Autor Wątek: Dzisiejsze pojednanie  (Przeczytany 4674 razy)

Maruda

  • Gość
Dzisiejsze pojednanie
« dnia: Lipiec 04, 2006, 22:00:03 pm »
Długo zastanawiałem się czy poruszać ten temat , no i w którym temacie , stanełem na rozdrożu i,....  skoro sprawa dotyczy pojednania żydowsko - polskiego i prośby najwyższej głowy  Naszego  Państwa o przebaczenie za mordy na żydach , uważałem że będzie to dobrze umieszczony temat . Zaznaczam że daleki jestem od szerzenia haseł walki klasowej i religijnej .
Ale zaczne może od początku !
Jakoś tak się dziwnie  składa , że to zawsze jakieś Nasze głowy , a to Państwa , a to Kościoła w imieniu całego narodu przepraszają za zbrodnie popełnione , i nie popełnione przecież przez cały naród , a przez grupkę zwykłych zwyrodnialców noszących urzędowe mundury ( chociaż nie zawsze ) No to ja przepraszam ! dlaczego to w moim imieniu ktokolwiek się wypowiada , ja i moja rodzina nie ma za co przepraszać , i wielu ( większość ) chyba też . A tak na marginesie to historia czasem nie jest taka jak ją się pokazuje , zależy kto , i co chce pokazać , a co ukryć .
Uważam że czas najwyższy przestać wszystkich i wszystko dokoła przepraszać . Jak tak dalej pójdzie z tym przepraszaniem to w końcu nam przypiszą wszystkie grzechy faszyzmu i nie tylko . A na marginesie to wiadomo przecież dzięki czyjemu kapitałowi kwitł pruski przemysł i kto rósł w potęge , a wiadomo chytrość czasem obraca się przeciwko bankierom. . Proponuje posłuchać starszych ludzi ( z dużych miast ) ich opini , i opowiadań - jeszcze gdzie niegdzie żyją  Nie ma tak że jedni byli bez grzechu , a drudzy to zbrodniarze i bandyci . Wystarczy popatrzeć obiektywnie na ludzkie zachowania  , arogancje i bute . No i jesteśmy w domu .
Osobiście mam przyjaciół , wyznawców koranu ,  przyjaciół z niemiec , ukrainców i innych narodowości nawet Azjatów . Nie dyskryminuje nikogo ale nie mam zamiaru nikogo przepraszać za to czego ja i moi najbliżsi nie uczynili , i nikogo nie upoważniam do wypowiadania się w moim imieniu ,- i to tyleFerret

  • Gość
Dzisiejsze pojednanie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2006, 16:38:39 pm »
Marudo  n23  . Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ale to trudne sprawy są i nawet u nas jest wielu którzy chcą być przepraszani.
A jeśli chodzi o Żydów to cóż ... Według mnie to jest to naród który chyba najgorzej odrobił lekcje z Holokustu i prześladowań. Wojny , wojenki , okupacje oto historia Izraela. Więc nie zgadzam się aby nie tylko w moim imieniu ale także w imieniu MOJEGO KRAJU teraz po latach ktokolwiek ich przepraszał.
Tak na marginesie: słyszałem albo czytałem (już nie pamiętam) w normalnej prasie że na tym zmuszaniu do przepraszania za Holokaust paru cwaniaczków robi konkretną kase.

PS. Czy to już antysemityzm ?

Maruda

  • Gość
Dzisiejsze pojednanie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2006, 17:50:19 pm »
To nie chodzi o nagonki na nikogo , moim zamierzeniem było tylko zwrócenie uwagi na fakt bezsporny że ludzie będący u szczytu władzy zakrywają wszelkie draństwo płaszczykiem pojednania i rozmywają odpowiedzialność na wszystkich równo . Wiadomo mas ludzkich nie sposób rozliczyć .Jak wynikało z  transmisji za tragedią , ( bo każdy mord jest dla rodziny ofiary tragedią ) stali konkretni ludzie , znani z imienia i nazwiska , choć jak się sugeruje nie znaleziono tych co sprowokowali te zdarzenie .
Każdy mord ( nie ofiary wojny - choć i tu jest to dla wszystkich sprawa bolesna ) niczym usprawiedliwiony być nie może , i to tyle . Nie chcę jednak by stale to przy każdej okazji  przepraszano w imieniu wszystkich polaków  wszystkich wkoło : a to gminę żydowską , a to niemców za wypędzenie ( choć uważam to za sprawę bolesną ) , a to ukrainców - za mordy , pacyfikacje i przesiedlenia .
A całość wygląda naprawdę inaczej i nie mamy jako całe społeczeństwo za co przepraszać . Chociaż byli i niemcy porządni , z ludzkim sercem to niech podziękują swoim przywódcą za los jaki ich spotkał , a ukraincy - no moi drodzy , wojna się skończyła , polskie osady płonęły , cosik tu trzeba było zrobić . A inni ! ktoś rozkazy wydawał , inny wykonywał /.  A głupi ma brać na siebie odpowiedzialność za wszystkie łobuzerstwa , nie daj Boże gdyby się pogłoski krążące sprawdziły , to i arabów z Iraku może też będzie ktoś w moim imieniu za kilka lat przepraszał .
Życie to cenny dar , godność człowieka , to nieraz to co człowiekowi tylko w życiu pozostaje - Ja tej swojej godności właśnie mam zamiar bronić i nie będe nikogo i za nic przepraszał - szukajta winnych  tam gdzie są , Nie przepraszajcie w imieniu Narodu -lecz w imieniu tej grupki co to zleciła , czy wykonała bo Naród to Ja .