Autor Wątek: Międzygminny Przegląd Jasełek w DK  (Przeczytany 2204 razy)

marcin

  • Gość
Międzygminny Przegląd Jasełek w DK
« dnia: Styczeń 11, 2006, 17:48:06 pm »
W Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu odbył się Międzygminny Przegląd Jasełek. To pierwsza tego typu impreza w gminie, a nawet w powiecie. Zorganizowano ją dla uczniów podstawówek i gimnazjów z gmin: Jemielno, Niechlów i Wąsosz.
- Zależało nam na podtrzymywaniu tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, a także na stworzeniu dzieciom i młodzieży możliwości prezentacji swoich zdolności artystycznych – mówi naszemu portalowi Jerzy Jakuczun, dyrektor ZPK w Wąsoszu.
Do konkursu w kategorii szkół podstawowych zgłosiły się placówki z: Niechlowa, Sicin, Płosek, Czarnoborska, Pobiela i Jemielna oraz schola z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Wąsoszu. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych wystartowali uczniowie ze szkoły w Naratowie i Niechlowie.
Specjalnie powołana komisja w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce przyznała uczniom z Jemielna, drugie z Niechlowa, a trzecie dzieciom ze szkoły w Płoskach. Wśród gminazjalistów pierwsze miejsce przyznano uczniom z Naratowa, a drugie młodzieży z Gimnazjum w Niechlowie.
Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Ich fundatorami byli: Starostwo Powiatowe w Górze, Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu oraz ks. Jan Węgielski, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Wąsoszu. (A. Machowska)

Źródło: Panorama Leszczyńska

Może ktoś posiada zdjęcia z przeglądu?  Jeśli tak, to zapraszamy do umieszczenia ich w albumie.