Autor Wątek: Kultura kompleksowo  (Przeczytany 3988 razy)

marcin

  • Gość
Kultura kompleksowo
« dnia: Kwiecień 24, 2007, 16:34:11 pm »
W tym roku Zespół Placówek Kultury  w Wąsoszu zamierza kompleksowo zadabać o wolny czas mieszkańców  miasta  i okolic - zwłaszcza w soboty.  Najbliższe atrakcje już w długi weekend, a 12 maja powiatowa majówka rowerowa.
 Już 1 i 3 maja zorganizowane zostaną imprezy sporotowo-rekreacyjne zakończone zabawą taneczną. Tak będzie w każda sobotę, aż do września - zapewnia Eryk Aleksandrowicz, p.o. dyrektora Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu.
 Co tydzień do tańca grać będzie inny zespół  -dodaje dyrektor. Ponadto uczestnicy imprez będą mogli korzystać z szerszej niż dotąd oferty gastronomicznej. w pobliżu będą nie tylko napoje i lody ale również ciepłe potrawy np. z grilla.
 Z kolei 12 maja odbędzie się powiatowa majówka rowerowa. Trasa rajdu wyniesie 24 kilometry. Dla najstarszych i najmłodszych przewidzieliśmy nagrody -przekonuje Aleksandrowicz.
 Rowerówka wyruszy z Placu Wolności z Wąsosza o godzinie 10.00, trasa prowadzić będzie  przez  Wierzowice Małe, aż do Czeladzi Wielkiej gdzie zaplanowano zwiedzanie zabytkowego kościoła, stamtad powrót do Wąsosza. Tam na wszystkich czekac będzie grochówka i szereg atrakcji. Organizatorzy spodziewają się ponad 300 uczestników.

Źródło: Elka.pla