Autor Wątek: Kim jest Bóg  (Przeczytany 33164 razy)

bee

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 19, 2006, 18:48:56 pm »
Cytat: ""Posłaniec""
Nie chcieliśmy RAJu więc droga wolna żyjcie sobie jak chcecie.

Mów za siebie  smiles20

Posłaniec

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 19, 2006, 19:22:56 pm »
Cytat: ""bee""
Nie chcieliśmy RAJu więc droga wolna żyjcie sobie jak chcecie.

Mów za siebie  smiles20

A co znalazłeś Raj?
Taki prawdziwy bez chorób bólu i zdarzeń losowych.Bardzo wątpię.Na Raj trzeba sobie zasłużyć.Nasi poprzednicy odrzucili go więc trzeba sobie na Raj zapracować w niedoskonałym świecie.
Niebo można znaleźć ,ale Raju niestety nie  smiles24

kucyk

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 19, 2006, 19:34:47 pm »
Cytat: ""ufo""
:Napisał co napisał, ale na szczęście to zmienił

Nie będę komentował dalej.

wykasowałem mój post jako niezasadny już teraz.

Powiedział Pan oni będą rozliczeni jeśli w ich życiorysie nic się nie zmieni   n39

morgana

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 19, 2006, 21:02:48 pm »
Dziwne rzeczy wypisujesz, Ufo. Chyba spotkała Cie wielka krzywda, że piszesz coś takiego. To nawet nie bluźnierstwa i brak wiary, tylko wielkie kompleksy i cierpienie. Zmień poglady, bo nie spotka Cię w zyciu nic dobrego. I wcale nie bedzie to za sprawą Boga, tylko Ciebie samego. Pisałam juz, że Bóg to Absolut, Ideał, nie fizyczny ktoś, kto karze i testuje ludzi.
Jeżeli ktos ma Boga w sercu, to ma po prostu dobre serce i jest na dobrej drodze do poznania tego, co w zyciu jest ważne, a co nie. Prędzej czy później dotrze do jakiejs minimalnej części tego Absolutu.
A pisanie o szpitalu onkologicznym jest niedorzeczne. Nie Bóg wybiera tych, którzy tam przebywają. Nikt ich nie wybiera, nikt nie chce tam trafić. Wiara w Boga pozwala wiekszości stamtąd powrócić. Bóg może pozwoli komuś kiedyś znaleźć lekarstwo na śmiertelne choroby, ale pojawią się nowe. I raczej człowiek bedzie przyczyną ich pojawienia się, nie Bóg.

[ Dodano: 2006-11-19, 21:06 ]
Wyobrażenia o Raju też są przesadzone. Nikt z Was nie chciałby żyć w złotej klatce i mieć wieczne wakacje. W raju mozna umrzeć z nudów... Juz ktoś kiedyś śpiewał, co jest w zyciu ważne. ...Chwile... i to, czego jeszcze nie znamy.

ufo

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2006, 11:14:45 am »
Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się dotknięci tym co napisałem. Pisałem to pod wpływem emocji i nie miałem zamiaru nikogo obrazić.

pan horhe

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 20, 2006, 22:04:53 pm »
Ufo wie co pisze. w końcu siedzi sobie tam w atmosferze i jest bliżej boga od nas więc chyba by pierdół nie pisał. Poza tym jeden miłuje Boga, inny krowe a inny jeszcze cos innego. Bądzcie wyrozumial........

bgransort

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 20, 2006, 22:29:31 pm »
Jesteśmy bardzo wyrozumiali. Dla sarkastyczno-cynicznego poczucia humoru pana horhe również. Czekamy na kolejne żarty w duchu monty pythona.   n36

Anonymous

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 20, 2006, 22:33:37 pm »
Zawsze to lepsze poczucie humoru  niz Jasia Fasoli...

Kasik

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2006, 23:37:10 pm »
Po pierwsze Niebo to nie chmury w górze, tyko miejsce, w które zostaną zabrani ci, którzy nazwani będą Oblubienicą. A to miejsce inaczej jest nazywane rajem - czyli miejscem, gdzie nie ma trosk, cierpienia, łez itd. A fakt, że przeżywamy to na ziemii nie wynika z mściwości Boga, tylko naszego nieposłuszeństwa.

Posłaniec

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 11, 2006, 00:17:55 am »
Dokładnie masz rację.Księża uczą nas,że jak będziemy grzeczni to pójdziemy do NIEBA . Czyli do miejsca gdzie będziemy szczęśliwi i wrócimy do doskonałości.Inne religie mówią,że ,,nagroda'' zostanie wydana dopiero po Armageddonie.Wtedy Ziemia wróci do swojego pierwotnego stanu a do Nieba pójdą Ci którzy będą się nami opiekować i zarządzać,lecz tutaj zostaniemy wskrzeszeni i tutaj będziemy oddawać cześć Panu.
Co ciekawe nawet księża nie straszą już diabełkami z widłami i smołą.Na szczęście ludzie nie są tak ciemni jak kiedyś.

Kasik

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2006, 00:19:46 am »
Po jakim armagedonie...Kościół (czylo Oblubienic) zostanie zabrana jeszcze przed tym.

ufo

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 11, 2006, 00:34:09 am »
Na szczęście ludzie nie są tak ciemni jak kiedyś.

Czytając twoje dzisiejsze posty musze sie z Tobą stanowczo nie zgodzić. Rycerzy jakoś za oknem nie widzę ale czuję sie jak w średniowieczu.
I prosze nie palcie mnie na stosie.

Kasik

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 11, 2006, 00:37:08 am »
Ach...no tak. Jesteśmy podobno narodem chrześcijańskim, tylko jak zacznie się mówić o tym, co powinno być podstawą naszego życia, to jakoś wielu to wprawia w zakłopotnie. Cuda nie istnieją, bo papież tak nie powiedział, czy co...

marcin

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 11, 2006, 00:48:18 am »
Cytat: ""Kasik""
esteśmy podobno narodem chrześcijańskim,

To jest nieprawda, prawicowi politycy i hierarchia koscielna tak mówi, a lewica się lęka przeciewstawić.
W dzisiejszych czasach mało kto wierzy. niestety.

Kasik

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 11, 2006, 00:51:25 am »
Czyli
nie
jesteśmy narodwm chrześcijańskim?