Autor Wątek: Nasza przeszłość w dokumentach.  (Przeczytany 5534 razy)

marcin

• Administrator
  • Newbie
Nasza przeszłość w dokumentach.
« dnia: Listopad 01, 2008, 10:12:26 am »
Narody, które nie znają swojej historii, są jak ludzie bez pamięci"

N.Davies

Mam taką pomysło-propozycję aby zebrać dokumenty z przeszłości i za ich pomocą przedstawić naszą historię. Mogą to być np. dokumenty przedwojenne, z okresu okupacji niemieckiej jak i sowieckiej, dokumenty wydawane przez organy władzy ludowej, czy nowsze dokumenty rzucające więcej światła na naszą historię najnowszą.
Wpierw moglibyśmy zrobić galerię i wrzucać skany czy zdjęcia owych dokumentów. Gdy zebrałaby się ich jakaś większa ilość można by pomyśleć o wystawie w Urzędzie Miejskim czy w ośrodku kultury.
Temat naprawdę ciekawy i mający ogromną wartość dydaktyczna nie tylko dla młodzieży ale i dorosłych.

Kiedyś weszłem w posiadanie dokumentów które opisują drogę pewnego człowieka  pochodzącego z terenów dzisiejszej Ukrainy. Przeglądając je poczułem jakbym trzymał książkę z historii; wyjątkową, bo napisaną przez życie.

blez

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2008, 10:26:51 am »
Na poprzednim forum była świetna galeria ze starymi fotkami (dużo dodawał chyba dido), dało by się ją przywrócić marcinie ?
Ogólnie to fajny pomysł, szkoda tylko, że ja nie mam żadnych starych fotek :(
Ci, którzy nie potrafią przepisać prawidłowo mojego nicku mogą zwracać się do mnie - "B" - tak będzie łatwiej się ze mną porozumieć :P

marcin

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2008, 14:04:28 pm »
Galeria zostanie przywrócona,już poczynione zostały odpowiednie kroki. Jednak kiedy to będzie trudno mi powiedzieć.
Cytat: "blez"
nie mam żadnych starych fotek

Nie chodzi o fotografie, chodź pewnie można by to połączyć.
Dokumenty o których mowa to np. książeczka wojskowa, wyrok sądu, wezwanie, akt nadania (otrzymywali coś takiego przesiedleńcy).

b4rtus

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2008, 00:34:12 am »
Cytat: "blez"
Na poprzednim forum była świetna galeria ze starymi fotkami (dużo dodawał chyba dido), dało by się ją przywrócić marcinie ?

Galeria wróci jak uporamy się z nowym serwerem. Tutaj mamy mało miejsca i transferu żeby się rozpędzić z galerią.
There\'s no place like 127.0.0.1

Generał Jaruzelski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2008, 11:47:40 am »
Było mówić wcześniej to bym nie kazał moim ludziom nie palić tych całych archiwów.

HORHE JUNIOR

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2008, 22:08:38 pm »
w PSACH to żeście sie tego napaliliiiiiii