Autor Wątek: Masza żałobna w intencji ofiar katastrofy  (Przeczytany 7318 razy)

marcin

• Administrator
  • Newbie
Masza żałobna w intencji ofiar katastrofy
« dnia: Kwiecień 16, 2010, 20:56:33 pm »
Z ciekawych zdarzeń należy wskazać zaproszenie proboszcza do powiedzenia "czegoś" odnośnie żałoby czy katastrofy. Ta demokracja  mnie lekko zaskoczyła. Niestety nie byłem przygotowany na możliwość skorzystania z tego dobrodziejstwa, a stałem tak blisko pulpitu...
Z drugiej strony powiedziano już wszystko w tej kwestii na milion różnych sposobów, a to co chciałbym powiedzieć i tak nie byłoby stosowne. Ja poprostu nie przeżywam żałoby, ta śmierć jest tragedią ich rodzin znajomych, nie moją. Media nie zrobią mi papki z mózgu (co nie którzy zaraz powiedzą, że z pustego to i Salomon nie naleje ;) ) Można i powinno uszanować sie pamięć ofiar, ale zachowajmy umiarkowanie.

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2010, 21:46:46 pm »
Pokój poległym w katastrofie.Zginęło mnóstwo wykształconych i mądrych ludzi, a czytając powyższy post .... naprawdę będzie nam ich brakowało........

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2010, 21:52:13 pm »
Cytat: "marcin"
Media nie zrobią mi papki z mózgu

nie zrobią napewno......

kuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2010, 18:56:46 pm »
"Wajda niech się lepiej nie odzywa" powiedział kapłan odnośnie pochówku na Wawelu Prezydenta. W sumie to racja. Co taki Wajda może wiedzieć o życiu i Wawelu. Pewnie słyszał tylko o smoku, a się mądruje!

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2010, 22:12:23 pm »
Ciemny lud powinien tylko zawodzić w żałości, od myślenia są inni.
Nie podobał mi się ten atak proboszcza na Wajdę, poprostu nie było to czas ani miejsce na wyrażenie takich opinii.

kuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2010, 22:59:32 pm »
może nie lubi jego filmów i się odgryzł w ten sposób  :mrgreen:

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2010, 16:10:22 pm »
Cytat: "kuśka"
Co taki Wajda może wiedzieć o życiu i Wawelu.

może wywoził gnój od smoka

kuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2010, 21:36:14 pm »
Cytat: "marcin"
od myślenia są inni

i całe szczęście że ktoś może nas odciążyć. szybkie tempo życia powoduje, że nie ma czasu na myślenie. całe szczęście że są jeszcze litościwi mędrcy którzy straszą ludzi zaćmieniem słońca  :mrgreen:

Nieznany

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2010, 16:01:01 pm »
wiecie co to co się stało to nie nasza sprawa. Zginęli ludzie, może i nie każdy z was za nimi przepadał ale to w końcu ludzie tak jak i my i każdemu należy się szacunek ZWŁASZCZA po śmierci. :!:

kuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2010, 23:17:12 pm »
Cytat: "Nieznany"
wiecie co to co się stało to nie nasza sprawa

a czyja jeżeli można wiedzieć?

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2010, 15:40:49 pm »
Cytat: "Nieznany"
wiecie co to co się stało to nie nasza sprawa.

sprawa dotyczy niestety nas wszystkich, ponieważ skutki chociażby pieniężne zauważymy we własnych kieszeniach.Wszędzie giną ludzie: codziennie na drogach jakiś pijak zabija niewinnych,codziennie jakiś debil zabija niewinnych ludzi - pozostają rodziny często nie mające środków do życia, a tutaj po katastrofie każda rodzina otrzymała nie pamiętam już po 20 tys.? i do tego będą specjalne renty socjalne. Nadal uważasz, że to nie nasza sprawa? :cry:

Nieznany

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2010, 20:33:07 pm »
może źle sie wyraziłem, chodziło mi o to że nie nasza to sprawa tylko ich a dokładnie mówiąć ich rodzin bo my jako takiej żałoby nie nosimy w sercach tak jak bliscy tych co tam zginęli, co do tej kasy to każda rodzina dostała po 40 tys zł i dodatkowo renty z MOPS-u i drugie od premiera Tuska ( Które  może przyznać w szczególnych sytuacjach) tak więc krótko mówiąć te rodziny są zabezpieczone do końca życia. A to mnie zastanawia dlaczego DOSŁOWNIE NIKT nie podawał tego ile ci politycy mieli kasy na prywatnych kontach i książeczkach ??? a mówili jedynie że rodziny pozostały beż dochodów, żenada
 a taki górnik czy inny szary człowiek jak zginie to ich rodziny nie dostają pomocy- no na pewno nie na taką skalę jak rodziny tych co zginęli w tej katastrofie, a jak ktoś inny zginie to ich dzieci dostaną marne 600 zł renty i co to ma być??? Ręce opadają dosłownie, żal niestety słów brakuje- to chyba jałmużna na tzw  waciki  :cry:  :sad: