Autor Wątek: Zgoda na zwolnienie Marka Hołtry  (Przeczytany 4035 razy)

Hans

  • Gość
Zgoda na zwolnienie Marka Hołtry
« dnia: Kwiecień 30, 2007, 11:43:37 am »
Radni powiatu górowskiego podczas ostatniej sesji zgodzili się na rozwiązanie przez dyrekcję szpitala umowy o pracę z Markiem Hołtrą. Z takim wnioskiem zwróciła się do rady szefowa tej placówki Czesława Młodawska, która już od jakiegoś czasu zastanawia się jaką w tej kwestii podjąć decyzję.

O tym, że dyrekcja górowskiego szpitala zastanawia się nad zwolnieniem, lub przesunięciem na inne stanowisko Marka Hołtry   informowaliśmy już wcześniej. W związku z tym, że Hołtra jest radnym powiatowym niezbędna jest zgoda rady aby podejmować jakiekolwiek kroki dotyczące jego zatrudnienia. Radni powiatowi swoją zgodą, dali wolną rękę szefowej górowskiego szpitala. Choć nie jednomyślnie. Sześciu radnych głosowało za, pięciu było przeciw a 4 wstrzymało się od głosu.
Co zrobi dyrekcja? Na razie nie wiadomo. Nie udało się skontaktować z Czesławą Młodawską.
Wiadomo, że Hołtra odrzucił propozycję powrotu do pracy w starostwie, na stanowisko rewidenta zakładowego, gdzie pracował przed oddelegowaniem na stanowisko dyrektora szpitala. Potem ze względu na brak wymaganego wykształcenia był zastępcą dyrektora a obecnie pełni funkcję asystenta do spraw administracyjno-ekonomicznych. Zgoda na powrót do starostwa wiązałaby się z utratą  przez niego mandatu radnego.
W poszukiwanie innej pracy dla Marka Hołtry zaangażowali się przewodniczący rady powiatu Władysław Stanisławski i wicestarosta Marek Birecki. Jak twierdzi Stanisławski szukali na terenie Góry i w Wąsoszu. Bez skutku.

-Zrobilibyśmy to także dla każdego innego radnego, bo jesteśmy ludźmi i wiadomo jak jest ciężko ze znalezieniem pracy - twierdzi Stanisławski.

Nie wiadomo, czy Marek Hołtra przyjąłby inna propozycję pracy. Jego telefon  milczy, jak się dowiedzieliśmy nie ma go w szpitalu, jest na zwolnieniu lekarskim.

Źródło: elka.pl