Autor Wątek: Domowe wi-fi  (Przeczytany 4870 razy)

blez

• Newbie
  • *
Domowe wi-fi
« dnia: Listopad 09, 2009, 16:02:51 pm »
Mam internet z EC radiowy. Nie posiadam w chwili obecnej żadnych routerów. Czy jest możliwe użycie mojego kompa jako nadajnika netu po wifi. Chodzi o podłączenie telefonu z wifi - tak żeby mieć net powiedzmy w całym domu i nie ciągać się z kablami. Jaki do tego jest sprzęt potrzebny - najlepiej jakiś prosty i w rozsądnej cenie (jakieś linki do allegro mile widziane żebym mógł to sobie zobaczyć)

Ci, którzy nie potrafią przepisać prawidłowo mojego nicku mogą zwracać się do mnie - "B" - tak będzie łatwiej się ze mną porozumieć :P

marcin

• Administrator
  • Newbie
Domowe wi-fi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2009, 18:38:15 pm »
Poczytaj o programie winroute na windows. Powinno być akuratne.

blez

• Newbie
  • *
Domowe wi-fi
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2009, 19:30:05 pm »
A jakim sprzętem ten sygnał przesłać ?
Gdzieś widziałem na alle takie karty pod usb - czy takie coś zadziała? Jak coś to mnie sprostujcie bo się na tym nie znam.
Ci, którzy nie potrafią przepisać prawidłowo mojego nicku mogą zwracać się do mnie - "B" - tak będzie łatwiej się ze mną porozumieć :P

marcin

• Administrator
  • Newbie
Domowe wi-fi
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2009, 22:23:43 pm »
Nie próbowałem tego, może poszukaj na forach, teoretycznie powinno pójść na sieciówce usb, może pożycz od kogoś takie wifi-usb. Jak nie będziesz miał od kogo to ja mam coś takiego, używam, ale do testów mogę użyczyć.

kuśka

• Newbie
  • *
Domowe wi-fi
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2009, 22:07:24 pm »
Cytat: "blez"
A jakim sprzętem ten sygnał przesłać ?

weż sobie kup router na allegro i po sprawie a nie wydawać kasę na jakiś dziwny sprzęt
wybór jest ogromny, a do 120 zł to kupisz napewno dobry sprzęt jak na Twoje potrzeby np. jakiegoś dlinka, linksysa itp.

mikrobart

• Newbie
  • *
Domowe wi-fi
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2009, 14:48:29 pm »
Dokładnie, sprzedawane przez EC AirLive też nie jest złe. Jeśli chcesz inwestować, to po po prostu kup router.

blez

• Newbie
  • *
Domowe wi-fi
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2009, 18:28:50 pm »
Właśnie problem w tym, że za bardzo inwestować nie chce i szukam w miarę taniego sprzętu. Na tym łączu nie ma chodzić laptop tylko telefon. Zasięg też nie musi być jakiś oszałamiający - starczy z 20m.