Autor Wątek: Wybory 2014  (Przeczytany 11565 razy)

green

• Newbie
  • *
Wybory 2014
« dnia: Październik 13, 2014, 19:12:19 pm »
Ruszyła kampania wyborów samorządowych 2014. Na fotel burmistrza jest dwóch kandydatów, pretendent P. Niedźwiedź i obecny wódz. Niestety wiele osób z otoczenia wiadomo kogo zapewne inspirowanych przez wiadomo kogo prowadzi tzw brudną kampanię, polegającą na oczernianiu przeciwnika. Co chwilę pojawiają się nowe plotki według których w przypadku wygrania wyborów przez pretendenta, Wąsosz i cała gmina zostaną zaorane.Jak to mówią każdy sposób jest dobry żeby nie oddać stołka do którego się przyrosło.

kuśka

• Newbie
  • *
Wybory 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2014, 14:51:05 pm »
Janina Porazińska pisała : „Ten kto kłamie dla własnych korzyści jest podłym człowiekiem, kto kłamstwem ocala i chroni, jest wielki”

marcin

• Administrator
  • Newbie
Wybory 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2014, 19:59:31 pm »
Piękny cytat kuśka;  podejmujesz się ustalenia prawdy?  :wink:

Demokracja samorządowa w naszej gminie siegnęła dna. Gratulacje! Potrzeba było na to kilkunastu lat "pracy", ale cel osiągnięto. Już teraz widać, że układ pozostanie nienaruszony. Zapytacie  jaki układ? Odpowiem wam, że taki jak nasza gmina : biedny, mały, zawistny i złośliwy. Duszący i zniechęcający do społecznictwa osoby wartościowe. Gdzie potakująca wierność jest cechą dominującą. Gdzie nie ma miejsca na dyskusję.
 Przyznam, że i ja przyczyniłem się swoją biernością i ”chęcią świetego spokoju" do konserwacji tej rzeczywistości. Forum praktycznie nie działa, nikt nie ma do mnie pretensji o wpisy. Niech inni się tym zajmą... Tylko, że nie ma innych. Jesteśmy tylko ja i Ty drogi czytelniku. Gdzie i jak możemy zacząć zmieniać nasz mały świat?
 Oby nikt tego nie przeczytał : )

green

• Newbie
  • *
Wybory 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2014, 08:32:47 am »
Marcin ja mam jeszcze nadzieję że nasza gmina i nasze miasto wróci do normalności wystarczy tylko odpowiednie głosowanie 16 listopada choć wiem że przy obecnym poziomie zastraszenia może być oto trudno. Czas żeby Wąsosz to był Wąsosz a nie "Wilkowyje".

marcin

• Administrator
  • Newbie
Wybory 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2014, 00:47:03 am »
Komitety i kandydaci
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/020404

green,  negatywna kampania to nie zastraszanie, przecież obecnie mamy zagwarantowaną wolność  wyboru. Jak uprawniony wykorzysta tą wolności, to już inna sprawa. Jedni sprzedadzą, inni w ogóle się nie pojawią w lokalu wyborczym, a np. ja oddam nieważne głosy, bo tylko to da mi spokój sumienia.

kuśka

• Newbie
  • *
Wybory 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2014, 13:44:16 pm »
nieważne głosy to tak samo jak nie iść do głosowania. sama nazwa wybory mówi żeby wybierać :-)

marcin

• Administrator
  • Newbie
Wybory 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2014, 18:46:42 pm »
Wstrzymanie się od głosu to też wzięcie udziału w wyborach :p

Zupełnie nikt.

• Newbie
  • *
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2014, 18:56:23 pm »
Nie dramatyzujcie, generalnie to widzę że gren jest nieco stronniczy i ma skłonności do konfabulacji, dopisywać ideologię własną do wydarzenia jakim są wybory to rzecz normalna,ale wtykanie w czyjeś usta własnych słów czy zrzucanie im własnych działań raczej nie przystoi dżentelmenom.
Zawsze znajdę czas by pomóc innym

green

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2014, 21:10:54 pm »
mazurek krytykując moją wypowiedź też wykazałeś się stronniczością, ale masz do tego pełne prawo to wolny kraj i ja to szanuje,jeśli chodzi o konfabulację i bycie dżentelmenem to najpierw sprawdź to co napisałem a później się wypowiadaj

Dorota

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2014, 10:11:19 am »
Ja też jestem zdania iż demokracja w wąsoskiej gminie dobiła dna. Zastraszanie zgodzę się jest i wielu ludzi o tym mówi, niestety nie głośno bojąc się o swoją pracę. Odzywają się tylko ci co nie są zależni od Wodza, czyli mniejszość Wąsosza. Wie o tym każdy kto zadarł z Nim, i taka jest święta prawda. Byłam na jednym ze spotkań wyborczych p.Niedźwiedzia, bo skoro w Wąsoszu samym nie zrobiono z wiadomych względów, to wybrałam się na wieś. I moje wrażenia są takie, iż pan Burmistrz będąc tam wcześniej naopowiadał bzdur, które wyprostowano. Jak można opierać swoje kandydowanie na obrażaniu przeciwnika.
Wierzę w to, iż ludzie się jednak zjednoczą bo głosowanie jednak tajne i zrobią swoje. Wąsosz będzie wolny od układów i może w końcu zaczną organizować konkursy na wolne stanowiska a nie wstawiać kogo się podoba.....
Bardzo bym chciała, aby zrobiono konfrontację kandydatów na burmistrza w Wąsoszu sama zadałabym wiele pytań, ale Wódz pewnie się na to nie zgodzi z wiadomych względów... 

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2014, 17:58:44 pm »
Dorota opowiedz coś o programie P. Niedźwiedzia, bo ja nic o nim nie wiem.
Może ktoś zna program P. Stuczyka?

Może zróbmy baner na rynku z napisem: " Nie lekceważcie wyborców - Żądamy debaty kandydatów! "  ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2014, 18:05:16 pm wysłana przez marcin »

green

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2014, 19:17:50 pm »

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2014, 20:54:53 pm »
Proszę wklej tutaj, bo nie mam ryjoksiążki.

b4rtus

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2014, 21:56:20 pm »
Proszę ;-)
There\'s no place like 127.0.0.1

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2014, 01:27:26 am »
Ojoj i admin się pojawił ;)

Jeszcze tak program obecnego burmistrza do kompletu zdobyć...

Czytałem rozprawkę z powyższego programu u Mazulewicza; pochlebna nie była delikatnie mówiąc. Teraz mam okazję zapoznać się z nim osobiście i .. szału nie ma  ;D

Ad.1. Samorząd.
W ramach przepływu informacji oczekiwałbym obietnicy założenia forum gminnego, oczywiście bezstronnego, a nie takiego jak nasze :)
Ad.2. Edukacja.
Rozumiem, że ukłon w stronę nauczycieli, bo to opiniotwórcza grupa, ale szkoły w Pobielu nie da się utrzymać, demografia jest nieubłagana jak i budżet. Pieniądze na stypendia będą jak się zamknie szkołę w Pobielu ;)
AD.3. Bezpieczeństwo.
A co z "grubą" przestępczością? Taką na miliony. Jest przecież i ma się dobrze. Tyle, że jesteśmy za mali..
Prewencja na wsi zazwyczaj ogranicza się do łapania pijanych rowerzystów, choć oczywiście należy to robić.
Ad.4. Przedsiębiorstwa.
Same wyświechtane frazesy,  a baner, że są tereny pod inwestycje w gminie już wisi jakiś czas :)
Ad. 5. Infrastruktura i budownictwo.
O naprawie dróg  powiatowych przez grzeczność się nie rozpiszę  :P
Ile będzie kosztować plan zagospodarowania przestrzennego całej gminy? Z tego co kojarzę to są bardzo duże pieniądze.
Ad.6. Ekologia.
W spółkach wodnych coś się tam dzieje, a szczerze, to ludzie będą im przeciwni. Obecnie większość właścicieli dzierżawi pola i nie będzie płacić za to, by wydzierżawiający mógł w nie wjechać.
Kanalizowanie gminy wynika chyba z jakiegoś harmonogramu? Wpisać to do programu można by było tylko wtedy, gdyby się chciało wstrzymać kanalizację  ;D
Ad.7. Kultura.
Najlepiej było pominąć  tę dziedzinę. Trupa jak się próbuje reanimować to powstaje zombi  ;)
Ja bym postawił na kulturę dla dzieci i młodzieży, może ich da się jeszcze uratować.
Jakiś zarys tej cyklicznej imprezy już jest, czy to tylko slogan?
Odnośnie nowości dla biblioteki, to istnieje całkiem prosty sposób by jej je zapewnić. Przecież my kupujemy nowości i gdy przeczytamy, możemy wypożyczyć te książki bibliotece. Co więcej ten sposób w jakimś tam zakresie działa i wystarczy go tylko upowszechnić ( sam oddałem kilka lat temu kilkanaście książek z serii "Świat Dysku"). Oczywiście to nie jest mój pomysł, ja mu tylko uległem.
Ad.8. Sport.
Żeby efektywnie wykorzystać infrastrukturę sportową, trzeba by skonfiskować dzieciakom komputery i telefony...
Pozostaje już tylko e-sport.
Ad.9. Inwestycje.
Nie ważne kto wygra i tak będą one realizowane  :)

Jestem chory i zmęczony, może dlatego tak potraktowałem ten program, ale starałem się do niego podejść uczciwie.

Nie przejmowałbym się zresztą jego krytyką. Siła oddziaływania forum jest żadna,  przeczyta to kilka osób i nikt nie weźmie na poważnie.