Autor Wątek: Turniej szachowy w Wasoszu  (Przeczytany 2548 razy)

akaczon

  • Gość
Turniej szachowy w Wasoszu
« dnia: Listopad 28, 2005, 23:03:39 pm »
Zakopane słynie z oscypków, Toruń z pierników, a Wąsosz z turniejów szachowych. Choć miasteczko jest małe turnieje szachowe, które odbywają się tu cyklicznie, zawsze ściągają, co najmniej kilkudziesięciu uczestników. Nie inaczej było wczoraj.
W otwartym turnieju szachowym „Cztery Pory Szachów – Jesień” wzięło udział 32 zawodników. Przyjechali z Góry, Rawicza i Miejskiej Górki. Nie brakowało też gospodarzy, reprezentantów Wąsosza.
Laureaci w kategorii juniorzy to: Tomasz Buchała z Rawicza, Janusz Jurków z Wąsosz i Mikołaj Kowalczuk z Rawicza. W kategorii seniorzy zwycięzcami zostali: Zygmunt Bazylewicz z Góry, Mieczysław Krzyszczuk z Góry oraz Andrzej Broczkowski z Wąsosza.

Źródło: Anna Machowska/ Panorama Leszczyńskabic

  • Gość
Turniej szachowy w Wasoszu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2005, 09:54:19 am »
Tak to prawda, że w Wąsoszu gra w szachy staje się coraz bardziej popularna, a co najważniejsze gra coraz więcej dzieci i młodzieży. No i co najważniejsze są wyniki. No, a w sobotę wąsoski "GONIEC" jedzie reprezentować nasze miasteczko na turniej szachowy do Jaworzyny Śląskiej. Trzymajmy za nich kciuki  smiles2

Anonymous

  • Gość
Turniej szachowy w Wasoszu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2005, 23:04:36 pm »
Zgadzam się z przedmówcą i cieszę się bardzo z takiego obrotu sprawy, na turnieju rzeczywiście bylo bardzo dużo mlodzieży i dzieci. Cieszę się bardzo że komuś się chce tym zajmować. Dzięki temu nasze dzieci mają zajęcie i opiekę.
( post Józef Jurków )- chyba pomylkowo wysłany na priva