Autor Wątek: Czas na grzybki  (Przeczytany 2020 razy)

Maruda

• Gość
Czas na grzybki
« dnia: Lipiec 04, 2006, 06:16:53 am »
Znalazłem ciekawy przepis w broszurce wydanej przez Słowo Polskie i Gazete Wrocławską Smaki z kapelusza  jako żródlo informacji podają oni książkę  Sezon na grzyby autorstwa Renate Volk ,Fridhelm Volk - wydanej przez wydawnictwo ŚWIAT książki *1999,2001 by Eugen Ulmer GmbH & Co ., Studgard , Germany.
*for polish edition by Bertelsmann Media Sp. z o.o. , Warszawa 2004 Świat Książki ,Bertelsmann Media Sp. z o.o. , ul. Rosoła 10, 02-786 Warszawa All rights reserwet
No więc moja uwaga !
 n3  
Jest to dokładnie przepisany przepis , na odpowiedzialność autorów publikacji , osobiście sam nigdy nie próbowałem takich  specjałów i próbował nie będe  bo mi życie miłe (jeszcze ) . Ale sama moja ciekawość skloniła mnie do tego by i inni przepis ten przeczytali - a jakie będą recenzje ?
...................................
Jasny sos grzybowy
Polecane grzyby :
Grzyby blaszkowe, na przykład muchomory mglejaki , muchomory czerwonawe , łuszczaki zmienne , młode pieczarki .
SKŁADNIKI
100g grzybów
1/2 cebuli
1/2 l rosołu warzywnego lub jasnego wywaru z pieczeni
60 g śmietanki
masło  lub olej do smażenia
sól , pieprz, majranek lub curry
Cebulę i drobno pokrojone grzyby obsmażyć na maśle . Zalać rosołem mięsnym lub sosem z pieczeni i trochę wygotować . Dodać soli , pieprzu i do smaku trochę curry lub majeranku .  Na koniec domieszać śmietankę. Nie przecedzać przez sitko, ale lekko zmiksować .
Ten sos nadaje się szczególnie do jasnych mięs .
Moja uwaga: zamieszczony tu przepis jast na odpowiedzialność autorów publikacji  nie moją , osobiście nigdy sosu tego nie jadłem i chyba dlatego jeszcze żyje , chociaż ........... cóż to ludzie nie wymyślą , może to i dobre ?