoszu).
Kultura jest ważna, ale są poważniejsze sprawy. Np. tworzenie zespołu kompetentnych ludzi zdolnych kreować projekty i zdobywać na nie środki finansowe - sprawa śmietniska,  kanalizacja,  internet - wimax, czy dywersyfikacja zasilania energią elektryczną. Są to bardziej lub mniej oczywiste sprawy, którymi powinien się zająć praktycznie każdy samorząd w takich biednych gminach jak nasze. Oczywiście problemów jest jeszcze wiecej i można je wypisywać bez końca, umieszczać w programach wyborczych z nadzieją, że ludzie dadzą szansę na ich rozwiązanie. Mam tylko jedną obawę. Czy w KPEiR są fachowcy, czy jakakolwiek partia z naszego terenu posiada kompetentne i uczciwe osoby do rozwiązywania takich problemów? Jestem sceptyczny, a moje obserwacje dają mi do tego prawo.

kopytko3

• Gość
KPEiR w naszym powiecie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2006, 11:24:11 am »
Nie wiem jak inne partie ale w KPEiR(Porozumienie Pokoleń) są ludzie którzy znają problemy miasta i gminy i wiedzą że remont hali widowiskowej w DK Górowskim nie może kosztować 6 mln zł. Pozatym jakie kompetencje masz na mysli wykształcenie czy doswiadczenie życiowe?? Członkami tej partii sa różni ludzie którzy zajęli sie polityką po raz pierwszy i chcą coś zrobić a nie tylko narzekac na władze, a to że zajmują sie tym po raz pierwszy nie świadczy że sa niekompetentni.
Chodziło o Unie Europejską :D
Ciesze sie że tak żywo odpowiadasz na posty związane z ta Partią :)