Autor Wątek: Górowska harcówka odzyskana  (Przeczytany 2334 razy)

marcin

  • Gość
Górowska harcówka odzyskana
« dnia: Maj 04, 2006, 12:28:35 pm »
Górowscy harcerze i ich sojusznicy udowodnili, że jeśli czegoś bardzo się chce, to można to zdobyć. Mimo wielu przeciwności udało im się odzyskać klucze do budynku byłej harcówki od komendy Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.
Co więcej otrzymali też deklarację, że przetarg na sprzedaż harcówki w Górze  ogłoszony przez wrocławską komendę, zostanie anulowany.
Od razu po powrocie z Wrocławia harcerze wprowadzili się do swojej harcówki i zdjęli transparent informacją o możliwości jej kupna, który wisiał na budynku.
- Na razie nie może powstać u nas komenda hufca ZHP, gdyż nie spełniamy wszystkich warunków. Nie mamy 15 instruktorów, drużyny starszej harcerskiej i dwóch gromad zuchowych. To jednak tylko kwestia czasu, w końcu dopiero zaczynamy – mówi z entuzjazmem Tomasz Wybierała, jeden z instruktorów i inicjatorów reaktywowania ZHP w Górze.Obecnie górowscy harcerze podlegają komendzie hufca ZHP w Wołowie.
Górowskie drużyny harcerskie istnieją już przy SP nr 3 w Górze, PSP w Czarnoborsku, a w najbliższym czasie mają powstać w LO w Górze, SP Irządzach oraz Gimnazjum nr 2 w Górze.
- Funkcjonowanie naszego ZHP zależy w dużej mierze od wsparcia finansowego ze strony samorządów. Wierzę, że nie zostawią nas samych – dodaje T. Wybierała.

Źródło: Panorama Leszczyńska