Autor Wątek: Krytyczna opinia wicemarszałka  (Przeczytany 4433 razy)

Hans

  • Gość
Krytyczna opinia wicemarszałka
« dnia: Kwiecień 20, 2007, 17:45:37 pm »
Według Marka Moszczyńskiego, wicemarszałka dolnośląskiego, szpital w Górze nie powinien funkcjonować. Jego zdaniem stan teczniczny  i standard leczenia w tej placówce jest bardzo niski. Taką opinię wyrobił sobie po wizycie w górowskim szpitalu.

Wicemarszałek Marek Moszczyński, który w tym tygodniu wizytował szpital w Górze nie chce ocenieć, ani rokować wynikom starań samorządu powiatowgo o utrzymanie tej placówki. Zauważa jednak, że poza zmniejszeniem zadłużenia potrzebne będą dodatkowe pieniądze na  doprowadzenie szpitala do określonych standardów.
 
-Od możliwości finansowych powiatu i decyzji radnych powiatowych zależy przyszłość szpitala - podkreśla  Moszczyński

Według wicemarszałka szpital w Górze nie spełnia  standardów określonych przez rozporzadzenie ministra zdrowia.

-Namawiałem zarząd powiatu, aby zlecić zewnętrznej firmie przeprowadzenie audytu, aby określić dokładnie jakie prace muszą być podjęte, aby te standardy spełniać i ile to będzie kosztować - mówi wicemarszałek.

Standard oferowanych usług będzie  ważnym atutem przy tworzeniu sieci szpitali Dolnego Śląska. Póki co, nie jest określona liczba placówek, które się w niej znajdą.
-Mamy program sposobu tworzenia takiej sieci. Są wytypowane centra medyczne, które na pewno będą funkcjonować - zaznacza wicemarszałek.

Mowa jest o  szpitalu w Kłodzku, w Jeleniej Górze i Legnicy oraz ograniczonym zespole szpitali we Wrocławiu.

-Pozostałe szpitale traktujemy jako satelitarne, które w zależności miedzy innymi od stanu technicznego i możliwości działania, trzeba będzie rozważyć czy wejdą w sieć, czy nie - twierdzi Moszczyński.

Zdaniem wicemarszałka szpital w Górze natychmiast powinien rozpocząć starania o osiągnięcie wyznaczonych standardów, w innym przypadku może być zamknięty  np. przez kontrolę sanitarną. -Niepokoi mnie stan sanitarny tego szpitala - przyznał Moszczyński.


Źródło: elka.pl