Autor Wątek: Zbiornik przeciwpowodziowy  (Przeczytany 17945 razy)

Posłaniec

• Newbie
  • *
Zbiornik przeciwpowodziowy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 31, 2010, 01:01:02 am »
Nie wiem pewnie cos kolo 200zl tu moj landlord placi 180 gbp za 3 poziomowy dom.zawsze mozesz sprawdzic online

kemot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 31, 2010, 14:54:52 pm »
Cytat: "Posłaniec"
Woda w piwnicy to nie powod by wydawac grube pieniadze...Od tego sa ubezpieczenia

Może mi powiesz jak ubezpieczyć budynek komunalnyalnym ??? Widocznie administratorowi na tym nie zależy !!!

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2010, 19:51:09 pm »
Cytat: "kemot"
Może mi powiesz jak ubezpieczyć budynek komunalnyalnym ??? Widocznie administratorowi na tym nie zależy !!!

komunalka musi wszystko :-((((

Poprawiłem cytowanie
marcin

Posłaniec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 01, 2011, 03:21:14 am »
Zrob to we wlasnym zakresie.Zawsze wine zwala sie albo na burmistrza albo na komunalke.Sam od siebie to nic

kemot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 01, 2011, 09:57:26 am »
Cytat: "Posłaniec"
Zrob to we wlasnym zakresie.Zawsze wine zwala sie albo na burmistrza albo na komunalke.Sam od siebie to nic

Albo się z chuinki zerwałeś albo ja nie wiem wszystkiego, ale chyba to pierwsze.
 Jak mogę ubezpieczyć mieszkanie czy budynek skoro nie jestem jego prawowitym właścicielem. Trochę logiki.  Na dobrą sprawę nie powinienem sam wymieniać żarówki na korytarzu bo w myśl umowy najmu powinna robić to komunalka. Jaki więc ubezpieczyciel ubezpieczy MI i NA MNIE nie moją własność???

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 01, 2011, 14:16:03 pm »
Cytat: "kemot"
Na dobrą sprawę nie powinienem sam wymieniać żarówki na korytarzu bo w myśl umowy najmu powinna robić to komunalka. Jaki więc ubezpieczyciel ubezpieczy MI i NA MNIE nie moją własność???

Zeby to wszystko robić czynsze musiałyby być bardzo wysokie, a wszyscy wiemy, że jest inaczej, ponieważ nie robi się mega podwyżek z uwagi na fakt, że społeczeństwo wąsoskie nie podołałoby opłatom.

Posłaniec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 01, 2011, 17:03:55 pm »
Wiem ze mozesz ubezpieczyc mienie ruchome.Nie mozesz ubezpieczyc budynku .Jest tez opcja ubezpieczenia sie przed np przypadkowym zalaniem sasiada.Jakby komunalka kasowala po 800 za czynsz pewnie mialbys wymienione zarowki chyba,ze godzine pozniej dostalyby ,,nogi" i by wyszly.

blez

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 01, 2011, 17:50:12 pm »
Posłaniec, o czym piszesz ?
Ubezpieczyciel jest firmą, która zarabia. Czyli nikt ci nie ubezpieczy niczego jeżeli nie będzie miał z tego zysku.

Jeżeli ubezpieczyciel ubezpieczy dom, który będzie dwa razy w roku zalewany potem będzie musiał za to wypłacać ubezpieczenie to uwierz mi może uda się ubezpieczyć ten dom przez 2 lub 3 lata - potem ubezpieczyciel się zorientuje, że nie ma z tego zysku i odmówi ubezpieczania takiego budynku bo mu się to po prostu nie będzie opłacało albo wyliczy zawyżoną stawkę przy której ubezpieczenie przestanie byś opłacalne.

Co do zbiornika przeciwpowidziowego to zastanów się - nie ma za co połatać dziur w drogach czy skanalizować całego miasta, a wy piszecie o jakimś UFO czyli zbiorniku.

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2011, 09:14:16 am »
Cytat: "blez"
Co do zbiornika przeciwpowidziowego to zastanów się - nie ma za co połatać dziur w drogach czy skanalizować całego miasta, a wy piszecie o jakimś UFO czyli zbiorniku.

Skoro gminę stać było na wyciągnięcie z długów Chemeko, co nie leży w zakresie jej statutowej działalności, to być może stać ja również na budowę zbiornika zabezpieczającego ludność przed powodzią. Gminy nie stać też by było prawdopodobnie na budowę na budowę oczyszczalni, a jednak powstała. Dotacja i przepisy ją do tego przymusiły. Faktem jest, że obecnie ogromne pieniądze pójdą na skanalizowanie gminy.

RUDY 102

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2011, 10:51:18 am »
Cos Marcinie z tymi dlugami to nie tak bo mi sie wydaje ze to powiat ma zobowiazania z Chemeko?!

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2011, 12:06:34 pm »
RUDY 102,  wejście gminy do spółki było tak naprawdę reanimacją finansową upadłej firmy, przecież oni mieli syndyka. Bez pieniędzy gminy śmietniska by nie było. Odszkodowanie to inna para kaloszy.

RUDY 102

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 02, 2011, 21:08:25 pm »
ok marcinie tak daleko nie znalem tej historii

Generał Jaruzelski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 18, 2011, 00:38:14 am »
WYBUDUJCIE KORTY.........