Autor Wątek: Kim jest Bóg  (Przeczytany 33165 razy)

Posłaniec

• Gość
Kim jest Bóg
« dnia: Grudzień 10, 2005, 02:22:29 am »
Bóg Stworzyciel Ten ,który jest początkiem i końcem.
Kim jest Bóg ?
Jakie cechy odziedziczyliśmy po naszym Stwórcy.Wszak przecież zostaliśmy stworzaeni na obraz i podobieństwo Jego.
Ile w nas jest Boga ?Czy Bóg jest bardziej kobietą czy też mężczyzną z charakteru?
Potrafi być surowy i porywczy,ale jest także opiekuńczy łaskawy i przyjacielski.
Ile z Niego pozostało w nas?
A może gdzieś już pogubiliśmy się i nie potrafimy usłyszeć Jego głosu?
Jak to z nami jest?

dido

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2005, 08:24:15 am »
Według 'naszej' religii Adam i Ewa zostali stworzeni na podobieństwo Boga. Lecz wtedy na Ziemię wkroczył grzech, a ludzie jemu ulegli i dlatego jest jak jest. Oczywiście to jest według Kościoła.

akaczon

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2005, 15:38:12 pm »
Różnie to bywa w dzisiejszych czasach . Wielka gonitwa za pieniedzmi i karierą spycha na bok Kosciół . Tylko praca i praca a wiara pozostaje obok . Lecz nadchodzi moment ,gdzie przypominamy sobie o naszej religii np. świeta ,w/g mnie gdyby była inna sytuacja w naszym kraju to i inaczej toczyły by sie sprawy wiary. Teraz  - wiadomo jak w przyslowiu -"" Jak trwoga to do Boga '' . A czy nie moglo by byc inaczej ???????????????

Maruda

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2005, 00:52:29 am »
Tak sobie myślę- oj naraże się komuś , ale powiem jedno - moim zdaniem wypaczono pojęcie o Bogu , w pędzie do służenia Jemu dopuszczano się zbrodni i kłamstw , i tu każdy sam w sercu powinien szukać odpowiedzi na zadane tu na wstępie pytanie . Tu nie pomoże biblia , ani żadne inne mądre i uczone księgi , musimy otworzyć serce - tam znajdziemy odpowiedż
A księgi .!
Wszystko wygląda ładnie , ale tak ogólnie - jak przypatrzeć się z bliska i przeprowadzić konfrontacje z rzeczywistością  to.............................
 Chrystus odpowiedział kiedyś na zadane  Mu  pytanie ,, Co boskie - Bogu , co pańskie - Panu ,, no i tu zaczyna się moja rozterka- serce me rozdarte .  Dlaczego ? , no cóż Chrystus pokazując pieniądz zadał pytanie , - czyja podobizna na nim widnieje , do tego należy ( to tak w skrócie , no cóż , ale co ja mam zrobić ? jak na tym banknocie , czy monecie kto inny widnieje - a kto inny ją chce ) . A jak to się ma do tego że nieskalani pracą siadają do uginających się od jadła wszelakiego stołów , a ci co  te jadło wychodowali - głodni chodzą . Może jestem anarchistą , może buntownikiem , ale mnie się wydaje że w takim wypadku ktoś tu majstrował, bo gdzie zapisane że prace swoich rąk muszę oddać komuś za darmo ..... no i tak myślę że ten pieniążek co to dostałem za moją prace ,nie za piękne oczy , należy do mnie - bez względu na to co i kto na nim widnieje , a może przyjmujmy zapłatę za naszą prace tylko w monecie bez wizerunku polityków , mamy monety z żabą , puchaczem , rybą - a przecież te rzekomo głosu nie mają , nie upomną się to nasze ja tu jestem ( a jak to się ma do pieniędzy zwanych wirtualnymi - elektroniczne  - tam nie ma niczyjego wizerunku , a podatek musimy oddać )  Cóś tu nie tak - nie pasuje już w konfrontacji z życiem - chyba ktoś znowu powinien pomajstrować
A czy Bóg jest kobietą, czy mężczyzną nieważne , jest tym kim chcielibyśmy by On  był , a ile jest  w nas z Boga - tyle ile dobra na tym świecie czynimy dla innych .

RoBal

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2005, 22:29:09 pm »
bÓG JEST W NAS CZY TEGO CHCEMY CZY NIE I TAKA JEST PRAWDA. jEST W NAS TEŻ GRZECH, ALE WARTO Z NIM WALCZYĆ BY Z TYCH SUROWYCH I ZŁYCH STAĆ SIĘ LUDŹMI DOBRYMI...

Maruda

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2005, 01:25:40 am »
Jest modlitwa, i jest ukojenie , jest grzech - i jest pokuta . Wszystko to musimy przejść by poznać życie - to jak potrawa , jadna jest słodka , inna kwaśna , a jeszcze inna zbyt pikantna , bądż słona by ją jeść - ale głodni , lub  ciekawi  - próbujemy każdej potrawy , wszak takie jest życie  w którego  w wielkim kotle pichci się nasze przeznaczenie

Kasik

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2006, 19:26:26 pm »
dido napisał, że Adam i Ewa zostali stworzeni na obraz...itd. Tylko Adam - na podobieństwo Boga, Ewa już na podobieństwo mężczyzny została stworzona. Poza tym pamiętajmy, że Bóg to nie człowiek - emocje takie jak nasze, nie są Jego udziałem.

Posłaniec

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2006, 21:35:02 pm »
Bóg też jest gniewny ,okrutny, mściwy,pamiętliwy.Owszem nie jest okrutny,ale część aniołów ma o Nim inne zdanie.Jakich cech nie przejawia Stwórca?

ufo

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2006, 02:08:23 am »
Cytat: ""Posłaniec""
Jakich cech nie przejawia Stwórca?

Jesli w ogóle "stworca" czegoś nie przejawia to tylko litości w stosunku do normalnych ludzi. Jeśli istnieje Bóg to dlaczego nie ma go np na dziecięcym oddziale onkologicznym kazdego szpitala??

marcin

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2006, 02:45:48 am »
@ufo jesteś odważny pisząc takie rzeczy, ale współczuję Ci  smiles19

Al Bundy

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2006, 03:31:40 am »
Cytat: ""ufo""
Jeśli istnieje coś takiego jak Bóg to dlaczego nie ma go np na dziecięcym oddziale onkologicznym kazdego szpitala??
a ja sadze że ufo tylko powtarza tekst usłyszany od kogoś innego.Od osoby z którą kiedyś rozmawiałem na ten temat,może się myle ale nie sądze.

ufo

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2006, 09:08:37 am »
Cytat: ""Al Bundy""
powtarza tekst usłyszany od kogoś innego

Nie jest to tekst usłyszany od kogoś innego, tylko tekst człowieka patrzącego na to co się dzieje na świecie i potrafiącego wyciągać odpowiednie wnioski.Ale jeśli słyszałeś to już gdzieś tzn, że już jest nas dwóch Ja i ten Ktoś.
@Marcin twoje współczucie jest mi nie potrzebne.

marcin

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2006, 10:05:09 am »
Wszystko do czasu.

Blez

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2006, 12:41:32 pm »
Uważaj UFO bo wiesz może cię pokarać - nadleci jakiś piorun i cię trzaśnie albo będziesz miał potop w łazienca heheheheheheh

Posłaniec

• Gość
Kim jest Bóg
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2006, 13:07:42 pm »
Trudno się z Tobą nie zgodzić @UFO tylko sami sobie zgotowaliśmy taki los,a konkretniej Adam ,który przestał słuchać Szefa a posłuchał spódniczki.Taki to już nasz los facetów.Albo Lilith nie chce nas słuchać ,albo Ewa zwodzi nas na manowce.
Wierzę w istnienie Szefa tego, który wszystko poukładał co nie znaczy ,że się Go boję bo nawet On sam nigdy nie zamierzał i nie zamierza dźgać kogoś widłami czy topić w smole.Dlaczego Stwórcy nie ma na oddziale onkologicznym?To proste sami ponosimy konsekwencje za nasze winy.Nie chcieliśmy RAJu więc droga wolna żyjcie sobie jak chcecie.Szef jest zbyt zajęty by sprowadzać pioruny na jednego śmiertelnika więc bez obaw.