Autor Wątek: Dlaczego proboszcz nie kupił organ dla scholi?  (Przeczytany 18476 razy)

kilerek1974

• Gość
Dlaczego proboszcz nie kupił organ dla scholi?
« dnia: Kwiecień 09, 2006, 01:04:26 am »
Dlaczego nasz kochany proboszcz nie kupił organ dla naszej scholki tylko z tego co sie orientuje (zaznaczam nie wiem czy to na 100% prawda ) dolożył kase burmistrz czyli po prostu ludzie nie dali na ofiare organ to poprzez burmistrz sciagnał z podatkow bez wzgledu na to czy ktos chodzi do kosciola czy nie.A burmistrz kase chetnie dołoży no bo przecież wybory TUŻ TUŻ.Co wy na to?

------------------------
edit by marcin
Interpunkcja   smiles23

nothing

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2006, 12:31:37 pm »
hmmm z tego co wiem, to jest tak własnie jak kolega napisał wyżej. to znaczy, ze burmistrz dołozył się do organ. nie wiem, czy taki był układ, że każdy daje coś od siebie, czy inaczej. w każdym razie są klawisze i teraz dziewczyny mogą pięknie nam umilać mszę. wiesz, wydaje mi się, że proboszcz nie mógłby zasponsowrować całego interesu, ponieważ taki sprzęt jest bardzo drogi i jednorazowy taki wydatek skutecznie ukróciłb mu budżet. ale jeśli ktoś ma wątpliwo.ści, to chyba należałoby zapytać księdza o to. jak dla mnei - ważne, że są klawisze :)

Blez

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2006, 17:34:40 pm »
Cytat: ""nothing""
wydaje mi się, że proboszcz nie mógłby zasponsowrować całego interesu, ponieważ taki sprzęt jest bardzo drogi

TRudno znowu w kościele bedą organy ale nie kościola. A swoją drogą dlaczego kościół ma zawsze wszystko za free?

nothing

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2006, 18:38:31 pm »
nie wiem Blez, naprawdę nie wiem. Kościołowi zawsze było łatwiej we wszystkim. a klawisze są i to nawet fajne.

marcin

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2006, 19:10:46 pm »
Fajne tzn. jakie?
Moim zdaniem to dobrze, że schola ma naczym grać. Nie raz było na forum, że powinno się  pomagać młodym. Jeśli przyokazji realizuje się inne cele - cóż takie życie.

motyl

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2006, 09:23:24 am »
Dajcie spokój Burmistrzowi !!!!!!!! Prawda - dlaczego proboszcz nie zakupił sprzętu dla scholi tylko wszyscy czekają na Burmistrza. Tylko rękę wyciągaja n1

niewiem

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2006, 14:28:09 pm »
Ja z tego co wiem to Dzieci, które występowały w Jasełkach po mszach zbierały na sprzęt
i uzbierały coś ponad 1000zł

Blez

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2006, 15:52:20 pm »
To jest właśnie coś nie tak chyba. Dobrze że se dzieci uzbierały. Przypomnijmy sobie jeszcze pare lat temu jak często były organizowane zbiórki na jakieś organy, szkoły papieskie i inne działania. Baaaaardzo rzadko. A teraz to organki to to to tamto. Od razu by kościół nie zbiedniał gdyby np dochód z jednej mszy niedzielnej był przeznaczony na takie właśnie inwestycje. Uzbierało by się tego troszke i dzieci by nie musiały zbierać. n3

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2006, 21:41:18 pm »
Cytat: ""motyl""
Dajcie spokój Burmistrzowi !!!!!!!! Prawda - dlaczego proboszcz nie zakupił sprzętu dla scholi tylko wszyscy czekają na Burmistrza. Tylko rękę wyciągaja n1

TO pytanie powinno brzmieć: Dlaczego wszyscy dają ofiary na kościół anonimowo, a szef nie doćś , że z kieszeni podatników to jeszcze podpisuje się własnym nazwiskiem?
Ps. Szef jest osobą publiczną i taki jużjego los, że nie będzie miał spokoju.

Myszka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2006, 23:34:28 pm »
Proboszcz kupił całe nagłośnienie od księdza Roberta.

Blez

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2006, 17:25:03 pm »
Jasne a ks, a może już nie ksiądz robert skąd je miał ?

Parafianin

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2006, 22:49:42 pm »
Ksiądz Robert kupił je wcześniej, miał je w Kudowie Zdrój, gdzie wcześniej był na parafii. Przywiózł ze sobą sprzęt i teraz, kiedy go już nie ma, odsprzedał wąsowskiej paarafii. Jakieś jeszcze pytania?

NIkt

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 16, 2006, 12:08:01 pm »
tak parafianin ma racje ze x. robert odsprzedał naglośnienie naszej parafii.

bic

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2006, 14:48:03 pm »
a co to w ogóle za sprzęt, że jest przedmiotem tej dyskusji? może to jakieś klawy na których grali The Doors?

marcin

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 16, 2006, 16:39:35 pm »
Cytat: ""Gość Parafianin""
Jakieś jeszcze pytania?

Kto pyta nie błądzi. Mam nadzieję, że użytkownicy będa zadawać ich więcej. Cieszę się, że jest na forum osoba zorientowana w sprawach parafii. Może to przedwczesne, ale witamy.
Dziękujemy za wyjaśnienie sprawy.