Autor Wątek: POLITYKA !!!!!!!!!!  (Przeczytany 6299 razy)

akaczon

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« dnia: Listopad 12, 2005, 21:16:54 pm »
CO MYŚLICIE O ROSYJSKIEJ POLITYCE WOBEC POLSKI I ODWROTNIE

Posłaniec

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2005, 20:25:33 pm »
Och wiesz to troszke delikatna sprawa.Przez wiele lat Rosja była naszym sąsiadem.Jak sam wiesz między nami różnie bywało,ale dominującym faktem jest to że kochani rosjanie nas wykorzystywali a my robiliśmy im to samo.Zauważcie tylko jedno.Kto skorzysta na tej kłótni? Noi macie gotową odpowiedź kto jest prowodyrem całej tej naszej sytuacjii a my Polacy jak te głupie marionetki dajemy ciągnąć się za sznureczki i robimy wszystko co każe nam Wielki Brat.Wstyd mi za siebie i za innych Rodaków czy rzeczywiście nie ma kogoś porządnego ? Nadchodzi czas rewolucjii.Czuję to w kościach.

koziarek

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2005, 11:25:52 am »
Dla mnie cala ta sytuacja jest dziwna. Bo przeciez obecnie najwazniejsze w polityce miedzynarodowej jest to, aby zarobic jak najwieksza kase. A nie zamykac granice dla miesa, roslin, ludzi, wprowadzac ruch wizowy czy obijac dyplomatow. Wina lezy na pewno po obu stronach. A naszym zadaniem - czyli zwyklych ludzikow - jest uczestniczyc w wyborach i wybrac takich przedstawicieli, ktorzy beda polityke prowadzic w sposob godny i z honorem dbajac o korzysc dla wszystkich, a nie skaczac jak watazka na zagrodzie.

Maruda

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2005, 21:03:48 pm »
Powiem krótko - kiedyś krążyło takie stare porzekadło : rozmowę i kawał o polityce możemy porównać z ??????..... pocałunkiem lwa afrykańskiego w d,,,,,,, bo to i przyjemność wątpliwa , a i ryzyko bardzo duże ,Jeśli chodzi nam o politykę to..tu potrzebni są dobrzy gospodaże , a nie............... (każdy niech dopowie sobie sam ). Zachód chandluje ze wschodem , aż huczy ich samochody rozjeżdżają polskie drogi od lat wrgryżli nas z tego rynku i śmieją się z nas.Leziemy tam, gdzie nas nie chcą ,kosztem społeczeństwa . Nie stać nas na szkoły szpitale w kraju bieda , a WOJAŻE ZAGRANICZNE kosztują krocie (duże , nieoszacowane sumy ).Zlikwidowano Nasze zakłady sprzedając je w prywatne ręce pieniądze roztrwoniono , to tak na zdrowy rozum poco te hordy urzędników  . Te ciepłe posadki ludzi .............oj kurcze zagalopowałem sie, ale trudno powiem do końca ,praca urzędnika to przywilej , a nie dziedziczna pozycja , ale niektórym przyrosły zadki do stołków i tylko stanowiska zmieniają (bo jak twierdzą już urodzili się z TAKIM przeznaczeniem ). i nic ich nie rusza .Koleś drugiego zatrudnia i chroni - czyli sitwa , jak określano kiedyś .
Jedno mnie dziwi jak to możliwe żeby (potencjalny przestępca ) ponieważ spowodowanie wypadku drogowego po pijanemu jest przestępstwem ,a prowadzenie pojazdu nadal przy zakazie dalej pijąc i powodując następny wypadek z ofiarami w ludziach- tatuś określa jako osobisty dramat , a lekarze jako chorobę O WIADOMEJ NAZWIE  - i Dziś ten człowiek jest dzięki wypromowaniu go przez TATUSIA przedstawicielem narodu w Sejmie
powiem jedno BOŻE TY WIDZISZ I NIE GRZMISZ -CHROŃ NASZĄ POLSKĘ
Ekonomicznie jest uzasadnione -po sprzedaży gospodarstwa , gospodaż opuszcza dom i idzie w siną dal. Po co więc Nam tabuny urzędników , - no to pazerna rodzinka dalej chce ciągnąć soki z Naszej pracy , a sio, a łapki won , to nasze

marcin

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2005, 21:26:09 pm »
Powiem tylko jedno: Rosjanie zamkneli granicę przed polskim mięsem, świnie spadły z 3.80zł/kg do 3.10zł/kg i są problemy ze sprzedażą. Politykom gratulujemy rozwagi  smiles7

jomajur

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2005, 22:03:41 pm »
Nasi politycy bardzo szybko wyciągają łapki po.......... , a potem podpiszą
wszystko co WIELKI BRAT podstawi.

Maruda

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2005, 22:36:14 pm »
No i cóż jak popatrzeć to brak patriotów na najwyższych stanowiswkach ,  obsadza się je w sposób trudny do wytłumaczenia , a jak popatrzeć na politykę ekonomiczną naszego kraju to,.. widać jak to wygląda wstyd i sromota . Pożyjemy , popatrzymy czy świeżo (upieczony ) mianowany prezydent spełni swe obietnice , rozliczy co i kogo trzeba i będzie sprawiedliwy, bo cosik mi się zdaje że słaba nadzieja na to i nic nie zapowiada by praca zwykłego obywatela przynosić mu zaczęła wreszcie zadowolenie.
Zgroza człowieka ogarnia jak patrzy na traktowanie ludzi przez pracodawców - to feudalizm i niewolnictwo , ludzie pracują po 14 - 16 godzin , ale żeby się zgadzało w dokumentach piszą 8 godzin , a pensja 600- 800 zł , no i z tego podatek , ot rzeczywistość . A na wysokich stanowiskach ludzie co do 10 liczyć nie umieją , i co z tego że mają tytuły profesorów  i magistrów , ot chociażby Warszawskie DOMY CENTRUM  sprzedający je  Pan jak przyznał nawet nie wiedział co sprzedaje i ile sprzedaje , no a stocznia - sprzedana za sumę mniejszą niż  było na jej kontach .ech szkoda słów - przyszłe pokolenia zostaną z... długami . I tak można dalej - ręce opadają  ( może to być prawda - a może tylko plotka  , w swoim sumieniu osądż polaku , tułaczu  !)

jomajur

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2006, 20:53:02 pm »
Zgadzam się z Marudą. Zwykły pracownik musi pracować po godzinach za friko, jak coś źle zrobi to zostanie ukarany. A taki urzędnik 8 godzin i do domciu. Grubą kaskę bierze i jego nie interesuje że z powodu braku jego opinii czy jakiegoś podpisu, tracimy miliardy Euro. Wystarczy przyjrzeć się wykorzystaniu środków z UE, gdzie z przyznanych nam 14 miliardów Euro wykorzystaliśmy zaledwie 400 milionów niecałe!
A przyczyny?  Osiem godzin i do domu, przecież on nic nie musi a jutro się zobaczy.

bee

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2006, 21:12:03 pm »
Ostatnio oglądalem program p.Jaworowicz (niestety nie cały) na temat błędów popełnianych przez Urzędy Skarbowe. Do programu zostały zaproszone osoby z obu stron barykady. M.in. ludzie, którzy potracili majątki poprzez pomyłki Urzędu Skarbowego  smiles9  I co ? Ani przperaszam ani pocałuj się w d... ze strony urzędasów  smiles7  Jeden z przedstawicieli Urzędu powiedział mniej więcej : "Ja mam tyle pracy i obowiązków, że mam prawo się pomylić" Myślałem, że wejde do telewizora i rozszarpie kolesia gdzy widziałem zapłakaną kobiete, której zlicytowali dorobek życia. I właśnie taki cham pracuje 8 godzinek i do domku, gazetka, telewizor... a człowiek wypruwa sobie żyły pracując od rana do nocy, często kosztem rodziny i zdrowia.

Maruda

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2006, 21:52:32 pm »
UF ! Wkurzyłem się niesamowicie, aż mi bebechy wywaliło , na co ?
Ano nasi politycy wymyślili by każdy co z głodu wyjechał za granice chleba szukać , bo tutaj ni zasiłku , ni kuroniówki , bo dziadek lub babcia rente mają i nie przysługuje wnukom nic , więc poszedł tułać się i poniewierać po świecie , spać po komórkach jeść ochłapy , żeby coś uciułać jak go tęsknota za rodziną do domu ściągnie to musi podatek państwu zapłacić tutaj w polsce bo na zachodzie zapłacił za mało , no i co , ............ A jak w którymś kraju jest wyższy podatek to jak , ano  to politycy mówią .to nic     Ale teraz wychodzi że mamy jeden z najwyższych podatków w Europie  za wyjątkiem chyba Hiszpani i Islandii  , czyli nie we wszystkich krajach są wysokie podatki od dochodu , a dlaczego tak jest ?
Wystarczyło posłuchać  TYCH  pAŃSTWA OD RADIA I TELEWIZJI ILE TRZEBA BĘDZIE  iM ODPRAW ZAPŁACIĆ  NIE WIECIE :  parę miliardów złotych  kwota wystarczająca dla szpitali i podwyżki  rent dla ludzi starego portfela  - ot naprawdę smutna rzeczywistość  . Kiedyś wystawiano z wielką galą Dziadów A. Mickiewicza , dziś dziadów jest wszędzie pełno !

bee

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2006, 22:03:33 pm »
Co do odpraw to czytałem we wtorkowej wyborczej, były podane dokładne kwoty kto i ile dostanie odprawy. Na najniższą odprawe z tej listy (182 900zł) "zwykły robaczek" musi pracować około 20lat  smiles19

jomajur

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2006, 15:37:41 pm »
Gdzie nie spojrzeć na politykę tam wszędzie brud. Polityką zainteresowałem się w latach osiemdziesiątych a teraz to się nią brzydzę. My pospulstwo jesteśmy potrzebni tylko do wyborów i jako tania siła robocza.
 Chcesz być zdrowy? sam musisz o to sam zadbać bo na służbę zdrowia już nie można liczyć. Chcesz się uczyć? To samo. Co jeszcze gwarantuje Ci konstytucja a nie możesz nawet o tym pomarzyć. Myślę że na to pytanie było by najwięcej odpowiedzi.
 I to właśnie najbardziej mnie wkurza że nikt się tym nie przejmuje, oczywiście nikt z polityków bo my za swoje cały czas obrywamy. Człowiek flaki sobie wypruwa a potem dowiaduje się że ktoś już czeka żeby mu zabrać podatek.
  Ja uważam że podatek od dochodu należny jest temu krajowi który dał zatrudnienie i w wysokości jaka obowiązuje w danym kraju.  A nasi politycy już zacierają ręce żeby je wyciągnąć po nie swoje.

Maruda

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2006, 16:29:00 pm »
Dokładnie też takie moje jest zdanie. Proste -
Państwo polskie oradło obywatali z :
pieniędzy na sprzęt dla wojska i wyposażenie wojska .
pieniędzy pożyczki Narodu dla Ojczyzny na onronę Narodową
pieniędzy pożyczki Narodu  dls Ojczyzny na Obronę przeciwlotniczą
złota i srebra zebranego na obronę kraju
złota i srebra wywiezionego z kraju we wrześniu 1939 roku , a  o kyórym mówiło się jeszcze na początku lat 80- tych , że jest w Banku Rządowym Canady i do kraju wróci jak u steru zasiądzie prawica i wróci demokracja ....................- no i jak się okazało ktoś przez cały czas z tych zasobów szczodrze sobie iżywał przez cały czas biorąc darściamo - dlatego dziś już dziuba prawica nie drze , cicho siedzi ,by społeczeństwo za dużo nie wiedziało , a i lewica cicho siedzi - i nawzajem tak jedni jak i drudzy ludzi w bambusa robią . Wraz ze zwłokami jednego z polaków w lawecie z Wielkiej Brytani część darów społeczeństwa do kraju powróciła. Człowiek który ten zbiór różnych złotych i srebtnych  przedmiotów  przemycił bez wiedzy Anglików  przez długie lata gnębiony był w więzieniu we Wronkach .  Wszystkie skrzynie przed aresztowaniem przekazał wojsku zablombowane i dokładnie opisane , co ! . jak!. ile!. Po latach wielu olazało się że waga się zgadza , ale wszystkie plomby naruszono , przedmioty wymieszano i pozamieniano przedmioty wyciągając te ze złota a wkładając  srebrne , bądż nawey posrebrzane , czy pozłacane . Jak to było zostało dokładnie kiedyś opisane w jednej z gazet , co cudem jakoś chyba uniknęło cenzury ., No więc , pracownocy budowali dobro państwowe za darmo , bo państwo Nasze nic nie kosztowała żywność jaką ludziom płacono ukradzionym innym dobrem . A więc tak żywność od chłopów była ukradziona , sklepy i zakłady państwo ich poprzedni, właścicielom też ukradło , ładnie nazuwając te postępowanie upaństwiowieniem , lub .NACJONALIZACJOM . Dzisiaj po latach zrywi Narodu Polskiego  gdy kraj zaczął podnosić się z ruin i  istniała realna szansa na lepsze , co bardziej zachłanni obiecując gruszki na wierzbie ( oj , kurcze są takie , ale to ciekawostka w Kórniku  , co polecam zwiedzić ) dokonali przemian , i korzystając z okazji dorobiło się majątków wmawiając społeczeństwu , że jak pozbędą się wszystkiego za darmo to będą bogatsi i szczęśliwsi - a jak jest to widać
..... Panowie i panie ,- jest bida i dziadostwo - ,ktoś zrobi z tym porządek ?
 narazie nie widzę takiego kandydata , a może ktoś inny ?

jomajur

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2006, 23:51:51 pm »
To wszystko wiem, ale czy to już zawsze tak będzie że jedni będą patriotami a inni..........
 No właśnie czym?

Maruda

• Gość
POLITYKA !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2006, 01:01:10 am »
to patrioci- inaczej
był kiedyś taki jeden patriota , członek kolektywu , żonaty , dzieciaty - wielki aktywista , a okazał się ................... członkiem SS , a sprawa się rypła przez przypadek w szpitalu