Autor Wątek: Ortografia ;)  (Przeczytany 18443 razy)

Blez

• Gość
Ortografia ;)
« dnia: Kwiecień 02, 2006, 17:56:37 pm »
Cytat: ""justyna1""
potem aby zdrapać paznokciem

HEHE ach ta wielkopolska gwara !!! n4

akaczon

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2006, 19:28:33 pm »
BLEZ Co masz do wielkopolskiej gwary n1

Rysia

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2006, 20:03:51 pm »
Blez jestes nietolerancyjny? To uważaj zeby ktoś nie  policzył  błędów ortograficznych które zrobiłeś pisząc posty. łatwo się smiać z kogoś innego!

Blez

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2006, 20:30:39 pm »
NIc nie mam do gwary. hehe tak se tylko napisałem bo dzisiaj byłem w szkole w Lesznie no i właśnie na to zwróciłem uwagę. Troche mnie denerwuje ten wielkopolski śpiewny język ale co region to obyczaj i nic w tym złego.

Cytat: ""Rysia""
To uważaj zeby ktoś

Cytat: ""Rysia""
pisząc posty. łatwo się

No właśnie heheheheh n5

Rysia

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2006, 20:46:02 pm »
Blez napisał: gówniażerka, sęsacja, narazie, w teori, w ubustwie.... Szukać dalej? A takich błędów, jak mi wytknąłeś zrobiłeś dużo więcej. Ja je zrobiłam celowo, dla kamuflażu.Blez, lubię Twoje posty, ale nie lubię tego szyderstwa, które się w nich za często pojawia. Popraw się. Pozdrowienia.

Blez

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2006, 21:18:51 pm »
Może załóżmy nowy post np: posty bez błędów hehe bo lepiej tam bedzie takie umieszczać niż te poprawne bo jest ich niewiele. Jeżeli chce się piać szybko to nietety błędów nie można uniknąć. Ja nie lubię pisać z polskimi znakami bo to znacznie spowalnia proces pisania. Jeszcze tego brakował zebym dzwonił do Miodka (szanuje go spoko facio) albo sprawdzał w słowniku jak co się pisze żeby nie narobićbłędów na forum. Ważna jest treść a nie przekaz szczególnie na forum przynajmniej dla mnie. Nie ma ludzi doskonałych a nawet dosko ... Mi się zdaża popełniać błędy (napisze, że to żart bo mnie zaraz tu nieźle objedziecie) n5

[ Dodano: 2006-04-02, 21:23 ]
Robie błędy i jest spoko wszyscy, a przybajmniej większość rozumie co mam do przekazania i o to chodzi o to chodzi  n18

bee

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2006, 21:39:33 pm »
Chyba bendzie tszeba zatródnić moderatora do poprawienia błenduf ortograficznych, stylistycznych itp  smiles2

Blez

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2006, 21:41:29 pm »
HEHEH no PZDR !!! Dla wszystkich analfabetuf na foróm !!!! n24

marcin

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2006, 21:53:54 pm »
Prawda jest taka, że błędy ortograficzne źle świadczą o piszącym. Sam mam z tym problemy - dysleksja niestety  n7 Prostym sposobem na to jest wklejenie nie wysłanego jeszcze posta do np. Worda i sprawdzenie pisowni.  Najważniejsza jest treść postów, ale forma też jest istotna.

Blez

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2006, 22:00:44 pm »
No mądrego to i przyjemnie posłuchać hehehe. ja nie mam dysleksji (papieru) bo mi się nie chciało prowadzić jakiegoś tam zeszytu z ćwiczeniami. A błędy robie no i co z tego prace do szkoły pisze w Wordzie tak więc nie ma problemu. Chodzi o treść a nie o formę nie piszemy tutaj do siebie jakiś oficjalnych listów czy cuś po prostu wiemieniamy się swoimi poglądami. Każdy z nas używa w mowie tych wszystkich nowości nara , pozrdo spoko itp a przecież takich wyrazów nie ma w słownikach, nie użyło by się ich w rozmowie z naszym wielce szanownym (wielce to chyba za dużo powiedziane) prezydentem. Po prostu trzeba dostosować sposów wypowiadania się do grupy w jakiej się przebywa.  n4

marcin

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2006, 22:10:59 pm »
BYKOM-STOP!

Chcemy poprawnej pisowni i ortografii w Internecie!

Koniec z potworami typu 'mugł', 'ktury', 'karzdy', 'rzaden'! Koniec z milionami !! i ?? stawianych po każdym zdaniu! Nie piSHmY ff TeN SpoSoop niom =D! Koniec z błędami, które straszą na stronach, forach, blogach! Od dziś pilnujemy tego, jak piszemy my i użytkownicy naszych stron! Wyrabiajmy w sobie dobre nawyki! Piszmy poprawnie, po polsku!

Masz swoją stronę internetową? Prowadzisz blog? Moderujesz lub często wypowiadasz się na jakimś forum? Dawaj dobry przykład, pisząc poprawnie. Poprawiaj i upominaj użytkowników, którzy robią miliony błędów ortograficznych w każdym poście / komentarzu, aby jednak poświęcili trochę czasu i uwagi na poprawną pisownię.

Zapraszamy do informowania o akcji poprzez umieszczenie na swoich stronach naszego bannera lub dodanie informacji o przystąpieniu serwisu do kampanii.

Tępmy e-analfabetyzm, nie dopuśćmy do tego, aby za kilka lat Internet zapomniał zupełnie, co znaczy ortografia!

Co to za akcja?

Troszkę historii...

Nazwa akcji nie jest nowa. Kilka lat temu istniała witryna www.BYKOM-STOP.topa.pl, strona kampanii na rzecz przestrzegania reguł ortografii w sieci. Można tam było dyskutować na forum, nadsyłać adresy stron rojących się od błędów, spróbować swoich sił w dyktandzie lub skorzystać ze słownika ortograficznego. Serwis został nawet zauważony przez Interię oraz Wprost. Mimo że serwis nie jest już aktywny od dłuższego czasu, na kilku stronach wciąż widnieją buttony akcji...

Skąd pomysł?

Wśród młodzieży panuje jakaś dziwna moda na ignorancję ortografii, interpunkcji i różne 'uRoZMAicENIa tekstuff'. Popatrzcie tylko na większość blogów. Byk na byku, wielkie i małe literki, dziwne zapisy... Aż oczy bolą. Nikt się nie przejmuje. Ba! Wręcz obraża, gdy mu się zwróci uwagę. Mają gdzieś ortografię i zasady pisowni, uważają to za zbędne wymysły nauczycieli i rodziców...

Jestem dys!

Ogromna liczba osób zasłania się zaświadczeniem na dysleksję i uważa, że to je zwalnia z obowiązku poprawnego pisania. Otrzymując stosowne zaświadczenie z poradni trafiają do raju na ziemi - nauczyciele nie sprawdzają błędów w wypracowaniach / na dyktandach, więc po co się uczyć ortografii? Po co wysilać swoje pozostałe szare komórki i zastanawiać się, jak się pisze dany wyraz? Piszę, jak popadnie, dorzucę (D) w kółeczku przy nazwisku i mam spokój.

Od razu uprzedzamy - nie jest to nagonka na osoby, które naprawdę mają poważne problemy z pisownią. Wiemy, że są tacy, znamy ich osobiście i podziwiamy ich chęć do doskonalenia swoich umiejętności i przezwyciężania dysfunkcji. Tępimy natomiast osoby, które robią masę błędów i zasłaniają się stosownym oświadczeniem... z własnego lenistwa!

Komputer za mnie sprawdzi!

Przyzwyczailiśmy się do tego, że komputer sprawdza za nas pisownię. Ale pamiętajmy, że nie wszystkie programy mają taką opcję - cały czas musimy zwracać uwagę na sposób, w jaki piszemy. Taka opcja w edytorze tekstu jest naprawdę rewelacyjną rzeczą, ale nie polegajmy wyłącznie na niej. Wstyd popełniać błędy w najprostszych wyrazach...

oj bo na gg fajnie siem kreca

Ile razy widzieliście na różnych stronach wypowiedzi, gdzie po każdym zdaniu jest po kilkanaście wykrzykników czy znaków zapytania? Czemu wszędzie zamiast standardowego pojedynczego znaku zapytania widzimy po dwa? Ano dzięki naszemu kochanemu Gadu-Gadu. Bo ktoś wpadł na pomysł, aby takie podwójne '!!' i '??' zamieniać na animowane ikonki. I teraz każdy tak pisze bo na gg fajnie siem kreca... Taaaak... Ale tak jest tylko na GG! Nigdzie indziej się nic nie zamieni, a to tylko wkurza pozostałych.

Cel akcji

Od razu zaznaczę, że celem akcji nie jest tępienie każdej możliwej literówki. Kilka takich byków zostało znalezionych nawet na tej stronie :) 'Errare humanum est' (łac. mylić się jest rzeczą ludzką). Celem akcji jest ograniczenie masowego zalewu postów z niezliczoną ilością błędów, które znajdziemy na każdym forum dyskusyjnym. Czym innym jest kilka literówek w dłuższym tekście, a czym innym 10 lub więcej błędów w zaledwie kilkulinijkowych postach...

Świata nie zbawimy, ale namawiając i przekonując użytkowników na naszych stronach, blogach czy forach dyskusyjnych, może uda się nawrócić chociaż kilka osób. Dla ratowania ojczystego języka, dla uświadamiania młodzieży... Jeśli nie macie takich wielkich ambicji, to pomyślcie choćby o naszych oczach, aby nie były kaleczone milionami błędów.

Źródło: http://psychodnia.pl/?62,140,386

Blez

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2006, 22:22:00 pm »
A może by usunąc z polskiego języka te wszystkie żźćęą i inne wynalazki i nie było by problemu. PIękna sprawa. NIe musieli byśmy się "męczyć" wciskaniem {ALT} - a.
No to teraz mam przerypane jak na mnie siądziecie ale takie jest moje zdanie. Rozumiem, że to jest naszą tradycją, przeszłością to nas wyróżnnia i wogóle ale czy kiedys mysleliście jakby to bylo ??

bgransort

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2006, 23:42:44 pm »
W życiu nie chodzi o to, aby było łatwo. Nie można za wszelką cenę iść na łatwiznę. Polska ortografia jest taka, a nie inna. Zasady pisowni uwarunkowane są historycznie. Nie możemy zmienić swojej historii, nie możemy zmienić pisowni. Inne narody wcale nie mają łatwiej. Mam wielki szacunek dla dyslektyków, ponieważ podobno myslą 400 razy szybciej niz inni i są geniuszami w świecie techniki i sztuki. Ale dysleksja nie zwalnia od pracy nad sobą. Trzeba walczyć ze swoimi słabościami, nawet jeżeli z góry wiadomo, że to nie da stuprocentowych efektów. Postawa wyśmiewania zasad ortografii nie jest dobra. Każdemu może się zdarzyć błąd, a nawet więcej, ale trzeba próbować ich robić jak najmniej. Najgorsze jest jednak to, że w dobie Internetu zanikają nie tylko zasady ortografii, ale i interpunkcji. Niektóre posty przypominaja bełkot. Wcale nie są zrozumiałe. Wierzcie mi, pisownia fonetyczna byłaby jeszcze trudniejsza do opanowania, jak ortografia. Podoba mi się wypowiedź Marcina: Błędy ortograficzne (w nadmiarze) źle świadczą o piszącym.

młody

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2006, 14:05:04 pm »
akurat na tym forum tak nie jest ale na kiektorych tak - ja sie zobaczy jakis post to az bierze obrzydzenie. tyle bledow. te bledy sa okropne, nie wiem jak ludzie tak moga, nie zwarcac uwagi na pisownie.

[ Dodano: 2006-04-03, 14:07 ]
http://www.bykom-stop.avx.pl/    znalazlem stronke tej akcji

Anonymous

• Gość
Ortografia ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2006, 16:26:59 pm »
jesli mogę coś dodać... otóż "byki" na forach czy też na gg biorą się z szybkiego pisania. i lenistwa, bo nikomu albo mniejszości chce się je poprawiać. ja też je "strzelam" ale jesli chodzi o powazne pisanie na komuterze, to dbam o poprawność językową i ortograficzną. czasem takei błędy są wręcz śmieszne i zgadzam się z panią gransort - nie zmienimy naszej historii a takie orginalne ogonki i kreski nad i pod literami, są naszą wizytówką narodową.