Autor Wątek: Tak ogółnie ;p  (Przeczytany 35378 razy)

marcin

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 19, 2006, 17:26:03 pm »
Cytat: ""mirek""
Kradłbym,kłamał teraz bym miał !!!!!!!
Nigdy nie jest zapóźno  smiles3
Cytat: ""mirek""
co za naród co za ludzie
Jesteś  częścią tego narodu i jak słucham co mówisz to dobijają mnie twoje słowa. Mi na prawie mówiono, że jesteśmy elitą, że świat stoi przed nami otworem. Nikt nie powiedział, o aplikacji, jakie trzeba mieć układy aby się na nią załapać. Oni chcieli tylko czesne. Nie mam jednak do nikogo pretensji, robię to co robie i prawdopodobnie nigdy nie będe prawnikiem.  Moim zdaniem ważne kim się jest, a nie co się ma. Kondrada W też nie czytałem, ale mi się upiekło smiles23

RoBal

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 27, 2006, 19:23:32 pm »
A mnei sięwydaje, że dla chcącego, nic trudnego. jeśli zechcesz, zarobisz na studia, jeśłi zechcesz, z pionka, jak siebie nazwałeś, możesz staćsię kimś. trzeba siły, wytrwałości. jasne, że nie jest łatwo, ale wydajem i się ,że każdy z nas może, tylko nei każdy chce spróbować.

Maruda

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 28, 2006, 12:26:29 pm »
No dobrze , ale jaka przyszłość czeka młodych ?  Prawda jest okrótna , że aż boli , bo powiedzieć trzeba otwarcie to na co patrzymy to jest bandyctwo na naszym narodzie .To naród odbudował wszystko ze zgliszczy i ruin wielkim narodowym zrywem , i to nie ulega wątpliwości .Państwo w pierwszych dniach po wojnie nie miało nic , kompletnie. Społeczeństwo pracowało za darmo , za nadzieję że kiedyś w przyszłości będzie lepiej , i co ?  Pracowano po nocach i nieraz bez odpoczynku , bo będzie lepiej , dziś ci pracownicy mają renty i emerytury śmieszne , a mówi się że na podwyżki nie ma pieniędzy .A urzędnicy ile poborów dostają , ale ja nie o tym .
Patrze i o zgrozo dowiaduję się że wojsko nie może pilnować koszar , i muszą zatrudniać firmy ochroniarskie do tych zadań . To ja pytam po co Nam wogóle wojsko ? - weżmy firmy ochroniarskie , one Nas będą chronić tak jak ochroniono Nas w 1939 roku. A jak się ma sprawa służby zdrowia , nie trzeba opisywać . Znany jest przypadek wożenia pacjenta od jednego szpitala do drugiego , i dalej , aż pacjent umarł , bo ile można czekać na pomoc przy zawale serca. A sprawa zadłużenia , to ja nie widzę uczciwego posła , czy ministra , który by rzecz przedstawił krótko . Szpitale powinny być wogóle zwolnione z podatków tak od gruntów jakie zajmują , jak i z podatków od posiadanych sprzętów i lekarstw . Służą ogółowi społeczeństwa , pełnią funkcje niezbędną dla ratowania życia każdego bez wyjątku , więc te przekładańce z jednej kieszeni do drugiej zawsze będą stważały okazje dla różnych machlojek . Oczywiście mogły by funkcjonować szpitale i prywatne , ale postawione i utrzymywane ze środków własnych . Tam każdy sobie mógł by skubać do woli , bo to by był przybytek ludzi dobrze sytuowanych więc za szczególne względy niechby płacili .A co tu czeka w dalszych latach młodych ? czarne perspektywy  na przyszłość , a myślę że będzie gorzej . Uczciwie było by w jednym czasie wprowadzić zachód w pełnym wydaniu takim jakim on jest , ale przed pozbyciem się majątku narodowego . Na dzień dzisiejszy jest tak że jednym płaci się jak na zachodzie innym inaczej i tu jest szczegół i przyczyna Naszej biedy .

[ Dodano: 2006-01-28, 12:31 ]
A teraz dodam ! współczuję młodym macie przechlapane na całym froncie - jak się kiedyś mówiło . A co was czeka ? naprawdę nie wiem .

marcin

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 28, 2006, 16:05:24 pm »
Szczerze mówiąc, ja nie widzę świata w czarnych kolorach. Nie jest wspaniale, ale nie jest też tragicznie. Politykę omijam, bo tam to bagno i głupota, zawiść i żądza władzy, co nieznaczy, że nie obserwuję poczynań na scenie "marionetek i kukiełek"  smiles23 .
Niestety pozostałością po komuniźmie jest dziwna mentalność większości obywateli, którzy uważają, że się im "należy". Tak jak w przysłowiowym "czy się stoi czy się leży..." Kiedyś było inaczej, teraz jest inaczej. Ja sie cieszę, że żyję w obecnych czasach. Jeśli było tak dobrze dlaczego powstała solidarność, upadł system totalitarny? Prawda, wolnością słowa się nie najem, ale nikt mnie będzie szykanował jeśli otworzę własną działalność, mogę też wyjechać zagranicę i tam szukać szczęścia. Każdy ma paszport. Na wszystko trzeba zapracować, tak jak pojedyńczy człowiek, tak i gmina oraz całę społeczeństwo. Nie będzie lepiej tylko tego, że jesteśmy w UE, ale mamy ogromną szansę, by było jak na zachodzie. Musimy pracować, musimy też mądrze preferować w wyborach polityków, którzy najmniej obiecują, bo tylko tacy ludzie, pobudzą rozwój kraju. W życiu nikt mi nic nie dał (jak większości), dlaczego więc wszyscy ufają obcemu człowiekowi, który kłamie, że będzie lepiej, bo... i tu jest cała litania dobra jakim nas uraczy   smiles3  
Co nas czeka nikt nie wie, trzeba wierzyć w lepsze jutro... to motywuje do pozytywnego działania.

Maruda

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 28, 2006, 19:08:45 pm »
Nie uważam że cokolwiek należy mi się za darmo , nie zgadzam się jednak na ogłupianie narodu , bo ciemne machlojki polityków nie służą dobru ogółu . Nadmiar administracji i wydłużony obieg pieniądza i dokumentów jest doskonałą okazją do skubania , a z tym się nie zgadzam . Powinno być jasno i czytelnie . Ostatnio mamy przykłas różnego rozumienia i różnej interpretacji prawa i to jest chore .

marcin

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 28, 2006, 21:31:27 pm »
Mój post nie dotyczył ciebie Marudo, mówiłem o zjawisku.
Uproszczenie procedur prawnych, skuteczność i apolityczność sądów, prokuratur, wszelkich służb. Reforma naszego chorego wojska. Wiele jest do zrobienia w naszym kraju, by mogło się rozwijać. Napewno nie ten układ polityczny, ani żadna z obecnych partii parlamentarnych nie jest wstanie odnowić naszego państwa. Nie używam słowa sanacja, bo  brzmi zbyt prawicowo  smiles23
Choćby podatek liniowy, prosty i na niskim poziomie, a nawet tego nie uda sie wprowadzić.
Państwo socjalne w wydaniu PIS, SLD, SO i LPR potrzebuje pieniędzy, skoro biednych nie można przydusić więcej to gnębi się bogatych  smiles3
Nawet takie potęgi socjalne jak Szwecja czy Norwegia zaczynają kruszeć, solidaryzm społeczny przestaje działać w tych państwach (zbyt wielu emigrantów)
Liberalizm w czystej postaci też nie jest lekiem na wszystko. Każdy kraj musi znaleść własną drogę. Szkoda, że w naszej klasie politycznej szaleje walka o stołki na których się siedzi, a nie idzie do przodu  smiles7

Maruda

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 28, 2006, 21:55:11 pm »
I tu Marcinie się z Tobą całkiem zgadzam . Uważam że politycy sobie czerpią niezasłużone zyski kosztem reszty . Moim zdaniem wprowadzenie cen i azpłaty za pracę na poziomie zachodnich państw ukrucił by tak powszechnie dziś uprawiane złodziejstwo , i to tyle , o to mi właśnie chodziło

no name

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 01, 2006, 21:27:47 pm »
L.O nr 2 w Rawiczu ma poziom wyzszy od L.O nr. jeden, chodzilem do obu szkol i mam porównanie. Kadeci górą!!! A Ci co chodza do L.O do Góry to debeściaki n5

------------------------------------------------------------------------
edit by marcin
Nie obrażamy innych Ty...............  smiles24
Trochę kultury.

edit by b4rtus
Czepiasz sie Marcin, przecież ładnie o Nas mówi  smiles20

edit by marcin
Tekst dodany przez b4rtus jest koloru
blue  smiles2

b4rtus

• Administrator
  • Newbie
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 02, 2006, 09:12:44 am »
Rozumiem, że najpierw chodziłeś do LO nr 1 w Rawiczu, ale stamtąd się przeniosłeś do LO nr 2 bo był za niski poziom (czyt. wywalili Cie  smiles20 ). A do LO nr 1 w Górze składałeś papiery, ale byłeś za dobry i zawyżałbyś poziom w szkole (czyt. nie powiodło Ci się na egzaminach  n20 ). Coś pokręciłem?  n13
There\'s no place like 127.0.0.1

dido

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 02, 2006, 18:09:05 pm »
b4rtus, nie powinieneś zmieniać czyjegoś postu bez zgody, a jeśli już to zrobiłeś to powinieneś to jakoś zaznaczyć

b4rtus

• Administrator
  • Newbie
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 02, 2006, 21:48:02 pm »
1.
Cytat: ""regulamin""
"6. Administratorzy i Moderatorzy mają prawo zmieniać i usuwać wiadomości, których treść jest niezgodna z prawem i regulaminem.
W przeciwnym wypadku nie mają prawa naruszać treści wiadomości. "

2. Jestem absolwentem LO nr 1 w Górze i ten post mnie bezpośrednio dotyczył.

3. Posty gości traktuje inaczej niż posty zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli ktoś ma jako gość obrażać innych to niech lepiej wogóle nie pisze.
There\'s no place like 127.0.0.1

bic

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 02, 2006, 21:55:07 pm »
Cytat: ""b4rtus""
ktoś ma jako gość obrażać innych to niech lepiej wogóle nie pisze

zgadzam się! cut  n10

Kasik

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 25, 2006, 21:19:21 pm »
Tak sobie czytam to co piszecie tutaj i widzę, że niektórym na wspominki się wzięło...Czasem tęsknię za LO w Górze, szczególnie za NIEKTÓRYMI n39  nauczycielami, ale tak naj naj naj - bardziej to tęsknię za uczniami...też niektórymi...Przypominam sobie niektóre imiona i coś mnie zaczyna drapać pod powiekami, jakoś się tak rozczulam  smiles9 . I jak patrzę na podpis "blez" to też mi się robi ciepło  n36  smiles4

Blez

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 25, 2006, 21:20:36 pm »
Czyżby hmmm Kasik - czyżby ta kasik K. ??

Kasik

• Gość
Tak ogółnie ;p
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 25, 2006, 21:21:27 pm »
Witam witam  smiles24