Autor Wątek: Półkolonie?  (Przeczytany 5113 razy)

Dobra_Wilczyca

• Gość
Półkolonie?
« dnia: Listopad 20, 2005, 18:47:43 pm »
A gdyby tak zoorganizować kolonie lub półkolonie dla dzieciaków, których rodzice nie mogą sobie na to pozwolić? Wiem, że na wsi lato to okres wzmożonej pracy, ale może...?
Tylko mi się lampka zapaliła, reszta do przemyślenia.  smiles20

dido

• Gość
Półkolonie?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2005, 18:51:00 pm »
Ja jestem za! By można rozpisać projekt do 'Sami sobie'. I może by się zdobyło pieniądze na ten cel. Aby ograniczyć wydatki, opiekunami moglibyśmy być my jako wolontariusze (do wakcji stuknie mi osiemnastka smiles23 ). Dla takich dzieciaków każdy wyjazd to wielkie wydarzenie.

marcin

• Gość
Półkolonie?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2005, 19:03:20 pm »
Popieram pomysł D_W. Z "Samych sobie " nie można na to uzyskać pieniędzy, bo założeniem tego konkursu jest jakiś efekt trwały.. kolonia takim nie jest. Jednak nie jest tak źle, pieniążki można uzyskać na ten cel stąd

Dobra_Wilczyca

• Gość
Półkolonie?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2005, 19:57:30 pm »
Dido podoba mi się Twój zapał, jednak aby być opiekunem-wychowawcą na kolonii czy obozie trzeba poza pełnoletnością mieć jeszcze ukończony kurs wychowawcy kolonijnego. Ale nie martw się ochotników zawsze można "wykorzystać"  smiles13

dido

• Gość
Półkolonie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2005, 20:00:51 pm »
Kutwa a PCDN w Górze organizował taki kurs  smiles3  mogłem się zapisać, ale może jeszcze najdzie okazja  smiles23 A o jakim wykorzystywaniu mówisz smiles15  smiles16  smiles2

Dobra_Wilczyca

• Gość
Półkolonie?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2005, 20:06:14 pm »
Na przykład wymyślania pomysłów, szukania funsuszy, przenoszenie ciężkich przedmiotów...  smiles11

Im więcej myślę o półkoloniach tym więcej widzę niewiadomych i problemów, ale najpierw trzeba rozważyć jakość propozycji i zdobyć więcej informacji. Może ktoś organizował już coś takiego?

[ Dodano: 2005-11-23, 21:52 ]
up

Co o tym myślicie? Chciałabym poznać Wasze zdanie nim zacznę zdobywać informacje i działać... Bo jeśli to miałyby być najbliższe wakacje, to wbrew pozorom trzeba już zacząć zbierać dane to projektu.
 smiles18