Autor Wątek: Spotkanie w sprawie transportu kruszywa przez Wąsosz  (Przeczytany 62200 razy)

mikrobart

• Newbie
  • *
Spotkanie w sprawie transportu kruszywa przez Wąsosz
« dnia: Sierpień 19, 2010, 18:08:09 pm »
Urząd Miejski Wąsosza zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie dotyczące problematyki przewozu przez miasto Wąsosz 14 milionów ton kruszywa z terenu kopalni Kowalowo na plac budowy obwodnicy Rawicza.
Spotkanie odbędzie się dnia 20 sierpnia (piątek) o godzinie 19.00 w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej (byłego ośrodka zdrowia) przy ul. Krzywej 7.

Paweł

• Newbie
  • *
Uwaga Tiry
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2010, 19:43:13 pm »
Cóż możemy zrobić w tej sprawie sprzeciwić się czy ktoś tego posłucha ? Najgorsze jest to że wiele budynków jest usytuowanych blisko drogi a stan  niektórych budynków jest kiepski ( widać sporo pękniętych ścian ) Jestem ciekawy co stanie się jeśli któryś z tych budynków po prostu się zawali co wtedy ????? Słyszałem że mają terminy napięte i auta mają jeździć co 2 minuty masakra sam mieszkam blisko drogi , martwi mnie ta cała sytuacja pomimo że mieszkanie ubezpieczone . Najlepiej jakby zaczęli od nas tą obwodnicę to by było super a tak tylko zmartwienia i problemy . Zobaczymy jutro co ciekawego usłyszymy pozdrawiam.

blez

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2010, 21:33:52 pm »
Oj będzie się działo jak co 2 min bedzie przez wąsosz jechał przeładowany zestawik :)
A obwodnica hmmmm kiedy to mamy wybory samorządowe bo pewnie wtedy znowu zacznie ruszać budowa - jak co 4 lata :P
Ci, którzy nie potrafią przepisać prawidłowo mojego nicku mogą zwracać się do mnie - "B" - tak będzie łatwiej się ze mną porozumieć :P

green

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2010, 08:26:21 am »
Mam nadzieję że uda się coś z tym zrobić słyszałem juz kilka wersji że jednak nie pójdzie to przez Wąsosz a jak nie to będziemy robić blokady dróg na pasach :wink:

mikrobart

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2010, 17:38:11 pm »
Zawsze pozostaje rewitalizacja linii kolejowej do Rawicza, ubytków zbyt wiele nie ma, zatem koszty nie byłyby kolosalne. Jeden pociąg o średnim brutto przewiezie tyle, co 40 ciężarówek.

kemot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:54:17 pm »
Cytat: "margiw"
Mam nadzieję że uda się coś z tym zrobić słyszałem juz kilka wersji że jednak nie pójdzie to przez Wąsosz a jak nie to będziemy robić blokady dróg na pasach :wink:

Jestem jak najbardziej za !!! Budynki szczególnie te poniemieckie z Kolejowej na 1000% tego nie wytrzymają, ale kogo to obchodzi ? Chyba tylko mieszkańców !!! Teraz już wiadomo po co się tak ostro za remonty mostów wzięli. Po to żeby budynki rozpi... !!! Ciekawe jak Nasze dzieci do szkoły będą chodziły ??? "Nikogo" to nie obchodzi ,bo dzieciaki już ma duże !!!
 Napiszcie proszę co działo się na zebraniu, bo nie mogłem dotrzeć !?!

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2010, 21:25:45 pm »
Nie zgadzam się na pociąg, bo będzie mi pod domem jeździł ;)
Między Cieszkowicami a Wierzą nie ma już kilkaset metrów torów. Musieliby również wybudować kolejny wiadukt nad S5 żeby składy dojeżdżały do stacji Rawicz, no chyba że zrobią stacyjke na placu budowy. Z szynobusu do Rawicza jednak byłyby nici. Szkoda, że nie byłem na spotkaniu :(
Pan burmistrz kiedyś uważał, że rozpoczęcie prac nad budową obwodnicy Wąsosza nie ma sensu, coś się zmieniło? Chodziło o dokumentację, nie o samo wykonawstwo rzecz jasna.  Rozumiem, że 12 lat to mało na rozpoczęcie takiej inwestycji dlatego życzę kolejnych kadencji :)

kemot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2010, 23:00:32 pm »
A mury runą, runą, runą, bo będzie jechał wielki skład !!!  :neutral:   :neutral:   :neutral:

green

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2010, 08:37:36 am »
Jeśli chodzi o pociąg to nic z tego nie będzie gdyż linia kolejowa Legnica -Rawicz jest do likwidacji i nie ma możliwości jej uruchomienia,jesli chodzi o spotkanie burmistrz przedtawił alternatywę dostarczenie żwiru z dwóch innych żwirowni jednej w Pobielu pana Kaczmarka drugiej w Zubrzy pana Świtały.Na spotkaniu tradycyjnie przyszły starsze osoby które nie bardzo orientują się w rzeczywistości stąd niektóre pytania nie miały sensu i były nie na temat spotkania .Bardzo martwi niewielki udział ludzi młodych szkoda mam nadzieję że następnym razem będzie lepiej (ponoć będzie następne spotkanie).Ogólnie burmistrz prosił o pomoc w walce oto aby te cieżarówki nie jeździły przez naszą miejscowość, za kilka tygodni nasi radni będą chodzić i zbierać podpisy pod dokumentem dla ochrony środowiska w których nie zgadzamy się na przejazd tych ciężarówek przez Wąsosz.

PIKOLAK

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2010, 20:58:00 pm »
Ale po dobrych drogach to wszyscy chca jezdzic !!! Tylko trzeba je zbudowac tylko jak ? I tak nic nie zrobicie to juz jest z gory ustalone Domy trzeba remontowac a nie czekac az sie zawalaja !

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:44:30 pm »
Cytat: "marcin"
Pan burmistrz kiedyś uważał, że rozpoczęcie prac nad budową obwodnicy Wąsosza nie ma sensu, coś się zmieniło? Chodziło o dokumentację, nie o samo wykonawstwo rzecz jasna. Rozumiem, że 12 lat to mało na rozpoczęcie takiej inwestycji dlatego życzę kolejnych kadencji

12 lat nie ma znaczenia - proponuję Marcin głębiej zanurzyć się w problem obwodnic.Jak już sobie na ten temat poczytasz i zdobędziesz troszkę wiedzy, to będziesz wiedział, że Wąsosz od dawna stara się o obwodnicę ale niestety ..... jest daleko na liście oczekujących i nie można tego przyspieszyć.
Jeżeli chodzi o pociąg, to lepiej chyba żeby funkcjonował, bo w przeciwnym wypadku może dojść do zawalenia budynków w Wąsoszu....lepiej puścić pociąg, bo poszkodowana będzie tylko jedna osoba (i to tylko tym że pociąg jest uciążliwy, ale nie spowoduje uszkodzeń). :cool:

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2010, 21:31:12 pm »
Cytat: "SuperMysz"
Wąsosz od dawna stara się o obwodnicę

Podasz jakieś konkretne przykłady, co zrobił UM w sprawie obwodnicy?
W problem będę się zanurzał jak zostanę burmistrzem ;) tak za kilkadziesiąt lat :)
Pewnie wciąż sprawa będzie aktualna.
Obwodnica jest bardzo kosztowną inwestycją. Jednak nie ich koszt decyduje, o kolejności realizacji takich budów. Najważniejsze jest odpowiednie "zaplecze".

green

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2010, 09:10:34 am »
Jesli chodzi o pociąg to nie ma możliwości żeby znów jeżdził linia Legnica Rawicz jest do likwidacji(wiadomość uzyskana na spotkaniu) a remonty oczywiście jak najbardziej tylko kto ma za to zapłacić a może lepszym pomysłem niż wkładanie kasy w remonty jest wybudowanie osiedla nowych domków i przesiedlenie tam tych którzy mieszkają przy drodze prędzej czy później to i tak się zawali ciekawe co wtedy,czy władze mają plan na taką okoliczność?

kemot

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2010, 09:16:40 am »
Pewnie że mają !  Zaorać i kwiatki posadzić . Przynajmniej panie z wódociągów będą miały co grabcować .  :mrgreen:  :twisted:  :mrgreen:

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2010, 21:20:01 pm »
Część tych budynków to pewnie zabytki.