Autor Wątek: promocja gminy  (Przeczytany 16396 razy)

kaśko

• Gość
promocja gminy
« dnia: Marzec 01, 2007, 21:32:32 pm »
chciałam sie dołączyć do dyskusji, jeśli mogę  smiles17

wydaje mi się, że macie w większości internet, przynajmniej ta część, która ma jakiś wpływ na życie społeczne

widzę u Was potencjał, przynajmniej sprawiacie takie wrażenie  n36

macie sie czym pochwalić i (jesteście z tego dumni) - widziałam kilka fotek z Waszej okolicy

ALE macie strasznie kiepską strone www, mało o Was w sieci i trudno o informacje
zarejestrowałam się wczoraj na Waszym forum i okazaliście się bardzo pomocni, za co Wam serdecznie dziękuję  n24   n24   n24

stwórzcie teem, ja mam pomysły, ale na dość spora odległość nie jestem Wam skutecznie pomóc  n7  (tak na marginesie mam zamiar stworzyć firmę, fundację, czy coś podobnego by promować gminy takie jak Wy), ale pomysły mogę podsunąć i wiem gdzie można zawalczyć o pieniądze

przedewszystkim musi Was być widać w internecie, ponieważ potencjalny inwestor ominie Waszą gminę, bo Was nawet nie zauważ -dziś mało kto ma czas na przemierzaanie świata, by znaleść odpowiednie miejsce na swoją inwestycję, wszystko opiera się na internecie, przykładem jestem ja - mam pomysły i szukam odpowiedniego miejsca, więc co robie?? przetrząsam internet i szukam informacji mnie interesujących

moja propozycja: skoro macie stronę oficjalna gminy, która kuleje i jest mało wyczerpująca, to napewno jest ktoś wśród Was, kto potrafiłby stworzyć inną konkurencyjna stronkę, w moim mieście jest kilka stron, są one podobne częściowo, ale z każdej można sie dowiedzieć czegoś innego,

druga sprawa: istnieje www.wikipedia.pl - za darmo, nie trzeba inwestycji - wpiszcie co wiecie o Waszej Gminie,  możecie sprawdzić jak to się ma z naszym miastem: Tychy, polecam szczególnie rozdział: znani coś tam - to bardzo ciekawe, nawet ja nie wiedziałam, że aż tylu znanych osób przewinęło się przez nasze miasto lub w nim dalej mieszka

mogę Wam podsunąć więcej pomysłów co zawierać powinna dobra strona promująca dany teren, sama współtworzyłam podobne strony i wiem co jest "chwytliwe", oczywiście nie można sie mylić z prawdą  n36

marcin

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2007, 22:25:25 pm »
Cieszy Twoje zainteresowanie naszą gminą.
Masz rację, ale jest też druga strona medalu, o której nie wiesz i możesz nie rozumieć. Żyjemy w małej społeczności, nie ma u nas anonimowości. "Tutaj Biskup z Komisarzem King"  właściwie decydują o wszystkim. Można by dużo o tym pisać, ale krytyka nie jest wskazana.
Dwa razy próbowałem z @dido i @posłańcem zawiązać stowarzyszenie, by móc pozyskać fundusze. Nie jest problemem pisanie wniosków (prawie skończyłem prawo, choć mgr się oddala), kłopotem okazało się znalezienie 10 osób w 7tyś gminie. Wątpię czy coś sie zmieniło przez ten rok.
Strona nasza powstała dlatego, że napoczątku 2005 roku UM nie miał jeszcze własnej.
 Forum to tylko część zamierzeń: na dniach zmieniamy "oblicze" i forum nie będzie już główną stroną, oczywiście nikt nie kwapi się z pomocą, a ja już nawet o nią nie proszę smiles9
W planach jest interaktywna mapa gminy z filmami, zdjęciami - wszystkim czego ludzie zapragną, jednak nie ma kto jej tworzyć, temat nie został podjęty na forum.
Wikipedia to inna sprawa, ją w sumie łatwo uzupełnić, tylko kto to zrobi? Ja mam i bez tego bardzo dużo obowiązków.
Nie mamy kłopotów z wiedzą - "jak", choć napewno wszystkiego nie wiemy i Twoja pomoc bardzo się przyda, jeśli cokolwiek sie ruszy. Problemem jest " z kim". Na forum przeważąją obserwatorzy; taka bezpieczna postawa w naszej rzeczywistości.
Forum powstało przede wszystkim po to by stworzyć team, o którym wspominasz, jednak teraz można śmiało przyznać się do klęski w tym działaniu. Powodem takiego stanu nie jest brak ludzi myślących i  pragnących zmian, ale wpojonej informacji , że w naszej gminie może " świecić tylko jedno słońce"  n43 a  świeci ono, tylko dlatego iż ludzie tak właśnie myślą.. błędne koło.
Chciałoby sie powiedzieć parafrazując najlepszą polską komedię: "Zostaw, tego świata i tak nie naprawisz", ale ja tak nie powiem, ku zmartwieniu dualistycznej monarchii.
Teraz masz już pełniejszy obraz naszej rzeczywistości  n43

kaśko

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2007, 23:09:00 pm »
ale nie wolno się poddawać  n27  walczyć trzeba do końca i zwyciężać  smiles16  maruderów zostawić samym sobie, bo wszędzie tacy są, nawet w najlepszej rodzinie, niestety  smiles3  

to fajnie, że macie już projekt strony, a znacie wszystkie atuty Waszej gminy by je tam umieścić?? podpowiem, że dobrze się przyjżyjcie przyrodzie, klimatowi, np. u nas bardzo często wieje, nawet halny, a u Was jak często i jak mocno wieje?? takie na pozór mało istotne wiadomości mają czasem niesamowitą cenę, ja np. szukam połaci ziemi tuż nieopodal borów świeżych, u Was chyba takowych nie ma, bo nie znalazłam  smiles9

pamiętasz film z Markiem Konradem, z muzyką Golców w tle: tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco  smiles4  przyjrzyj się metodologii głównego bohatera: najpierw musicie zbadać teren, czyli zróbcie rozbudowaną sondę, by poznać potrzeby i marzenia i kompetencje mieszkańców, potem stwórzcie trust mózgów, wykorzystajcie wszystkie informacje do cna, rozdajcie zadania i do dzieła - z pędzącego pociągu nikt nie ucieka, nawet Wójt z Plebanem do niego wsiądą   smiles23

wiem, że to wszystko trudne, ale jakie satysfakcjonujące....  n36

Wasze spływy jaki mają zasięg??

macie zdolnego plastyka - bardzo mi się podobają jego prace, sama troche pomachuję piórkiem i węglem (bom dzioucha ze ślaska  smiles11 ), może byście go namówili na stworzenie cyklicznego zjazdu plenerowego dla młodych twórców - w końcu ma kolegów i koleżanki po fachu

mam już pomysł na górke śmieciową, jak ja zamkną - ciekawa atrakcja turystyczna, nie ma takiej w okolicy, całkiem ekologiczna  n36

macie gościa produkującego bryczki, a może by tak zjazd bryczek i powozów, nawet tych nietypowych, każdy chce sie czymś wyóżnić i być docenionym, podobny pomysł może byc na spływ czym się da, ozywiście imprezę trzeba odpowiednio zabezpieczyć

z legendą to bardzo dobry pomysł, można stworzyć new legendę - ludzie uwielbiają niestworzone historie, choć ja wole te prawdziwe, które daja wiarę, nadzieję, miłość - w dzisiejszych indiustrialnych czasach jest na to zapotrzebowanie

może zjazd wąsaczy i konkurs na najlepsze wąsy w różnych kategoriach

a może konkurs na najciekawiej i najoryginalniej pomalowana stodołę lub oborę?? jakie piękne zdjęcia będą mieć turyści... a przy okazji te budynki będą zadbane  smiles24

pomysłów jest wiele, niekoniecznie wymagających dużych nakładów finansowych, sponsorzy sie znajdą, budki z fast foodami też na ta okoliczność i innymi badziewiami

byle by było wesoło i sympatycznie

jeśli dojdzie do zrealizowania mojego projektu w Waszej gminie, to dorzucę jeszcze kilka innych imprez turystyczno kulturalnych, ale na razie rozmowy trwają...

szkoda Waszej przyrody na przemysł, wystarczy Wam juz wysypisko - krązcie wokół turystyki, z tego są pieniążki

tworząc stronkę przetłumaczcie ją w całości na j. niemiecki, angielski, rosyjski i jaki się jeszcze da - internet to potęga, bo np. jakiś japończyk będzie chciał odwiedzić Polskę i miło mu będzie jak znajdzie str. www w jego ojczystym języku, na pewno będzie chciał odwiedzić Was i odpocząć, napić się mleka od prawdziwej krowy, zjeść prawdziwe jajka na śniadanie...

oczywiście potem trzeba to rozhulać na prawo i lewo, coby jak najwięcej ludzi się dowiedziało o Wąsoszu, oczywiście nie wszyscy przyjadą, ale dostateczna ilość, by zostawić u Was pieniądze, byście mieli pracę i zadowolenie, a Wójt z Plebanem napewno będą chodzić z głowa do góry i poklepywać po plecach, bo to w końcu "będzie" ich zasługa...

kucyk

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2007, 23:28:18 pm »
Miło poczytać tak entuzjastyczne i optymistyczne rzeczy jakie piszesz @kaśko

Powodzenia kaśko w realizacji Twojego projektu!!!-  n39  

pozdrawiam gość produkujący bryczki  smiles23

marcin

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2007, 23:31:50 pm »
Bardzo podoba mi się pomysł ze zlotem wąsaczy  (brawo)
Z wiatrami to jest różnie, chyba nikt u nas tego nie obserwuje tak naprawdę, jednak napewno nie wieje tak jak w górach.
Najpierw trzeba mieć produkt by go reklamować, a nasza gmina nie ma żadnej infrastruktury turystycznej, nie licząc sławetnego spływu kajakowego i szlaków turystycznych, które są w rozsypce.
Oczywiście trzeba od czegoś zacząć, więc na początek przyjedź do nas  smiles4

kaśko

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2007, 23:35:01 pm »
miło mi kucyku produkujący bryczki  smiles23
fajne są te Twoje powozy, wczoraj je oglądałam i się trochę pozachwycałam  n39
pomyśl o tymzjeździe - to również promocja dla Twojej firmy  n39

marcin

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2007, 23:40:31 pm »
Taka impreza jest już organizowana, ale nie jestem pewien czy odbywa się cyklicznie.

O co Tobie chodzi z tymi spływami?
Ogólnie rzeka jest długa ;)
Latem potrafi praktycznie wyschnąć, ponieważ nie ma u nas żadnego programu utrzymującego poziom rzeki na odpowiednim poziomie, a są ku temu możliwości - na Orli i Baryczy jest sporo jazów.

kaśko

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2007, 23:43:18 pm »
już się pakuję   smiles4
rozgłoście konkurs na malowane obory i stodoły i juz macie produkt
jestem starym harcerzem wodniakiem i brałam udział nie w jednym spływie  - fantastyczna sprawa, kiedy on się odbywa?? do tego też nie trzeba infrastuktury, wystrczą szalety wypożyczone, pożyczcie od wojska kuchnie polową naważcie grochówy, chleb z Waszej piekarni,  miejsce na ognisko, i na namioty i juz macie produkt z tradycjami
macie fermę kur, czy bojlerów, to od nich nabierzcie drobiu i zamiast świniaka (bo strasznie niezdrowy) kurczaki z ogniska, a przy okazji konkurs na najciekawszą potrawę z kociołka
czego się nie dotkniecie, na to jest mnustwo pomysłów
od czegoś trzeba zacząć, troczhę kasy dostaniecie z róznych funduszy, wójt kieszenią potrząśnie i macie fajną imprezę, która co roku przygoni wam nowych turystów

[ Dodano: 2007-03-01, 23:44 ]
ryby pieczone na ognisku też są pyszne, a tego pewnie macie pod dostatkiem

kucyk

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2007, 23:51:26 pm »
Dlaczego wybrałaś to miejsce? coś, ktoś Cię zachęcił?

marcin

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2007, 23:51:57 pm »
Spływ u nas trwa przez pół roku. Poczytaj na stronie UM, jest też jedna osoba prywatna w Wąsoszu, która zeszłego lata organizowała profesjonalnie spływy kajakowe.
Malowanie obór i stodół - ciekawe jak na to ludzie zareagują :)

[ Dodano: 2007-03-01, 23:57 ]
Zerknij tutaj.

kaśko

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2007, 23:58:55 pm »
to moja słodka tajemnica, Kucyku  n36  

marcinie, spływy trwają pół roku - to bardzo dobrze, ale o jednym czasie, co roku można zorganizować ten konkretny, np. w okolicach długiego weekendu w maju na rozpoczęcie sezonu i można powtórzyć jesienią na zakończenie sezonu, np, przy okazji dożynek i dołączyć inne atrakcje, np. spływ pod prąd rufą do przodu  smiles16

[ Dodano: 2007-03-02, 00:24 ]
zapomniałam dodać Kucyku, że budynek Twojego zakładu zyskał właśnie dzięki nowej fasadzie i to miałam na myśli pisząc o stodołach i oborach, mogą być w kwiatki, paski, ciapki, na pewno macie wielu utalentowanych graficiarzy no i wspomnianego artystę malarza

tomas10

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2007, 10:19:46 am »
(brawo) Witam. Widze kasko@ ze jestes pelna optymizmu i takich ludzi brakuje u Nas w Wasoszu.Masz wiele naprawde fajnych pomyslow. Bylabys doskonalym materialem na dyrektora domu kultury! n5

kaśko

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2007, 19:32:06 pm »
dzieki Tomku, ale chyba nie bede jednak u Was mieszkac  smiles19
to co chcialam potencjalnie kupic jest totalna ruina, nawet nie mielibysmy gdzie zamieszkac, dom to totalna kleska, no i ta ziemia jest w zbyt wielu kawalkach  smiles19

tomas10

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2007, 19:43:15 pm »
n7 A szkoda, bo moglo byc tak fajnie! Moze jednak znajdziecie cos innego, ciekawego.

kaśko

• Gość
promocja gminy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2007, 20:04:28 pm »
potrzebuje min 5 ha + budynek mieszkalny zdatny do zamieszkania, moga byc jeszcze jakies inne zabudowania, obojetnie jakie, no za pare groszy, bom nie za bardzo bogata w kase, ale bogata w pomysly  smiles23

[ Dodano: 2007-03-03, 20:05 ]
oczywiście te ha w jednym kawałku, nie za wąskim