Autor Wątek: Remontujemy Wąsosz !!!  (Przeczytany 27426 razy)

bee

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« dnia: Kwiecień 18, 2006, 20:27:34 pm »
Wiosna nadzeszła, zieleno się robi ale szarzyzna budynków pozostaje  n7  Patrząc na Wąsosz nasunął mi się pomysł, remontujmy budynki w naszym mieście (oczywiście w naszych głowach). Daję każdemu pieniądze (oczywiście wirtualne   smiles2  ) na wyremontowanie jednego budynku w Wąsoszu. Co według was jest namber łan do wyremontowania?
Ja proponuję budynek Domu Kultury. Stary, brudny, odpadajacy tynk, miejscami widać cegły. Aż szkoda że taki ładny budynek przy głównej drodze tak wygląda.
Czekam na wasze propozycje. Każdy ma kase na jeden obiekt   smiles24

marcin

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2006, 20:42:22 pm »
Dziś widziałem jak komunalka łatała tynk na ulicy Kolejowej smiles20 Było tego ze 3 m², gdy pomalują jeszcze, to nie będzie wyglądało jak obiekt wojskowy(czyt. zamaskowany ciapkami ).

Popieram wirtualny remont budunku DK.

Blez

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2006, 20:46:25 pm »
Ja bym wyremontował pałac, który obecnie należy do prywatnego właściciela :(. Znam z opowiadań jak super wyglądał za czasów swojej świetności (moja rodzina tam kiedyś mieszkała). Może nie jest on w jakimś fatalnym stanie ale gdyby ładnie go otynkować z zewnątrz, odnowić okna, wyremontować dach, założyć piękny trawnik wokół. Chodniczki w kolorystyce "barwy jesieni", nowe bardziej eleganckie ogrodzenie. Uff ale by było pięknie. Ale na takie inwestycje to chyba by nie starczyło nawet tych witualnych pieniędzi bee. n5

biedronka

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2006, 20:49:29 pm »
A budynek policji... taki piękny, a taki zaniedbany. Tragedia n7 Ale macie rację nr 1 to DK!!!

młody

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2006, 21:31:05 pm »
Ja proponuje ławki na amfiteatrze i także cały budynek amfiteatru, ten obiekt wojskowy, o ktorym pisał marcin to dom mojej babci n5

jomajur

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2006, 23:08:27 pm »
Ja proponuję zrobić "coś" z dawnym biurowcem po SKR.

nothing

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2006, 20:15:57 pm »
DK, Czerwony kościół, amfiteatr... moje typy! ale kościół chyba najbardziej, bo jest piękny ale zapuszczony... :(

młody

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2006, 21:28:37 pm »
ja sie z czerwonym kościołem nie zgadzam, jest zadbany, wymienione zostały witraze, ladny jest. DK i amfiteatr jak najbardziej!!

Posłaniec

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2006, 22:08:15 pm »
Organy do remontu figurki do renowacji teren dookoła kościoła do uporządkowania. Można robić drogę krzyżową dookoła kościoła. Ławki też przydałoby się im odnowienie. Obrazy do konserwacji. Trochę by tego było nie mówiąc ile nowych rzeczy można by zrobić dookoła kościoła.
Jednakże mój głos oddaję na amfiteatr. To wsaniałe miejsce świetnie zlokalizowane. Tkwi w nim baardzo duży potencjał. Amfi mógłby stać się centrum rozrywki dla wszystkich wąsoszan. I to nie tylko w lecie.

mirek

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2006, 23:16:50 pm »
zdecydowanie amfiteatr kiedyś to tam się działo ,jakby nie było wraz z boiskiem spełniał rolę małego zaplecza rozrywki na świezym powietrzu.

młody

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:26:56 am »
amfiteatr powinien być ozdobą Wąsosza, ponieważ Dom Kultury jest lekko mówiac zaniedbany. Przeciez do Wąsosza w lecie przyjeżdza dużo artystow wystepujacych wlasnie na amfiteatrze, a jak on wyglada? Płakać się chce, to samo z ławkami na stadionie.

nothing

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2006, 15:16:56 pm »
tak czerwony kościół powinien być ozdobą naszej parafii, tak jak na przykład bardzo podobny kościół gotycki w rawiczu. tam aż błyszczy się od wszystkiego, tak wypieszczony został. mam nadzieje, ze nasz kościół też może na to liczyć :)

Maruda

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2006, 22:44:28 pm »
No cóż , wszystko zależy od gospodarzy , a Oni .................
Prywatni właściciele obiektów zwanych zabytkami otrzymują nakazy remontów , z uwagą że jeśli w wyznaczonym terminie obiekt nie zostanie wyremontowany to ukarani zostaną grzywną , a remont zostanie zlecony wyznaczonej przez konserwatora firmie i obciąży hipotekę obiektu , co pozwoli w przypadku braku możliwości spłaty sprzedać obiekt , pozbawiając w ten sposób właściciela jego własności . Ktoś powie i dobrze , a ja powiem że każdemu obiektowi przysługuje pewien procent ( nie kłućmy się o liczbę - nie ona jest bowiem ważna )dotacji do remontu , jeśli obiekt jest zabytkiem . Inną sprawą jest że konserwatorzy najczęściej odmawiają uruchomienia tej formy pomocy dla większości prywatnych właścicieli Ową pomoc otrzymują nieliczni szczęśliwcy mający swoje drogi dostępu do owych funduszy . Obiekty sakralne są zabytkami i im przysługują owe fundusze , więc nie lejmy tu krokodylich łez , tak samo większość kamienic będących jeszcze pod patronatem miasta ma szanse na owe fundusze . Ale ja nie o tym miałem , otóż uważam że w pierwszym rzędzie należy coś zrobić z Naszymi obiema rzekami , z tamą ( lub śluzą ), bo to wstyd mając dwie rzeki nie zadbać o nie . Czas by był najwyższy cosik tu zrobić , zadbać by stan wody odpowiadał tym słupką wskażnikom , zapisanym w prawie wodnym obu rzek ( zapraszam do lektury prawa wodnego Baryczy i Orli i wskażników poziomu wody . No i jeśli mowa o jednym obiekcie , to ja bym chciał oczyszczalnie ścieków - uf , wreszcie byłoby coś . i dla wszystkich

młody

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2006, 08:40:54 am »
masz rację @Marudo, ale nie należy zapominać o tych obiektach, które nie są zabytkowe, np. stadion miejski. On jest dość dobrze utrzymany, ale te trybuny to tylko płakać. Przeciez jak przyjadą kibice z innego miasta to wstyd ich tak wpuszczać n10

Anonymous

• Gość
Remontujemy Wąsosz !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2006, 12:06:51 pm »
A to już proszę ja wszystkich sprawa gospodarzy tego obiektu , to o nich świadczy . Chętnie udostępnie zdjęcia z przed lat , jaki to był obiekt a i inni też po starych zbiorach coś tam znajdą .  A tak na marginesie coż tam się takiego dzieje , jakie tłumy walą tam przez bramy szerokim strumieniem .  Cisza totalna , czasem jakiś mecz , czasem pokaz , wszystko pozamykane , głucho wszędzie . Tak oduczono korzystania młodzież z tego obiektu dawno temu , goniąc , bo sprzęt się zużyje , trawa wydepce , drzewa uschną . No i drzewa i tak uschły w większości , resztę wycięto , zostały niedobitki .  Płakać nie ma więc uważam nad czym , ale to moje zdanie .