Autor Wątek: Sekcja RPG I WŁADCA PIERŚCIENI ???  (Przeczytany 7566 razy)

Mistrz Layas

• Gość
Sekcja RPG I WŁADCA PIERŚCIENI ???
« dnia: Czerwiec 26, 2007, 19:21:09 pm »
Witam

Jakko szef górowskiego Koła Miłośników Fantasy I Gier RPG chciałem zasięgnąć ogólnej porady szanownych Użytkowników Forum w pewnej ważnej kwestii:

Moi podpieczni wyszli na ostatnim spotkaniu z propozycją zorganizowania specjalnego pokazu trzech części filmu =Władca Pierścieni = w reżyserii Petera Jacksona wgórowskim DK.
Według pomysłu projekcja miałaby się odbyć jednocześnie z rzędu (Fani Fantasy RULEZZZ  :) - około 10 godzin emisji bez przerwy o ile się nie mylę ....)

Zanim projekt ruszy w drogę jako oficjalna propozycja Koła Fantasy do DK chcielibyśmy zasięgnąć państwa opinii na ten temat.

Wstęp byłby płatny, jednak tańszy niż zwykły bilet kinowy na jeden film w zamian za trzy filmy (=większa frekwencja)

Proszę więc o uczciwą krytykę i opinię w tej sprawie.
Nie ukrywam, że od Państwa opinii i głosów również będzie zależeć czy projekt w ogóle ma szansę ujrzeć światło dzienne.

Czekam na chłostę .....  ;D

Adriana

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2007, 20:21:14 pm »
Pomysł jest interesujący zwłaszcza, że WP jest filmem lubianym i cenionym choć trzeba powiedzieć, że nie oddaje wiernie książki.Przejdzmy jednak do konkretów.Chłosta byłaby przesadą,ale mały kuksaniec się należy za
brak ewentualnej daty projekcji.To ważne ponieważ nie tylko młodzież lubi fantasy myślę,że również wiele osób dorosłych, pracujących chętnie obejrzało by ten film w kinie.Dla takich osób jedynie dni pt.,sb. wchodzą w grę.Idąc tym tokiem rozumowania odpada wersja w której emitowano by wszystkie trzy części pod rząd.Nawet jeśliby był to seans nocny osoby mające obowiązki rodzinne nie przyszłyby, w każdym razie mało.Może dobrym pomysłem byłoby podzielenie filmu na dwie części?Lub jeśli zarząd DK się zgodzi urządzenie dwóch pokazów nocnego(całość) i dziennego (dwie części)?
Nie neguję samej idei bo jest świetna!Jakwiadomo poziom czytelnictwa w naszym mieście jest marny delikatnie rzecz ujmując a jeśli ta projekcja zachęci dzieci/młodzież/dorosłych do przeczytania książkowego pierwowzoru byłby to dodatkowy sukces!
W skrócie jak  rzecz ujmując jestem najbardziej za,ale trzeba przemyśleć organizację imprezy, ponieważ w przypadku niskiej frekwencji mogą pojawić się problemy z realizacją kolejnych pomysłów.
Z całeg serca jednak życzę powodzenia temu projektowi.

stallworthy

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2007, 22:06:03 pm »
Dlaczego ja się nie dziwię że masz nick taki a nie inny?  ;D Nie no pomysł niezły, ale właśnie będzie problem z godzinami. Na pewno przyszłoby mniej osób niż na seans podzielony. Można np puścić po 1 filmie w pt, sb i nd. A dla wielbicieli seans nocny :)) Tylko nie wiadomo czy by wyszło... Bo jak seans podzielony to i pożyczenie filmu na więcej niż 1 dzień.

kopytko3

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2007, 09:31:07 am »
Według mnie mozna by cos takiego zorganizowac tylko tak jak juz było mówione: dla zwykłych zjadaczy chleba podzielona wersja seansu a dla zapaleńców długi seans :)

marcin

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2007, 22:00:10 pm »
Czy ogladacze tez zostana wciagnieci do zabawy np. jako armia tych brzydkich orkow?
Pomysl mi sie bardzo podoba. 10h to nie jest tak dlugo ;)

Mistrz Layas

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2007, 18:47:05 pm »
Jeśli projekt dojdzie do skutku ... seans bedzie w formie maratonu filmowego, a to z racji mniejszych kosztów wynajmu filmów niż na cały weekend bądź na seansy podzielone.

Ale ... niestety ... te koszty wynajmu całej trylogii Jackson'a ... spedza mi sen z powiek ...
I to poważnie ... :x

marcin

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2007, 19:40:32 pm »
Ja mam inny pomysl. Mozna wyswietlic filmy w plenerze za pomoca projektora, zdobyc porzadne naglosnienie, agregat, Zdobyc licencje na jeden pokaz, przy okazji ognisko. Oczywiscie jest jeden klopot. Obecnie noc trwa ok 5h ;)
Taki pokaz bylby niezapomnianym przezyciem :)

Mistrz Layas

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2007, 19:54:13 pm »
Jest tylko jedna sprawa na przeszkodzie..... NASTAWIENIE (co do projektu jako Całości)
.... resztę zostawiam w domysłach szanownym, inteligentnym Użytkownikom Forum .....  ???

marcin

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2007, 20:08:54 pm »
Taki pomysl mozna zrealizowac samemu.
Zdobyc projektor i naglosnienie. Jesli impreza bedzie zamknieta czyli w "gronie znajomych" z tego co sie orientuje nie zlamie sie licencji na uzytek domowy. Mozna to zrobic tanim kosztem o ile ma sie dostep do sprzetu.

Mistrz Layas

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2007, 19:46:42 pm »
Witam

Niestety musze zaoponować... samo odtwarzanie publiczne wyklucza projekcje tak zwanych "własnych kopii" filmu.
Nawet jeśli ktoś ma oryginały to płyty i tak nie mają pewnie zezwoleń na odtwarzanie publiczne, a są tylko przeznaczone do użytku domowego.

A tu przecież właśnie chodzi o publiczne rozpropagowanie filmu...
 ;)

marcin

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2007, 00:13:35 am »
Nie jestem ekspertem, ale publiczne odtwarzanie to pokaz gdy organizator umozliwia kazdemu odbior, Uzytek domowy nie jest jak nazwa wskazuje tylko do odtwarzania w domu. Chodzi tu raczej o odwarzanie domownikom, czy szerzej osobom z ktorymi laczy nas jakas wiez. Jesli by zrobic "zamkniety" pokaz wszystko byloby OK, bo wszyscy sie znamy i nikt nie czerpie z tego tytulu dochodow. Nikt nie moze nam zakazac ogladania filmu na swiezym powietrzu w towarzystwie znajomych, zaden przepis nie mowi tez ile maksymalnie osob moze ogladac w danym pokazie film.
Nie mozna ulegac presji firm dystrybujacych, producentow i roznych bezsensownym stowarzyszen ktore w imie ochrony naszych praw, zarabiaja pieniadze.
Kolejna sprawa: a kto nas znajdzie? ;)

Mistrz Layas

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2007, 19:30:11 pm »
Witam

Poniekąd się zgadzam ....
Ale z drugiej strony ....  hmmm jest takie stare przysłowie, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ....
Jak coś się ruszy w sprawie to znać dam ....