Autor Wątek: I Memoriał im. Antoniego Nasiadki w Górze  (Przeczytany 2371 razy)

marcin

  • Gość
I Memoriał im. Antoniego Nasiadki w Górze
« dnia: Styczeń 15, 2006, 14:25:02 pm »
Dziś o godz. 16.30 w górowskiej hali „Arkadia”  I Memoriał im. Antoniego Nasiadki w skoku wzwyż. W trakcie imprezy zostaną odsłonięte tablice pamiątkowe poświęcone pamięci dwóch znakomitych górowskich pedagogów. Inicjatorami tego przedsięwzięcia jest Stanisław Żyjewski kierownik hali oraz dyrektorzy LO i Zespołu Szkół w Górze.
- Turniej będzie znakomitą okazją do upamiętnienia Antoniego Nasiadki i Mieczysława Frączkiewicza. Obydwaj nieżyjący już pedagodzy byli bardzo znanymi i wielce zasłużonymi postaciami w górowskim środowisku sportowy – mówi Tomasz Woźniczka z LO w Górze.
Antoni Nasiadko był wieloletnim wicedyrektorem i nauczycielem wychowania fizycznego w LO w Górze. Wraz ze swoimi wychowankami osiągnął wiele sukcesów na różnych zawodach w całym kraju. Zmarł nagle w 1994 r. Mieczysław Frączkiewicz był wieloletnim pracownikiem Zespołu Szkół w Górze i również na swoim koncie miał wiele osiągnięć. Zmarł w 2003 r. W mityngu mam wystąpić kilku czołowych polskich lekkoatletów m.in. Robert Wolski, Emil Kastrzyk i Sylwester Bednarek. Wśród zaproszonych gości spodziewać się też można sportowych sław z Moniką Pyrek i Urszulą Włodarczyk na czele.  

Źródło: Panoram Leszczyńska/S. Skrobała