Autor Wątek: Uliczne lampy solarne  (Przeczytany 18871 razy)

marcin

• Administrator
  • Newbie
Uliczne lampy solarne
« dnia: Listopad 23, 2009, 10:45:18 am »
Będziemy mieć takie w gminie.
Info za uchwałą  rady Nr XXXV/222/09 z dnia 27 października 2009 roku.
.....
2. Zgodnie z pismem WFOŚiGW przyznano dotacje na realizację zadania „Zakup i montaż solarów ulicznych” w kwocie 147 000 zł;
....

blez

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2009, 16:15:22 pm »
No i fajnie. Ciekawe czy ktoś policzył po ilu latach się taka inwestycja zwraca.

kuśka

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2009, 16:44:33 pm »
po 300 latach a ich wyprodukowanie bardziej zanieczyszcza środowisko niż produkcja prądu do normalnych lamp haha właśnie przed chwilą widziałem świecące cudo i nawet daje po oczach ale mały obszar oświetla

kemot

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2009, 17:14:35 pm »
Cytat: "blez"
No i fajnie. Ciekawe czy ktoś policzył po ilu latach się taka inwestycja zwraca.

Zwraca się to pod takimi inwestycjami, nie bez powodu się mówi, że pod latarnią najciemniej.

blez

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2009, 17:15:49 pm »
Latarnie na słońce i wiatr
04.12.2009.
W gminie Wąsosz znaleziono sposób jak oświetlić miejscowości, w których wybudowanie tradycyjnych lamp było bardzo kosztowne. Pilotażowo zamontowano 16 lamp, które energię potrzebną do świecenia czerpią ze słońca i wiatru.

Lampy zasilane z baterii słonecznych i energii wiatru zamontowano w siedmiu miejscowościach. Koszty ich montażu były znacznie tańsze niż  w przypadku postawienia tradycyjnych latarni.
- Koszt tylko doprowadzenia energii, w przypadku tradycyjnych lamp to około 21 tysięcy złotych, postawienie jednej lampy z wykorzystaniem niekonwencjonalnych źródeł energii wyniósł 17 tysięcy złotych z pełnym montażem - zaznacza Zbigniew Stuczyk, burmistrz Wąsosza - i co ważne nie będziemy już płacić za zużycie energii, gwarancja na baterie wynosi 25 lat.
Na postawienie 16 lamp oświetleniowych gmina wydała niecałe 300 tysięcy złotych, przy czym 157 tysięcy złotych pozyskała  z WFOŚiGW, ze względu na wykorzystanie niekonwencjonalnej energii.
Dodatkowo lampa z solarami będzie oświetlać boisko ze sztuczną trawą przy szkole podstawowej w Wąsoszu. - Jeśli te rozwiązania zdadzą egzamin, być może pokusimy się o zamontowanie takiego oświetlenia na stadionie sportowym - zastanawia się burmistrz. Takim rozwiązaniem interesują się już samorządowcy z sąsiednich gmin, którzy planują je wykorzystać także u siebie.

źródło elka.pl

marcin

• Administrator
  • Newbie
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2009, 21:04:05 pm »
W Cieszkowicach postawiono jedną lampę. Wygląda śmiesznie (samolocik), a jak działa - nie widziałem. Jedno jest pewne. Należy otworzyć fabrykę takich lamp. 17k za taki bzdet to zdecydowanie sporo.

SuperMysz

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2009, 22:49:14 pm »
Cytat: "marcin"
17k za taki bzdet to zdecydowanie sporo.

no najlepiej jakby nic nie postawili - nie kuło by w oczy.Lampy jak pisaliście wyżej były chyba dotowane więc - darowanemu koniowi ........ pozdrawiam P.Marcinie :lol:

Generał Jaruzelski

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2009, 00:32:20 am »
postawia lampy.źleeeeeeeee, postawią kosze ..źleeeeeeeee, przecież oni to robią dla nas.....ludzie wam wszystko nie pasuje, tylko marudzicie i szukacie sensacji........zmiencie nazwe na Forum marudów..............

anonimowy cfaniak

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2009, 08:49:20 am »
Maruda, Smerfetka i Papa Marcin heh. teraz poważnie. Super, że cos się dzieje super lampy można je postawić tam gdzie nie dochodzi prąd np na kolejowej na samym końcu. Ach ten wasz Burmistrz super gość zawsze coś załatwi  :grin:

marcin

• Administrator
  • Newbie
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2009, 18:28:28 pm »
Gdzie  powiedziałem, że to źle, że takie lampy stoją? Chyba macie jakąś manię. Czytanie ze zrozumieniem nie boli, więc spróbujcie czasem.
Napisałem, że warto takie lampy produkować, bo na tym towarze jest duża przebitka.
Była mowa o 25 letniej gwarancji na baterie. Nie wiem jaka firma wygrała przetarg, ale jeśli taka, która ma zwinąć biznes za rok czy dwa lata, to ta gwarancja jest nie wiele warta.
W Cieszkowicach lampa stoi w miejscu gdzie można niewielkim kosztem doprowadzić prąd.
SuperMysz, Generał Jaruzelski, anonimowy cfaniak, załóżcie forum ogrodnicze. Pierwszy post powinien traktować o uprawie lotosów w naszych warunkach. Obiecuję, że się na nim nie pojawię.

anonimowy cfaniak

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2009, 16:12:01 pm »
W Cieszkowicach lampa stoi w miejscu gdzie można niewielkim kosztem doprowadzić prąd.

Po co wydawać NIEWIELKI KOSZT na postwaienie lampy jak można postawić za darmo tzn dla próby, jak kto woli.
A taki "bzdet" to całkiem fajny wynalazek dla gm Wąsosz.

kuśka

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2009, 16:47:01 pm »
Była mowa o 25 letniej gwarancji na baterie. Nie wiem jaka firma wygrała przetarg, ale jeśli taka, która ma zwinąć biznes za rok czy dwa lata, to ta gwarancja jest nie wiele warta.

to dosyć realne zagrożenie

no i co z tego. jak się wydaje nie swoje tylko publiczne to ma się to w dupie
A taki "bzdet" to całkiem fajny wynalazek dla gm Wąsosz.

a gdzie jeszcze takie wynalazki w naszym kraju postawiono? ja nie widziałem nigdzie, a podróżuję sporo. ciekawe jak się te cuda zaczną psuć i ile kosztuje "żarówka" do tego wynalazku. podejrzewam że ze 100 razy więcej niż do normalnej lampy. no ale co tam - nie stać nas  :twisted:

SuperMysz

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2009, 21:08:28 pm »
SuperMysz, Generał Jaruzelski, anonimowy cfaniak, załóżcie forum ogrodnicze. Pierwszy post powinien traktować o uprawie lotosów w naszych warunkach. Obiecuję, że się na nim nie pojawię.

Oj Panie Marcinku - nie pasuje Panu, że stanęliśmy za lampami i to właśnie Pan bez przerwy wmawia, że każdy ma prawo do swojego zdania i że Pan absolutnie nie neguje Pana Burmistrza ........... traci Pan grunt pod nogami i każe uprawiać nam Lotosy - przepraszam muszę uciekać bo znowu mam nudności jak czytam niektóre posty...... Panie Marcinie bądź Pan mężczyzną - prawdziwy mężczyzna nie broni się atakiem, ale inteligentnym odparciem takiegoż ataku.  :cool:

Generał Jaruzelski

• Newbie
  • *
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2009, 22:33:07 pm »
jak robili chodniki w Cieszkowicach to Marcin nic nie marudził.........w cieszkowicacj tez założyli ale myśleeee  po co???????..........tam  życie zamiera po 16...............

marcin

• Administrator
  • Newbie
Uliczne lampy solarne
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2009, 09:39:38 am »
Cytat: "SuperMysz"
Panie Marcinie bądź Pan mężczyzną - prawdziwy mężczyzna nie broni się atakiem, ale inteligentnym odparciem takiegoż ataku.

Zrozumiałem, że nie jestem godzien być waszym partnerem w dyskusji gdyż jestem zawistnym dzieciakiem, który nie wie czego chce.
Och tytani moralności obdarzcie mnie swoja roztropnością, rozwaga i uczciwością.
traci Pan grunt pod nogami

Popadało to i błoto się zrobiło - mało odkrywcze.
absolutnie nie neguje Pana Burmistrza .

Neguję, ale nie absolutnie. Chociaż negacja to wóz albo przewóz, jednak zależy jakimi kryteriami się kierujemy w ocenie.
Oj Panie Marcinku - nie pasuje Panu, że stanęliśmy za lampami

Dlatego, że przegrałem przetarg. Moje lampy na biogaz z gnojówki są bardziej ekologiczne, zważywszy na pokłady gnoju w naszej gminie.
to właśnie Pan bez przerwy wmawia, że każdy ma prawo do swojego zdania

Ktoś zamyka ci złote usta?
przepraszam muszę uciekać bo znowu mam nudności jak czytam niektóre posty..
To może być ciąża, pewnie urodzi się znów jakiś inteligentny post. Generał Jaruzelski, może zostanie ojcem krzestnym?