Autor Wątek: Wybory 2014  (Przeczytany 12110 razy)

kuśka

• Newbie
  • *
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2014, 09:12:33 am »
Jak Mazulewicz jest dla Ciebie autorytetem to gratuluję.
Debata pewnie byłaby zrobiona na wzór białoruski gdzie to ludzie Wodza organizowaliby wszystko i prowadził -pewnie wodzirej z domu kultury który został powołany na stanowisko bez konkursu, bo dobrze słodził. W tej gminie nic się nie dzieje i trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. Jest grupa przy Panu która boi się jak ognia zmiany władzy, bo to ozanaczałoby ich odsunięcie od tzw. koryta.
Najgorsi są ludzie którzy zawsze są na nie ale sami siedzą w domu zamiast podjąć decyzję i wystartować w wyborach żeby coś zmienić. Bo to Polska właśnie. Marcin czy nie zauważyłeś, że gdyby nie było Pawła to do Rady Gminy nie byłoby potrzeby organizacji wyborów ponieważ weszliby ludzie Wodza bez głosowania (tylko po 1 kandydacie w okręgu). W ogóle ilość kandydatów na tak dużą gminą to żenada !!! Jak myślisz dlaczego nasze społeczeństwo jest tak mało aktywne?

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2014, 18:08:32 pm »
Po co te negatywne emocje kuśka? Mazulewicz moim autorytetem? Dlaczego mnie obrażasz? Dlatego, że nie popieram Pawła? Krytyka była rzeczowa i miejscami konstruktywna, a Ty podjazdy osobiste robisz. Uważasz Pawła za dobrą alternatywę wobec obecnego burmistrza, masz do tego prawo , tak jak i ja do swojego zdania, że jednak nią nie jest. Broń swojego faworyta, broniąc jego programu, a nie atakując na oślep.
Przypomnę ci jeszcze, że osiem lat temu był tylko jeden kandydat na burmistrza Wąsosza. Wtedy Paweł był w tym układzie. Chyba tego nie zanegujesz? Pracownik UM, drugi po p. Stuczyku. Co więc się stało przez ostatnie  lata? Wskaż to coś, co ich poróżniło i uczyniło Pawła w twoich oczach  lepszym kandydatem na stanowisko burmistrza.

Moja obecna sytuacja życiowa nie pozwoliłaby mi na prawidłowe wypełnienie jakiegokolwiek mandatu, gdybym go otrzymał. Jednak za osiem lat  prawdopodobnie będę kandydował i być może nawet na mnie zagłosujesz, mimo iż teraz uważasz mnie za najgorszego, wszak przez osiem lat może zmienić się każdy z nas  ;D

Póki co, poprzez forum, daje możliwość wszystkim chętnym do wypowiedzenia swojej opinii. Jeśli uważasz, że to mało - trudno. Może kiedyś zrozumiesz jakie koszty w związku z tym ponoszę.

kuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 29, 2014, 08:45:32 am »
Tak na ścisłość to nie uważam Cię za najgorszego więc nie wiem skąd taki wniosek. Jeżeli chodzi o to, że Paweł teraz odważył się wystartować to zapewne dlatego, że wcześniej będąc w zależności służbowej po prostu się obawiał, że gniew Pana może być tak wielki, że stanie się nie do uniesienia. Paweł ma inny pomysł na gminę - gminę w której oprócz budowania co jest oczywistością potrzebna jest aktywność mieszkańców do której ciągle zachęca i chce ją u ludzi obudzić , jest człowiekiem młodszym o kilkanaście lat od Pana i otwartym na nowe co już nie raz pokazał. Był przez wiele lat w zarządzie klubu orla wąsosz i wtedy sporo dobrego się w klubie działo, jest w zarządzie wędkarzy i prowadzi tam stronę www. Warto się jeszcze zastanowić, bo po to są wybory, żeby każdy wybierał tego kto mu pasuje. pozdrawiam bez złośliwości  :)

Janosik

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 30, 2014, 08:12:37 am »
Droga Dorotko.
O zastraszaniu ludzi słychać – masz rację, kandydat PN chodzi i o tym opowiada, więc nie zarzucaj drogie dziecko, że ktoś inny opowiada bzdury które PN musi prostować, bo sam aniołkiem nie jest i jak wiemy nigdy nie był 
Po Twoim poście domniemam, że nie dostałaś się do urzędu podczas gdy ktoś inny się tam dostał i jesteś rozgoryczona…
Z Twojego posta również wyczytuję jak pisałem wyżej, że byłaś na zebraniu PN i doszłaś do wniosku, że kandydat ZS naopowiadał bzdur, które biedny PN musiał prostować … hmmm a byłaś na zebraniu ZS, że stawiasz poważne zarzuty pod jego adresem ? A tak w ogóle to byłaś na spotkaniu w Pobielu, a z tego co kojarzę, to ZS nie robił tam zebrania….
Kolejna rzecz – mieszkam w Wąsoszu od kilkunastu lat…nie przypominam sobie, żeby na Twoje stanowisko był ogłaszany jakiś nabór, a tak się składa, że mam córę z odpowiednimi kwalifikacjami i swego czasu składała podania wszędzie – również do OSW. Nie dostała się, a Ty tak – jednak ja nie zwalam tego na układy Twoje i Pani S (dyrektora OSW) tylko po prostu doszedłem do wniosku, że przyjęto osobę, która „być może” ma lepsze kwalifikacje….
Co do debaty, to proponuję żebyś się dobrze przygotowała i miała chociaż minimalną wiedzę na temat tego, co zostało zrobione, jak działa gmina itp.
Idąc dalej tokiem Twojego rozumowania – domniemam, że kandydat PN musiał Ci wiele obiecać …a kandydat ZS czegoś Ci odmówił.
Osobiście uważam, że sam PN nie jest złym człowiekiem, ale ludzie którzy go otaczają to już inna bajka. Jak pisał wyżej green w Wąsoszu krążą plotki nie tyle o zaoraniu ile o podziale stołków w przypadku wygrania wyborów przez PN. Jak wiemy i znamy Pana SJ – jest to tzw. człowiek „po trupach do celu” i żeby PN się nie zdziwił po ewentualnej wygranej, co Pan SJ będzie robił, by dotrzeć na szczyt władzy z poziomu obiecanego stołka (bowiem Pan SJ nie robi niczego bezinteresownie ) …. Mądrzy ludzie interesujący się problemami gminy na pewno zrozumieją o czym piszę – a drogi kandydat PN już niestety nie może zmienić otoczenia…
A co do tego zastraszania – ludzie nie bądźcie dziećmi … jak piszecie większość społeczności wąsoskiej jest zastraszana - większość - nie róbcie proszę z ludzi debili !

« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2014, 14:39:07 pm wysłana przez Janosik »

stronnicza

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 30, 2014, 10:22:06 am »
Wybory... Już po samym forum widać, jak ślepe i mało rozumne jest nasze społeczeństwo : ) Aby osądzić, i wybrać kandydata, należy poznać ich program, i rozliczyć z poprzednich działań. Nie wystarczy przeczytać ulotkę ( na której są tylko napomknięte planowane działania), i stwierdzić " Jest źle, ale stabilnie, niech tak zostanie, nie zmieniajmy nic". Osoby, krytykujące kandydata PN, zapraszam na spotkanie, w celu wyjaśnienia Waszych zarzutów i krytyki. Podejrzewam, że Wasz lokalny "reporter", Pan Mazulewicz, pojawił się na takowym, mógłby się co nieco zawstydzić, no chyba że nie posiada ludzkiej inteligencji. Zgadzam się z Dorotą, która prawdopodobnie wysuwa takie wnioski nie tyle ze względu na własne niepowodzenia z jednym, a plany z drugim kandydatem, lecz na podstawie konstruktywnej konfrontacji planów obu Panów. Naprawdę, polecam wybrać się na spotkania z oba kandydatami. Rozumny człowiek dopiero wtedy wysuwa wnioski : )
PS: Tak, jestem za Pawłem Niedźwiedziem : )

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 30, 2014, 18:15:33 pm »
Janosik, zaraz z postu Doroty wydedukujesz rozmiar jej buta  ;)
Proponuję zająć się kandydatami - po to powstał ten temat.
~Stronnicza dobrze mówisz, ale zapominasz, że my ich obu przecież znamy. To są ludzie z którymi żyjemy. Programy to tylko zapisane skrawki papieru dla tłuszczy, bo przecież głupio jest mówić otwarcie o swoich ambicjach, chęci posiadania władzy, zarabiania dużych pieniędzy.
Paweł jest powieleniem schematu p. Stuczyka. Obaj byli pracownikami UM. Jeden i drugi stanął do walki o fotel burmistrza ze swoim byłym zwierzchnikiem.  Paweł jest w kole wędkarskim , a burmistrz w kole łowieckim. Obaj wspierają/wspierali piłkę kopaną  w naszej gminie. Obaj chcą/chcieli przejąc drogi powiatowe, żeby je naprawić... Nie znam programu wyborczego p.Stuczyka, ale czy ktoś może wskazać jakąś istotną różnicę w tym co  Panowie nam obiecują? To jest chyba najważniejsze pytanie! Czym różnią się ich kandydatury. Tylko bez trywialnych odpowiedzi.

BTW. Dlaczego nie ma Pawła na forum? Przecież ma  tutaj moda, a zdecydowana większość userów to jego zwolennicy.

« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2014, 18:28:02 pm wysłana przez marcin »

Szyderca

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 31, 2014, 08:39:31 am »
Poniżej program wyborczy ZS rozdawany na spotkaniach wyborczych.

PROGRAM

Inwestycje infrastrukturalne
1. Budowa dróg i oświetlenia w gminie Wąsosz - nowe osiedla domów jednorodzinnych, wewnętrzne drogi osiedlowe na terenie SM Wąsosz, drogi w miejscowościach wiejskich.
2. Dokończenie kanalizacji w Wąsoszu - zachodnia część centrum i południe.
3. Kontynuacja kanalizacji na terenie miejscowości wiejskich gminy.
4. Modernizacja sieci wodociągowej w miejscowości Pobiel.
5. Budowa studni głębinowej Młynary - realizacja dodatkowego źródła zasilania miasta Wąsosza w wodę.
6. Budowa chodnika w miejscowości Wodniki.

Inwestycje w zakresie oświaty i wychowania oraz opieki społecznej:
1. Budowa przedszkola w Wąsoszu.
2. Utrzymanie wszystkich jednostek oświatowych na tym samym poziomie co obecnie.
3. Realizacja Domu Pomocy Społecznej we wsi Wrząca Śląska.

Inwestycje w zakresie komunalnym:
1. Pozyskiwanie nowych mieszkań komunalnych i powiększanie zasobu mieszkaniowego gminy.
2. Budowa świetlic wiejskich - Gola Wąsoska, Kamień Górowski, Czarnoborsko, Wrząca Śląska, Drozdowice Wielkie, Bełcz Górny.
3. Prowadzenie melioracji wodnych na terenie gminy.
4. Modernizacja OSP w Płoskach.
5. Usprawnienie systemu segregowania odpadów i utrzymanie cen na poziomie zbliżonym do obecnego.

Inwestycje w zakresie turystyki, rekreacji i wypoczynku:
1. Rozbudowa ciągów pieszo-rowerowych w mieście Wąsosz (ul. Polna-Halinówek-Osiedle).
2. Realizacja kubu fitness.

Zupełnie nikt.

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 31, 2014, 23:35:03 pm »
Proszę ;-)

Ciekawy program...tylko tak się zastanawiam dlaczego PN kiedy pełnił funkcję wice starosty  nie oddał gminie dróg powiatowych o które to gmina zabiegała?teraz rozumiem że jakimś cudem jeśli PN wygra to już gmina je przejmie? Czyli mam rozumieć że to było dla dobra gminy?
Wypoczynek... Ścieżki rowerowe oczywiście przydadzą się ludziom,zaraz jak wrócą z pośredniaka to z nudów karną się rowerem do Zmigrodu pod warunkiem że sąsiad pożyczy rower,jakoś nie widzę tam nic konkretnego.
Spotkania z firmami...o czym będziemy rozmawiać? 
Podatki od przedsiębiorców...  rozumiem że będziemy mieli wpływ na wysokość podatków od nieruchomości...bardzo interesujące, podatek od nieruchomości to lwia cześć budżetu gminy, warto zauważyć że gmina musi mieć się z czego utrzymać,  podatki to raczej wzrosną. Nie chce mi się więcej pisać bo i tak niczego to nie zmieni. Za dwa tygodnie wszystko będzie jasne.
Zawsze znajdę czas by pomóc innym

kuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 01, 2014, 11:48:37 am »
byłem na jednym zebraniu i PN pokazywał korespondencję z ZS w sprawie przejęcia dróg powiatowych - z tego co pamiętam to powiat chciał je przekazać ale gmina chciała dotację do utrzymania 1 km nie mniej niż 5000 zł czyli tyle ile powiat nigdy na drogi nie wydawał :-) wygląda na to, że propozycja gminy była taka żeby powiat się na nią nie zgodził, a wtedy będzie można mówić, że nie chcieli oddać dróg :-) taktyka śmieszna ale widzę, że są osoby które łykają takie kity

pikaczu

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2014, 13:43:41 pm »
Nie ma co się podniecać tylko poczekać do 16.11 a wtedy się okaże jakie są oczekiwania wyborców

Zupełnie nikt.

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 01, 2014, 13:46:56 pm »
Widać kuska że coś tam dzwoni tylko nie bardzo wiadomo co i gdzie, ma drogi powiatowe są subwencje, dotacje to zupełnie inna para kaloszy.
Ja uważam że jeśli ktoś odwraca się od swoich kolegów, od wyborców też się odwróci.

kuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 01, 2014, 15:25:26 pm »
oj Mazurek Mazurek - subwencji drogowej nie ma od 2004 r. - co to jest dotacja znajdziesz tutaj : http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/BASLeksykon.xsp?id=1ED4F6EB0353CF90C1257A610032279D&litera=D
potraktuj to jako lekcję na swoją przemądrzałość :-)

Zupełnie nikt.

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 01, 2014, 16:41:58 pm »
Kuska dalej z uporem maniaka próbuje wciskać ciemnote. 5000zł za km drogi starostwo nie wydawało...nikt nie pyta ile wydaje starosta,chyba normalne że starostwo nie odda subwencji na drogi bo na drogi ich nie wydaje.Kuska mnie nie interesują twoje idityzmy, nie rób ludziom wody z mózgu.
Głosuj sobie na kogo chcesz i myśl co chcesz twoja sprawa,nie lubię tylko jak robisz z ludzi pośmiewisko bo pisząc takie bzdury na dodatek udajesz że jesteś taki uswiadomiony.

kuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 01, 2014, 19:15:25 pm »
przykro mi Mazurek, że nie rozumiesz całego mechanizmu ale nie musisz od razu się denerwować. tak będę sobie głosował na kogo zechcę i nie koniecznie będzie to PN jednak to akurat był zły przykład z Twojej strony. Co do kolegów z tego co widzę to Paweł ma ich wielu nawet w Urzędzie jednak w świetle dziennym boją się z nim nawet stanąć i porozmawiać. ciekawe dlaczego?

Zupełnie nikt.

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 01, 2014, 19:21:05 pm »
Rozumiem że drogi ma przejąć gmina a subwencje powiat,zdrówka życzę.