Autor Wątek: Grupa realizująca projekty.  (Przeczytany 9033 razy)

marcin

• Gość
Grupa realizująca projekty.
« dnia: Grudzień 04, 2005, 20:33:27 pm »
Proszę o zgłoszenia i dyskusję  oraz wybór projektów do realizacji w tym miejscu.
Nowe pomysły, które moglibyśmy zrealizować wpisujemy jako nowy temat .
Zapraszam  smiles8

dido

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2005, 21:35:05 pm »
Okej. Ja się zgłaszam jako ochotnik do stacji dostepu do neta w gminie oraz szlaki rowerowe.

marcin

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2006, 13:55:41 pm »
Mimo, iż są tu tylko dwa wpisy, to więcej osób jest zainteresowanych współpracą przy zrobieniu "czegoś". Jednak problemem jest brak projektu, który mógłby pokazać naszą skuteczność w działaniu  smiles9  Jedynym takim pomysłem był internet w bibliotece, który został już praktycznie zrealizowany przez UM (i dobrze). Drugi, ścieżka rowerowa, pozostaje poza sferą realizacji przez nas samych. Problem prawa własności terenów gdzie miałaby przebiegać ew. ścieżka to problem wtórny, pdstawowy to finansowanie. Kwota 4tys jest kroplą w morzu.  Pomysł by b4rtus:
a moze by tak HOTSPOTa walnac na rynq
Jest bardzo dobry, ale powini go zrealizować mieszkańcy rynku i okolic, mogli by mieć tani i dobry internet. pieniądze z "Sami sobie" zpewnością starczą na to przedsiewzięcie. Sam bym coś takiego zrobił u mnie na wsi, ale jam mam tylko 2 sąsiadów a wieś jest oddalona o 500m, nie ma sensu (niestety Cieszkowice to rozproszona wieś). Szczerze mówiąc, jeśli ktoś czegoś takiego nie zrobi w Wąsoszu to  smiles18.  Służymy poradą.
Ujawniła się nasza słabość, nie mieszkamy w jednym miejscu, trudno więc jest nam stworzyć wspólny projekt zaspokajający jakieś nasze potrzeby. Dziesięć osób nie stworzy sieci dla całej gminy za 4.000 zł, jednak jeśli mieszkają w okolicy moga zbudować ją dla siebie za tę właśnie kwotę.
Pomyślcie. Może jest coś, co jednak możemy zrobić? Trzeba się spieszyć, bo czas ucieka  smiles3

Posłaniec

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2006, 23:25:53 pm »
No to bardzo dobry pomysł.
W sumie na pewno przydatny dla mieszkańców Wąsosza.
Popieram.

Maruda

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2006, 19:58:08 pm »
Ja mam pomysł na stworzenie przewodnika po Gminie . Miasto nie pokwapiło się z jego wydaniem , przynajmniej ja o tym nic nie wiem . Podejmuję się wykonania opisu kilkunastu tras ( w tym i rowerowych , przypuszczam że  wspólnie uzupełnimy je zdjęciami . Myślę do wiosny powinienem zdążyć .

marcin

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2006, 20:22:39 pm »
Nie jestem pewien , ale raczej nie można wydać przewodnika za pieniądze z "Sami sobie". Efektem działania musi być trwały skutek materialny, poprawiający jakość życia grupy ludzi.  Na napisanie wniosku jest jeszcze 6 dni, bo chyba do 30 stycznia są przyjmowane projekty.
UM wydał nie tyle przewodnik, ile broszurkę opisującą gminę. Jak skończę ją obrabiać, to umieszczę w formacie *.pdf

Maruda

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2006, 20:52:53 pm »
Nie myślałem o żadnych pieniądzach , a przewodnik o jakim ja myślałem to zbiór zebranej wiedzy o  Gminie , dla wędrowców i nie tylko , do umieszczenia w internecie  , z kąd każdy mógłby czerpać wiedze , albo sobie wydrukować . A swoją dobrye że już jest jak słyszę podobne wydanie

RoBal

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2006, 13:45:09 pm »
hmmm w internecie można by było opublikowac taki biuletyn informacyjny. jestem za. :)

marcin

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2006, 19:22:25 pm »
Jak wami idzie pisanie projektów do "Sami sobie"? Ja piszę dla mojej wsi smiles4

marcin

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2006, 19:32:17 pm »
Ten gminny biuletyn nie jest przewodnikiem a raczej wizytówką, na niewiele przyda się turystom.
Być może przeoczyliście dyskusję, ale chcemy coś takiego zrobic na naszej stronie.
Przeczytajcie to http://www.wasosz.com.pl/viewtopic.php?t=249

jomajur

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2006, 23:56:06 pm »
A może wypożyczalnia sprzętu turystyczno-rekreacyjnego?

bee

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2006, 22:47:20 pm »
Bez obrazy ale już widze te tłumy. Komu wypozyczać i jaki sprzęt?. Myślę, że kajaki by się przyjeły ale wiemy jak wyglądają rzeki latem. Rowery raczej na pewno odpadają.

jomajur

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2006, 22:54:43 pm »
Nie ma sprawy, sam mam wątpliwości co do tego pomysłu. Jednak zawsze dobrze jest się skonsultować.