Autor Wątek: Zapach wizytówką Wąsosza.  (Przeczytany 5169 razy)

kemot

• Newbie
  • *
Zapach wizytówką Wąsosza.
« dnia: Sierpień 31, 2010, 18:06:45 pm »
Jak Wam się podoba nowy "firmowy" zapach Wąsosza? Czy nie ma na to sposobu? Czy sanepid nie powinien interweniować? Przecież ten smród jest powalający !!! Zdrowego człowieka to "dusi" a co dopiero astmatyków i innych chorych? Co na to Nasze Merostwo ???

PIKOLAK

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2010, 20:59:49 pm »
trzeba by sprawdzic co tak wali ale na obornik to nie wyglada musi tam byc dodatek lekkiej padliny co nie ?

Generał Jaruzelski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2010, 23:44:15 pm »
padły i fiołki D......Gracz ma w ryja.....

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2010, 14:19:52 pm »
Pomiot kurzy niestety tak śmierdzi. Mogli się jednak wstrzymać z jednej strony i poczekać na wiatr z innego kierunku, choć z drugiej ten rok jest wyjątkowo trudny dla rolnictwa i wykorzystuje się każda możliwa chwilę na prace w polu.

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:48:15 pm »
To raczej nie jest tylko pomiot kurzy, ponieważ odór jest nie do zniesienia. To, co wysypuje się na pola wymieszane jest z jakąś padliną. Na stronie Wąsosza można znaleźć pismo, jakie wystosował Pan Burmistrz Wąsosza do Inspektora Sanitarnego. A co do trudnego roku, to nie słyszałem jeszcze nigdy żeby rolnicy byli zadowoleni z jakiegokolwiek roku ;-))))))

kemot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2010, 17:30:47 pm »
Rok jak pozostałe inne- raz mokre, raz suche. Rolnikowi "ciężko dogodzić". Co do smrodu to na 100% nie tylko pomiot. Nawet sam Mer to zauważył i opisał to w Swoim piśmie i chwała mu za to. Na okolicznych polach niedaleko lasów leżą nie małe hałdy tego cudactwa, także jeszcze pewnie nam pośmierdzi.

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2010, 21:07:58 pm »
Wiecie lepiej. Ja jednak używałem tego nawozu i wiem jaki ma zapach. Pewnie zdarza się jakaś padnięta kura, ale padliny jest znikoma ilość. Zresztą padlina przy tym to fiołki.
Nie chcę was martwić, ale ziemia będzie jeszcze długo miała ten zapach. Jednak nie będzie tak intensywny.
Jedyne co można zarzucić to to, że zabieg wykonano w dzień w którym kierunek wiatru przemieszczał  smrodek nad Wąsosz.  Pracowało tam dużo sprzętu, a prace zakończono szybko.
Akcja była  nieprzyjemna dla ludzi (sam się kilka razy nawdychałem odorku tego dnia) ale nie niebezpieczna dla ich zdrowia. W sprawie zapachów śmietniska jakoś burmistrz nie interweniuje.. bo nie dopływa smród do Wąsosza?
Rolnikom rzeczywiście ciężko dogodzić. Nawet w jakieś piosence o tym jest. ;)

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2010, 21:31:26 pm »
Cytat: "marcin"
W sprawie zapachów śmietniska jakoś burmistrz nie interweniuje..

a komuś przeszkadzają - ktoś zgłaszał ???? Jeśli tak to powinno się zadziałać ;-)

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2010, 21:51:13 pm »
Przeczytałem na stronie UM odezwę, no i widać, że idą wybory, aktywność wzrasta itp ;)
Pan burmistrz niech jednak zauważy, że ten apel to broń obosieczna. Nie tylko Wizental wywozi pomiot na pola, nie chcący może zaszkodzić przyjaciołom.
Z prawnego punktu widzenia składowanie obornika na gruntach ornych dopuszczane jest jedynie w sytuacji gdy podłoże na którym jest ów nawóz przechowywany posiada właściwość nieprzepuszczalności. Nie jest sprecyzowane czy to ma być folia, beton czy glina - po prostu ciekła frakcja nie może dostać się do wód gruntowych. Jednak jak jest każdy widzi.
Spełniając swój obywatelski obowiązek informuję, że zdecydowana większość "substancji niewiadomego pochodzenia" wywożonych na grunty rolne pochodzi z Fermy Drobiu w Żylicach. Gdzieś jednak trzeba neutralizować odchody milionów kurek. Pan jako osoba współodpowiedzialna za powstanie składowiska odpadów w Rudnie doskonale to rozumie. Taki już widać los tej ziemi. Jedna jest tylko różnica w morzu podobieństw. Obornik rozłoży się w kilka miesięcy i ziemia wyda plon, a składowisko się nie rozłoży.

Pomnik bardziej wieczysty niż ze spiżu wzniosłem.
Horacy

Generał Jaruzelski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2010, 22:22:24 pm »
coś mi tu ŚMIERDZI w tej sprawie.........

kemot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2010, 07:10:03 am »
Rozmawiałem z panem który jeździ rowerem na grzyby i ostatnio jadąc drogą obok starego wysypiska śmieci w stronę Młynar widział jak kolejna wywrota sypała lub lała kolejną partię tego smrodu na pryzmę gdzieś tam pod lasem. Więc z tego widać że co niektórzy mocno się "przerazili".