Autor Wątek: Apostazja  (Przeczytany 16958 razy)

Abadon

• Newbie
  • *
Re: Apostazja
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2009, 22:42:31 pm »
Cytat: "Degustator"
Czy Ktoś ma jakieś doświadczenia, przemyślenia w tej tematyce i tym działaniu ?
A może znacie kogoś kto już tego dokonał ?

:?: dlaczego akurat tutaj o to pytasz???
w google masz  70 000 wyników w tym:  fora tematyczne porady portale

siejesz zamęt w głowach i duszach :evil: biednych Wąsoszan

marcin

• Administrator
  • Newbie
Apostazja
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2009, 22:52:00 pm »
Cytat: "Abadon"
:?: dlaczego akurat tutaj o to pytasz

Myślę, że chce zebrać grupę chętnych i pójść falangą na plebanie ;)

NIE-marionetka

• Newbie
  • *
Apostazja
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 19, 2009, 21:29:29 pm »
Bardzo dobrze, że ktoś ten temat poruszył. Czas wkońcu otworzyć oczy i zobaczyć, ilu fałszywych katolików czai się po kątach. Może już pora by zamiast iść pod kościół i palić przez całą mszę pety z kolegami- bo pójścia "do kościoła" wymaga ode mnie mama i babcia w moherowym berecie, może już pora na to, aby przyznać się, że religia mnie nie  bawi, że nie wierzę, że ktoś mi "to" narzucił, a ja się  wtym męczę...

mlody17d

• Newbie
  • *
Apostazja
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2009, 10:01:28 am »
Cytat: "NIE-marionetka"
Może już pora by zamiast iść pod kościół i palić przez całą mszę pety z kolegami

Przez całą masze nie spotkasz tam raczej nikogo. Oblężenie zaczyna się podczas zejścia na komunie!!

Degustator

• Newbie
  • *
Apostazja
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2009, 14:50:36 pm »
siejesz zamęt w głowach i duszach :evil: biednych Wąsoszan

doprawdy zamęt ? boisz się dyskusji że krytyką wyskakujesz ?!
forum służy do dyskusji tak myślę i raczej tak jest...
Otwórz umysł i poszerzaj swój zakres wiedzy zamiast krytykować gdy Cię o to nie prosiłem ! W tym momencie mam na myśli krytykowanie mojego niby "siania zamętu" - mimo że rolnikiem nie jestem więc do siania mi daleko ;) Zamiast krytyki wobec mnie i moich PYTAŃ poproszę o argumenty odnośnie TEMATU tego wątku czyli APOSTAZJI !

Doskonale wiem co to jest APOSTAZJA !!! i wiem do czego służy google ! Po to ten temat tutaj zaczynam by zobaczyć czy w naszej gminie wiedza ludzi się rozwija czy nadal stoi na poziomie średniowiecza lub wcześniej nawet niestety...

Więc jeśli masz coś wartościowego do napisania w tym temacie to polecam poczytać nie 70 tyś stron ale kilka wartościowych w tej kwestii...jeśli nie potrafisz wybrać to chętnie Ci pokażę które.

Cytat: "marcin"
Myślę, że chce zebrać grupę chętnych i pójść falangą na plebanie

Chętnych nie brakuje ;) Ale tak jak powyżej wspominam...to wątek o Apostazji, informacjach o niej wszelkich...a nie o moich planach o których pewnie będzie jeszcze głośno...

Więc oczekuję informacji, pytań i argumentów o Apostazji ;) Jeśli komuś to się nie podoba niech tutaj nie zagląda i się nie wypowiada bo po co wzbudzać sobie nie potrzebne emocje które jak widać często ciężko skontrolować ;)

marcin

• Administrator
  • Newbie
Apostazja
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2009, 22:17:57 pm »
o moich planach o których pewnie będzie jeszcze głośno.

Mam nadzieję, że nie masz ostrej broni ;)
Ogólnie ludzie mają wszystko daleko i jeśli wystąpisz z Kościoła, to najwyżej ksiądz coś powie o tym na kazaniu.
oczekuję informacji, pytań i argumentów o Apostazji

Idealnym partnerem do dysputy byłby dla Ciebie proboszcz :)
Z apostazją jak z wegetarianizmem, albo jest to z godne z twoimi światopoglądem albo nie. Trudno o tym dyskutować i innych przekonywać. Wątpię by udało się Tobie poprzez forum kogoś nakłonić do porzucenia KK. Jeśli chcesz wyrzucić innym, że są ciemniakami rodem z średniowiecza, oportunistami lub płycizną emocjonalną a proszę Cię ;)
Kościół nigdy nie był, nie jest i nie będzie doskonały. W końcu tworzą go ludzie.

kemot

• Newbie
  • *
Apostazja
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 21, 2009, 16:35:59 pm »
Wiara w Boga to nie jest to samo co wiara w kościół czy księdza.
 Osobiście twierdzę że to co się dzieje odnośnie "wiary" w Polsce to wielka przesada.
 Wydaje mi się że tą całą "wiarę" stworzył człowiek dla swojej wygody i chęci czerpania  korzyści.  Bóg -Bogiem jakim by nie był i jak by się nie zwał, a "kościół" to biznes i to jeden z najlepszych, ale tylko dla "" kapłanów" !

Abadon

• Newbie
  • *
Apostazja
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2009, 23:48:17 pm »
do: Degustator

Siejesz siejesz zamęt , ale to tylko stwierdzenie faktu,
nie krytyka.
Czytaj bez niepotrzebnych złych emocji.

"Otwórz umysł i poszerzaj swój zakres wiedzy..."
Uwierzyć w Boga jest największym i najtrudniejszym otwarciem umysłu.
Natura ludzka jest jednak taka, że wybiera łatwiejsze rozwiązania niestety.

wracając do apostazji
zaznaczę, że odnoszę się do definicji apostazji za portalem apostazja .pl

Uważam, że głupim jest formalne odstępowanie od czegoś (w tym przypadku Kościoła), co się neguje,w co się nie wierzy.
 To jest zwykła hipokryzja...
Jeżeli Ci się nie podoba to daj sobie luz, kładź na to lachę i nie potrzebujesz apostazji.
Jeżeli byłeś ochrzczony i jeszcze nie wystąpiłeś to dam Ci dobrą radę,lepiej się nawróć.

" by zobaczyć czy w naszej gminie wiedza ludzi się rozwija czy nadal stoi na poziomie

średniowiecza lub wcześniej nawet niestety..."
w związku z tym cytatem mam do Ciebie pytania
czy apostazja jest terminem
a)współczesnym czy
b) historycznym.
Kto pierwszy użył tego terminu i kiedy?  
Czy nie jest tak, że to Ty zatrzymałeś się w średniowieczu gdzieś w czasach schizm?

pozdrawiam

marcin

• Administrator
  • Newbie
Apostazja
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 24, 2009, 23:39:10 pm »
Uważam, że głupim jest formalne odstępowanie od czegoś (w tym przypadku Kościoła), co się neguje,w co się nie wierzy.

Nie zgodzę się z Tobą. Formalne zerwanie więzów z Kościołem jest potrzebne i to obu stronom. Zyskujemy jasność co do określonej osoby, która postanowiła wystąpić ze wspólnoty. Oczywistym jest jednak, iż z pragmatycznego ujęcia hierarchii kościelnej apostazja to po pierwsze porażka, a po drugie może się okazać, że kościół nie przemawia w imieniu 95% społeczeństwa a zaledwie 30% - utrata władzy. Masowa apostazja zachwiała by kościołem, a może i nawet powaliła go jako instytucję, a przecież Ks. Sędziów 7.4.

Degustator

• Newbie
  • *
Apostazja
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2009, 14:32:45 pm »
Cytat: "marcin"
może się okazać, że kościół nie przemawia w imieniu 95% społeczeństwa a zaledwie 30%

jak nie mniej ;)

Degustator

• Newbie
  • *
Apostazja
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 12, 2009, 14:44:16 pm »
Jeżeli byłeś ochrzczony i jeszcze nie wystąpiłeś to dam Ci dobrą radę,lepiej się nawróć.

ha ha :D  mam się nawrócić na zamknięcie umysłu i nie dostrzeganie obłudy, gwałtów, okradania fizycznego i psychicznego tej instytucji ??? zbyt wiele dowodów, argumentów jest dostępnych i wciąż nowe przybywają...

pozostować w TYM, olewać TO  to tak jakbyś był współtwórcą, współwinnym o ile jesteś świadom tego co się dzieje a widać że jednak nie jesteś

czy apostazja jest terminem
a)współczesnym czy
b) historycznym.

jakie to ma znaczenie praktyczne ? KTO PIERWSZY ?

i nie "jeżeli byłem ochrzczony" tylko RODZICE zabawili się w ten ryutał i mnie ochrzcili a to wielka różnica

wiadomo już na czym polega i dlaczego ktoś dokonuje aktu apostazji a skoro kościół nie tak dawno skomplikował dostęp do tego czyli jest bardzo współczesna ;)