Autor Wątek: "Jesteś nikim"  (Przeczytany 6998 razy)

marcin

• Administrator
  • Newbie
"Jesteś nikim"
« dnia: Grudzień 02, 2008, 22:07:29 pm »
Co tak naprawdę kryje się pod tymi słowami? Czy ktoś kto rzuca nimi w twarz drugiej osobie zastanowił się co robi?
Człowieka można dotknąć, zranić na wiele sposobów. Czasami dzieje się to przez przypadek, czasem pod wpływem emocji. Haniebny wariant mamy wtedy, gdy robione jest to z rozmysłem.
Chciałbym zauważyć, że na forum internetowym jeśli mamy do czynienia z próbą obrazy, upokorzenia, czy zniesławienia, to zazwyczaj jest to działanie świadome.
Człowieka można "zmieszać z błotem " na wiele sposobów. W naszej cywilizacji obecnie dominuje "mieszanie słowne" (można stwierdzić, że to postęp w stosunku np. do segregacji rasowej, czy eksterminacji).
Zwykle ludzie wypluwają z siebie w kierunku przeciwnika serie standardowych wiązanek typu: jesteś złodziejem, jesteś dziwką, jesteś leniem, jesteś ch... To oczywiście złe i głupie. Jednak zwrot "jesteś nikim" to podłość najcięższego gatunku. Rani najbardziej i właściwie nie można się przed tym obronić. Czy powiedziałbyś, że wolisz być nikim niż złodziejem?
Zwykłe "obrzucanie się epitetami" zakłada reakcję drugiej strony, powstaje wiec jakaś wspólna płaszczyzna, relacja międzyludzka. Jesteś taki a taki, ale jesteś!
"Jesteś nikim"  pozbawia podmiotowości. Komunikacja zostaje przerwana. Nie jesteś ojcem, matką, synem, córką, nie jesteś człowiekiem, bo Cię nie ma. Nie masz prawa do zbawienia, Jezus nie umierał za Ciebie na krzyżu.
Jeśli widzisz przeźroczystych ludzi, to niech się Bóg nad Tobą zmiłuje.

Bezamemuczo

• Newbie
  • *
"Jesteś nikim"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2008, 23:28:19 pm »
ostatnio byłem na meczu i stał przede mną koleś i zasłaniał mi. Więc mówie do niego ...ej koleś nie jesteś Przeźroczysty.... koleś usiadł....myślał że jest przeźroczysty a ja mu pomogłem...............

Cytat: "marcin"
niech się Bóg nad Tobą zmiłuje

pomogłem mu, zmiłowałem się nad nim...
więc kim jestem??????????

marcin

• Administrator
  • Newbie
"Jesteś nikim"
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2008, 09:34:35 am »
Cytat: "Bezamemuczo"

więc kim jestem?

Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie.

bee

• Gość
"Jesteś nikim"
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2008, 22:03:09 pm »
No rzeczywiście zwrot "jesteś nikim" powala. Ale przecież nie można być "nikim". Skoro ktoś jest "nikim" to nie można o nim pisać ani mówić bo nie powinien istnieć.
Ale to nie do końca jest tak. Znam jednego człowieka, który sam siebie nazywał "nikt". Zainteresowanych odsyłam do "Truposza" Jim'a Jarmusch'a  :neutral:

paszczak

• Newbie
  • *
"Jesteś nikim"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2008, 22:13:00 pm »
A jak Wam się podoba powiedzenie nauczyciela w GIMNAZJUM do uczniów,'' macie mózgi jak moja pięść...''Czy ten ''ktoś'' jest kimś ?     :?:

HORHE JUNIOR

• Newbie
  • *
"Jesteś nikim"
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2008, 22:27:16 pm »
ten ktoś jest KIMŚ jest osobą z pięścią która jest taka jak mózgi gimnazjalistów..

proste było

słaba zagadka

paszczak

• Newbie
  • *
"Jesteś nikim"
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2008, 23:17:17 pm »
To nie miało być śmieszne ...

HORHE JUNIOR

• Newbie
  • *
"Jesteś nikim"
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2008, 00:08:10 am »
sory popłakałem się...
koleś Ty wiesz im ja jestem a forum??????

ja mogę wszystko i ze wszystkimi.........

na reputacje trzeba sobie zapracować....

marcin

• Administrator
  • Newbie
"Jesteś nikim"
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2008, 22:07:02 pm »
Cytat: "paszczak"
A jak Wam się podoba powiedzenie nauczyciela w GIMNAZJUM do uczniów,'' macie mózgi jak moja pięść...''Czy ten ''ktoś'' jest kimś ?

Jeśli jest to stałe powiedzenie tej osoby to nie powinna być nauczycielem. Domyślam się jednak, że uczniowie mogą nieźle zaleźć za skórę, a w afekcie można powiedzieć o kilka słów za dużo.

Bezamemuczo

• Newbie
  • *
"Jesteś nikim"
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2008, 22:35:42 pm »
Cytat: "paszczak"
macie mózgi jak moja pięść..

tak twarde czy tak owłosione?

spawacz

• Newbie
  • *
"Jesteś nikim"