Autor Wątek: Burmistrz kłamcą lustracyjnym?  (Przeczytany 17183 razy)

marcin

• Administrator
  • Newbie
Burmistrz kłamcą lustracyjnym?
« dnia: Sierpień 29, 2009, 15:28:18 pm »
Oby nie, ale zapraszam do ciekawej lektury na blogu pana Mazulewicza. Mimo, iż z przymrużeniem oka traktuję teksty tego pana, to jednak tym razem poruszył ciekawą kwestię. Jeśli to wszystko prawda to nasz burmistrz może przestać być burmistrzem.
http://gora-online.blogspot.com/search?updated-min=2009-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&updated-max=2010-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&max-results=50

blez

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:37:31 pm »
Obiektywnie patrząc to mam parę pytań:
1. Dlaczego to dopiero teraz wyszło (Zakładając iż jest to prawda), przecież Pan Stuczyk (skoro mowa o burmistrzu Wąsosza to pozwolę sobie użyć nazwiska) już jakiś czas piastuje stanowisko burmistrza?
2. Zależy czy aktywnie działał czy po prostu takie stanowisko mu przypisano i jakie były wyniki jego działań?
3. Jaka karta grozi za kłamstwo lustracyjne ?

To chyba tyle. Mam nadzieję, że sprawa zostanie szybko rozstrzygnięta. Najlepszym sposobem na rozwianie wszelkich wątpliwości było by oświadczenie w tej sprawie naszego burmistrza.

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2009, 23:59:21 pm »
Szczerze mówiąc to nie chce mi się szukać aby potwierdzić odpowiedzi ale:
ad.1 Ustawa lustracyjna była zmieniana za każdej ekipy rządzącej, taka broń precyzyjnego wykańczania przeciwników politycznych i co śmieszne, zazwyczaj szkodziła środowisku posierpniowemu, bo wyborcom postkomunistów nie przeszkadza, że ich przedstwiciele współpracowali z aparatem bezpieczeństwa. Zmieniał się jej zakres podmiotowy i przedmiotowy, ostatnia wersja objeła wszystkie osoby pełniące funkcje publiczne, czyli również burmistrzów. IPN jak każdy urząd ma jakąś tam bezwładność w działaniu, a może ktoś życzliwy zasugerował zbadanie prawdziwości oświadczenia lustracyjnego naszego burmistrza?
ad.2 Dla oceny moralnej tego faktu ma znaczenie czy współpracował aktywnie z SB czy też nie. Jednak z prawnego punktu widzenia, liczy się tylko i wyłącznie zgodność oświadczenia lustracyjnego z tym co tam IPN ma w teczce burmistrza. Hipotetycznie, jeśli by w oświadczeniu lustracyjnym przyznał sie do współpracy, dalej pozostałby burmistrzem, bo jeśli to go nie dyskawalifikowało w oczach wyborców to pozostaje to na ich sumieniach, ale prawnie jest OK (ad.3) Jeśli jednak zataił prawdę, czyli nasz oszukał, wtedy ma zastosowanie norma prawna która mówi o wygaśnięciu mandatu do sprawowania urzędu, ale tylko wtedy kiedy sąd lustracyjny orzeknie, iż burmistrz jest kłamcą lustracyjnym. Dopóki wyroku nie ma, burmistrz nie był współpracownikiem i może pozwać każdego kto go o to oskarży.

Napisałem co napisałem i nie koniecznie musze mieć rację,bo mi się nie chce w google.com szukać, by potwierdzić te grafomańskie wyczyny. :mrgreen:

Zastanawiające jest, że tak mało postów w tym wątku. Boice się?

bee

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2009, 10:50:21 am »
Po prostu był zwykłym kapusiem (wazeliną). Skończył służbę i skończyła się jego kariera Tajnego Współpracownika  :twisted: No już tak jest, że w klasie, drużynie, zespole etc. musi być taki kofident. Co nie zmienia faktu, że najprowdopodobniej jest także kłamcą.
Ale "każdy polityk to świnia czarna..." a "polityka to tarzanie się w błocie i każdy się musi ubrudzić".
Aha. To nie moje są słowa. A to legenda ludowa!  :twisted:

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2009, 20:15:28 pm »
Rozmawiacie chyba o tym, czy w oświadczeniu lustracyjnym Burmistrz złożył prawdę, a nie czy był jakimś tam wazeliną.Jak znam życie, to bee wogóle nie był w wojsku i ma pewnie ok 20 lat .... dzieci co Wy wiecie o tamtych czasach??? :razz:

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:09:38 pm »
Uważam, że jest się porządnym człowiekiem, albo nie jest - to nie kwestia czasów w jakich się żyje tylko uczciwości. Zawsze są jakieś czasy i nie można się nimi usprawiedliwiać. Oczywiście każdy popełnia błędy, ale powinno się umieć za nie przeprosić.
Ja nie byłem w wojsku.

kuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:24:17 pm »
Nie można nazywać kłamcą kogoś komu tego nie udowodniono. Musimy poczekać na rękę sprawiedliwości. Mnie najbardziej w tym wszyskim zdruzgotał pseudonim czyli LOTOS. Czy to się samemu wybierało czy było ustalone z góry?
Ale coś w tym musi jednak być:
http://www.epoznan.pl/?section=news&subsection=news&id=7111

bee

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:42:17 pm »
@SuperMysz ja książeczkę wojskową mam z wpisami "przeniesiony do rezerwy" "stopień: szeregowy" choć w wojsku nie byłem. A nie byłem w wojsku bo kombinowałem (uciekałem) kilka lat aż się udało. Do wojska nie chciałem iść i nie poszedłem ze względów ideologicznych i nie będę opisywał z jakich bo to dyskusja na osobny temat. Co do prawdopodobnego kłamstwa lustracyjnego burmistrza to bardzo dobrze ujął to @marcin w poprzednim poscie. Nie był on jedyną osobą, która w tamtych latach pełniła służbę wojskową a jednak nieliczni mają notę w IPNie. Z resztą nie chcę nikogo oczerniać, sprawa jest w prokuraturze i czas pokaże.

kuśka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2009, 20:39:58 pm »
Cytat: "bee"
sprawa jest w prokuraturze i czas pokaże

no to czekamy

malina

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2009, 22:45:45 pm »
No i podobno juz sprawa umorzona...

bee

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2009, 14:55:04 pm »
Podobno? Skąd informacje?

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2009, 18:55:12 pm »
Cytat: "malina"
No i podobno juz sprawa umorzona...

widać nie ma podstaw do dalszych działań, a tak swoją drogą - Polska to piękny kraj, w którym można zarzucać komu się chce, co się chce....... :lol:    a feee

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2009, 21:13:44 pm »
Współpraca burmistrza ma potwierdzenie w dokumentach -link do IPNu.

SuperMysz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2009, 21:19:55 pm »
Niby ma, ale pozostałych oskarżonych też miała - link do IPNU ...........
I co ??? Okazało się, że taka współpraca nie istniała - śmiechu warte ;-) - swoją drogą ciekawe ilu ludzi pracuje w "ipnie" pewnie jak w NFZ i wiecznie same problemy ! :shock:

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2009, 21:28:46 pm »
Oczywiście, że w tamtych czasach preparowano lojalki, wszystkie chwyty były dozwolone i dokumenty nie są 100% wiarygodnym źródłem prawdy. Dlatego mamy całe postępowanie by ową prawdę ustalić. Inna sprawa, że burmistrz nie był istotnym TW ( o ile był TW), nie był blisko ważnych działaczy opozycyjnych, więc raczej o preparacji trudno mówić.