Autor Wątek: Pościg  (Przeczytany 2102 razy)

marcin

  • Gość
Pościg
« dnia: Listopad 26, 2005, 13:55:27 pm »
Trwa pościg za sprawcami napadu w lesie pod Rawiczem. Przed godziną 9.00 dwóch mężczyzn próbowało uprowadzić tam TIR-a przewożącego okna. Teraz uciekają rozbitym autem lub pieszo. Nie wiadomo, czy są uzbrojeni. Policja liczy na pomoc świadków.
Do napadu doszło na parkingu leśnym między Rawiczem a Górą.  - Mężczyźni podjechali niebieskim fordem sciorpio i na słuczkę próbowali zatrzymać TIR-a. Nie udało im się po czym uciekli na teren kompleksu leśnego rozbitym autem - wyjaśnia Radiu Elka, rzecznik policji w Rawiczu, Leszek Juszkowski. Policja ostrzega wszystkich kierowców poruszających się  w tej okolicy by zachowali ostrożność. Nie wiadomo, czy  bandyci są uzbrojeni. Świadkowie powinni jak najszybciej alarmować policję pod numerem alarmowym 997. - Pomaga nam kierowca żuka, który widział całe zdarzenie, ale czkamy też na inne sygnały. Może któraś z osób jadących przed 9.00 tą trasą widziała niebieskiego forda i może nam pomóc - mówi Janusz Konopnicki z policji w Górze, która przejęła działania od rawickich kolegów.  Na kilku drogach między Rawiczem a Góra ustawione są policyjne blokady. Nie widomo, czy mężczyźni nadal uciekają samochodem. nie jest wykluczone, że mogą ukrywać się w lesie lub w pobliżu której z pobliski wsi.

źródło:Michał Wiśniewski;RADIO ELKA;25/11/2005

[ Dodano: 2005-11-26, 14:00 ]
Dalsza część wczorajszego zdarzenia:

Poszukujemy sprawców rozboju
Poszukujemy świadków rozboju dokonanego w dniu 25 listopada 2005r ok. godz. 8.30 na drodze Wiewierz-Załęcze (trasa Góra-Rawicz). Osoby, które widziały na drodze samochód ciężarowy DAF przewożący okna na skrzyni ładunkowej oraz ciemny prawdopodobnie granatowy samochód Ford Scorpio oraz kierowcę samochodu Żuk, który usiłował zatrzymać innych kierowców proszeni są o kontakt z policją.
Ustalono, że dwóch zamaskowanych mężczyzn ubranych na czarno i kierowca Forda zatrzymało samochód DAF, który uprowadzili i porzucili niedaleko w dukcie leśnym. Zabrali pieniądze w kwocie 3000 zł i telefon komórkowy. Pokrzywdzony nie odniósł żadnych obrażeń ciała.
 
Źródło: KPP w Górze

[ Dodano: 2005-11-26, 21:13 ]
....Wystawiliśmy blokady na wszystkich drogach wokół terenu, po którym mieli poruszać się uciekinierzy - mówił Janusz Konopnicki z policji w Górze, która przejęła działania od rawickich kolegów. Ani w piątek, ani w sobotę policji nie udało się zatrzymać uciekinierów. Nie znaleziono też samochodu.

Źródło: Radio Elka